Aktuality, Zajímavosti

Pentax pro Beatles

Napsal mi pan T.N. Dostal se mu do rukou, od teď cituji: … pro milovníky Beatles zcela zásadní Spotmatik v černé. Byť ošoupaný na mosaz, což je dnes ještě krásnější. Bohužel je osazen nudným Fujinonem 2,2/50. Přemýšlím, co s ním. Jednak neseženu knoflíkovou baterku, neb EU nemá rádo rtuť, ale hlavně nevím, co měl Ringo Starr v Perném dnu za sklo. Znáte to, postavil Pentaxe na kámen v řece, zmáčkl drátěnou spoušť s žbluňk. Netušíte? Kdybych věděl, asi bych sklo koupil a pak postavil do vitríny, spolu se sbírkou jako je bakelitový RIX (můj první foťák) a podobné…

Netuším. Fotka Spotmatiku je v záhlaví. Na podzim jsem asistoval synovci při koupi Spotmatika u Škody. Taky jsme narazili na otázku baterky a pátráním na webu jsem objevil návody na uzpůsobení nějaké baterky do hodinek, aby pasovala do foťáku. To není nic ani pro mě, ani pro synovce.

Pokud jde o Beatles, též jsem šel do webu a nalezl hromadu fotek bítlsáku se spotmatiky. Udělal jsem ze snímků skládačku.


Jistě se mezi čtenáři najde znalec Pentaxů, podle mého odhadu by mohlo jít o Takumar 50/1.4. Každopádně to jsou hodně světelné 15objektivy. Což je tento krasavec. K přístroji pana T.N. by se jistě šikl, ale je to ten, se kterým Ringovi spadl do vody? Závažný problém pro začátek roku!