Aktuality, Tvorba

Soutěž v poločase – téma U nás doma

Domácí prostředí… Říkal jsem si, že je to blízké téma pro každého z nás, všichni přece někde bydlíme! Zdá se ale, že je to oříšek tvrdý k rozlousknutí. V polovině měsíce se sešlo jen 30 prací, to je rekordně nízký počet.

Přitom se mi to téma nezdá jako zas tak moc obtížné. Jsem přece ve svém prostředí, se svými blízkými – tak vznikla půvabná momentka Dany Klimešové. Z fotografického hlediska je tu zajímavé využití prudkého denního světla dopadajícího oknem.

Častěji se však autoři zaměřují na zátiší. I to je možné řešení, takové zátiší skutečně navozuje domácí pohodovou atmosféru. Ve stylu retro zachytila Stanislava Sadovská Babiččinu kuchyni.


Táž autorka poslala i – v podstatě – dokument Před rekonstrukcí. Proč ne? Fotíme pro radost, pro sebe a své blízké, dokumentární fotografie do toho naprosto legitimně patří. Ano, i toto je domácí fotografie.


Tato fotka je zajímavá těmi světelnými vstupy. Pořídil ji Zbyněk Hozák v Galerii Kostelec nad Černými lesy. Zařazuji kvůli pěknému zachycení světla, nicméně – co je to platné, doma to není, není splněno zadání.


Stejné pochyby mám nad jinak pěknou fotkou Standy Krčky Kuchyňské bezčasí. Pěkná produktovka, ale s domovem ji pojí opravdu jenom ten název.

Držme se doma a foťme doma! Když jsem na návštěvě u našich mladých, tak Eliáška tam fotím pořád… Nic geniálního to není, ale za pár let to potěší, viz záhlaví článku