Aktuality, Fotografická technika

První setkání s mobilem iPhone 11

Šlo skutečně o první setkání – minulý týden jsem byl s partou fotografů na cestách po Bretani a na jedenáctku ajfouna jsme narazili v Paříži na letišti v obchodě řetězce Fnac. Tak jsme si tam maličko pofotili a fotky si nasdíleli do našich ajfounů.

Pocitově je to desítka a mnohé vlastnosti známe už z desítky a starších modelů. Tady je ukázka portrétního režimu – Ríša Horák je zde snímán simulací clony F1.4 a F16. Foceno je to osmičkou eskem.

Přirozeně že hlavní atrakcí je trojitá kamera. Ohnisko 14 mm je vítané, konečně Apple dohnal konkurenci, ta mu ukazuje záda už hodně dlouho! Tohle je tedy fotka tou čtrnáctkou, soudek to dělá slušný, ale mobilu to odpustíme.

Ohniska 26 a 55 nepřinášejí žádná překvapení. Toto je 26 mm:

Následuje 55 mm, tedy něco jako teleobjektiv.


Je možno jít i na delší ohniska, ale to je samozřejmě digitální zoom. V tomto případě ekv. 140 mm:

Začal jsem poprtrétem a jím taky skončím. Zábavné jsou vychytávky, jako je high key portrét – toto je varianta high key s černým pozadím. Všechno je to softwarové čarování, docela zábavné.

Docela se těším, až ho dostanu jinak než přivázaný na kabelu ve fnaku na letišti. Ale že si nechal Apple takhle ujet vlak, to mě fakt mrzí. Protože nic z toho, co jsme tam za těch deset minut vyšťourali, nebylo překvapující, všechno jsme znali z Huaweie a Samsunga a dokonce i LG… No a takhle nás s Michalem Houdkem vyfotil Ríša Horák svou Leicou Q.