Jednoduchý přístroj třídy bezzrcadlovka Micro Four Thirds je určen primárně k natáčení videa a pro tyto účely má zajímavé funkce ve své nabídce. Cena není ještě stanovena, podle tiskové zprávy by se pohybovala podle sady 20-25 tisíc. Vzhledem k tomu, že stávající MFT Panasonic začínají na 8500 Kč, žádná láce to není. Přístroj je to dvacetimegový s plně vytáčecím dotykovým displejem a čtyřmegovým elektronickým hledáčkem – zde je třeba upozornit, že čtyřmegový EVF se ocitá v přístroji, který inzeruje svoji jednoduchost a skromnost.
Z hlediska technického je na něm nejzajímavější systém záznamu zvuku. Má tři mikrofony, na přední stěně a další dva snímají okolní zvuk. Systém je licencován od Nokie. Spolupracuje s rozpoznáváním tváře a má režim sledování zdroje zvuku. To je pro natáčení videa bezesporu značná výhoda, záleží na tom, jak to bude fungovat.
Přístroj má zajímavě řešenou stabilizaci na čipu – ten je statický a mění se oblast, ze které jsou načítána data. Systém spolupracuje se stabilizovanými objektivy Panasonic. Zarážející je crop při 4 K Videu, zde je schema, do jaké míry je obraz ořezán při nestabilizovaném 4K (žlutý rámec), při standardní stabilizaci (oranžový rámec) a v červeném rámečku je sině stabilizovaný obraz. Podle výpočtů má 12 mm objektiv úhel záběru ekv cca 50 mm, to je tedy silný crop factor 4x (systém MFT má standardní crop factor 2x).
Zajímavě řešená je závěrka, má jen jednu lamelu, přičemž druhou lamelu supluje elektronická závěrka. V této konfiguraci je nejkratší čas 1/500 vteřiny (vzpomínám na svoji Flexaretu z roku 1960). Nicméně elektronická závěrka má limit až 1/16000. Přístroj je velmi lehký (352g i s baterkou) a měří 116 x 83 x 54 mm. Pro srovnání, velmi příbuzný Panasonic G7 váží 410 g a měří 125 x 86 x 77 mm.