Aktuality

Tři objektivy Tamron

Nejsou ještě venku, jde o předběžné oznámení vývoje. Dva objektivy jsou pro zrcadlovky, není to zcela mrtvý systém! Třetí je určen pro plnoformátové DSLM Sony.

Nejsou ještě venku, jde o předběžné oznámení vývoje. Dva objektivy jsou pro zrcadlovky, není to zcela mrtvý systém! Třetí je určen pro plnoformátové DSLM Sony.

Tamron 35-150/2.8-4.0
Objektiv pokrývá rozsah středních ohnisek od mírného širokáče po portrétní objektiv (bavíme se o plnoformátu, pro APS-C je třeba násobit ohnisko cca 1,5x). Ostří od 45 cm a je vybaven rychlým tichým autofokusem a stabilizací. Rozsahem ohnisek navazuje na loňskou novinku 17-35/2.8-4.0. Tamron charakterizuje tento koncept jako Tamron Duo na rozdíl od Tamron Trinity (16-35 / 24-70 / 70-200), tedy svatou trojici, vyráběnou všemi výrobci fotografické optiky.  Ta je pokládána za základ kvalitního vybavení, Tamron Duo výbavu redukuje na dvě položky. Tamron SP 35/1.4
Zkratka SP Tamronu znamená více méně totéž co Art u Sigmy, jde o objektiv nejvyšší kvalitativní třídy. Pětatřicítka je mírný širokáč pro plnoformát – a světelnost F1.4 slibuje skvělé odpíchnutí od pozadí, které se rozplyne do příjemného bokehu.Tamron 17-28/2.8 Di III RXD
Nejzajímavější model rezervuje výrobce pro E-systém Sony, smysl má především pro plnoformátové bezzrcadlovky Alpha 7/9. Za zmínku stojí především průměr filtru 67 mm, ten naznačuje, jak malý a tudíž i lehký tento vysoce světelný širokáč bude. Sony má 16-35/2.8, ovšem s průměrem filtru 82 mm a objektiv váží 680 g! Až se výrobci naučí vyrábět kvalitní a zároveň malé a lehké objektivy pro SLDM (bezzrcadlovky), pak teprve definitivně nastane soumrak zrcadlovek. Nový Tamron by mohl být příslib nových časů v tomto smyslu.Předběžně oznámené objektivy lze očekávat v průběhu tohoto roku.