Aktuality, Tvorba

Fotíme jídlo – soutěž v poločase

Na počet účastníků je to naprosto nejméně úspěšné kolo naší průběžné soutěže. Přitom si jídlo fotí kde kdo, a do soutěže přišlo 31 fotek do neděle večera! Naprosto zde vévodí Zuzana Vitvarová. Tahle její fotka zřejmě nevyhraje, nicméně je to ukázka naprosto profesionálního zpracování tématu. Až mě to překvapuje, protože se toto pojetí vymyká tomu, čemu jsme u Vitvarové zvyklí. Přenechme přemýšlení koňovi, má větší hlavu, jisté je, že Vitvarová je skvělá.

Miroslav Doubrava fotil zabijačku. Oceňuju živou fotografii, ta bude mít vždycky svého příznivce, ať je můj vztah k zabijačkám jakákoli(nesnáším je od dětství). Fotka je do výborná, podstatu věci vystihující. Někdo možná pochopí i z této fotky, proč zabijačky od dětství nesnáším.

Ján Bocko vyfotil Ledový čaj. Další disciplína, které tu fandím – vtip. Ale není to tak, jak to často bývá, že někdo vyfotí banalitu a přilepí k ní rádobyvtipný název. Je to v podstatě zátiší, má svoji kompozici, stavbu, je to výborná fotka.


Moc se mi líbí fotka Vlastimira Brabence Mlsoun. Řeknete, to nic není. Fajn Jděte a vyfoťte to. Je to dokonalá fotka, jasná, čitelná, perfektní.

Ovoce Kiwi vyfotila Irena Čeklová. Ta pojala téma výtvarně, jistě ne popisně. I to je zajímavá cesta a fotka je v tomto smyslu inspirativní.


V záhlaví pak je repo fotka Asijský rodinný oběd v Jindřichově Hradci. Vyfotil Luděk Mourek – pěkná, jasná, přehledná fotka. Popřejme dobrou chuť.