Aktuality, Editujeme

Photoshop pro iPad – katastrofa?

Pro iPad je spousta grafických aplikací – Richard Horák mě vždycky udivuje zběhlostí s jakou ovládá Snapseed, ten je i pro PC, nicméně málo platné, Photoshop je Pan Editor. Je ovšem určen převážně pro PC a Mac platformu stolních počítačů a notebooků. Zatímco Lightroom existuje ve verzi při iPad i pro mobily už delší dobu, verze pro tablet otálela. Jakýsi Photoshop Express mám už delší dobu na iPhonu, ale jenom ze zvědavosti – ono to šmrdlání na malém displeji k ničemu moc užitečnému neslouží. Teď tu je za verze pro iPad, jsem ve fázi stažení a vyzkoušení. Nicméně dovolím si ocitovat první uživatelskou recenzi. Spravedlivé to jistě není, ale pobavilo mě to.

Adobáci, nejsem si jist, jestli jste mysleli na něco jiného, než „hele, jistě nachytáme pár chudáků pitomců aby platili měsíční předplatné na něco to se bude jmenovat Photoshop“, ale doufám, že to tak nebylo. S plným programem pro iPad jste váhali tak dlouho, až jsme si našli dobré alternativy. Na iPadu používám pro opravdovou editaci Lightroom, na obrázky (jako SPOUSTA dalších) používám Procreate, to je úžasné. Museli byste přijít s něčím áčkovým, abychom se vrátili k Photoshopu. Což jste neudělali. Vysmahli jste nějaký napůl upečený program, zbastlený bez všech funkcí z desktopu a chcete od nás měsíčně platit? Rád bych věděl, co tam hulíte, protože to musí být fakt síla. Léta jste nám tvrdili, že „tablety nemají dostatečný výkon, iOs že má příliš mnoho omezení na vytvoření programu, jaký byste chtěli.“ Divné je, že jiné firmy to zvládly. Dopadnete jako Quark, které nedokázal držet krok a chcípnul.

A tak dále. Osobně si myslím, že seriózní editace na jiné platformě než je pořádný desktop s pořádným kalibrovaným monitorem (lépe dvěma monitory) je nemožná. I na notebooku sice mám Photoshop, ale v podstatě proto, abych si fotky mohl otevřít z RAW a eventuálně je po letmé editaci šoupnout někam na Facebook. Ten Snapseed je pro tablet dělaný a je to na něm vidět, to je skutečně operativní, rychlé, v reálném čase a podivuhodně účinné zařízení. Nicméně PS fot iPad prozkoumám a podám zprávu.