Aktuality, Tvorba

Jak dopadlo prosincové kolo – Jídlo

Už v poločase jsem konstatoval paradoxní jev: jídlo dnes fotí kde kdo, kdežto dobrých fotek jída se vyskytlo pomálu. Suverénně zvítězila Zuzka Vitvarová, královna naší soutěže. Tentokrát šla cestou světelné preciznosti a snímek bez názvu se držel na špici po celý prosinec. Umístila ještě jednu podobnou fotku, ta skončila na pátém místě, nicméně se porota rozhodla tento snímek odsunout. Představoval jsem ji už v poločasovém článku.

Hambáč od Libora Hromádky zaujal spíš svým trochu cirkusovým aranžmá, než že by to byl fotografický zázrak. Porotci však ocenili vtip a protlačili ho až na druhé místo.


Zcela mimo veškeré kategorie je Veganka zešílevší z nedostatku živočišné bílkoviny od Vlasty Rašky. I tady byl na počátku tvůrčího procesu nápad, následovala ale hodně pracná cesta – za ocenění stojí i statečnost a ochota spolupráce – zobrazené modelky. Vlasta musí mít magické přesvědčovací schopnosti…


Irena Čerklová se umístila na čtvrtém místě svým klasicky pojatým zátiším. Klidné, kompozičně perfektní, je to zátiší jak má být.

Z osmého místa na páté posunula porota Ledový čaj od Jána Bocka. Už jsem tady jednou tuhle fotku představoval… a místo na bedně si rozhodně zaslouží.

Do záhlaví jako spešl prémii jsem zařadil fotku od Zdeňka Králíčka, která je na hraně zadání. Je to jídlo? Je to jídlo, i když ne pro každého. Každopádně je skvěle zachycené.

Aktuální soutěž se obrací na vaše archivy – co se nejvíc povedlo? Sem s tím!