Aktuality

Olympus Zuiko 12-200/3.5-6.3

16,6 násobný zoom je určen pro bezzrcadlovky Micro Four Thirds Olympus, jakož i pro všechna další těla systému MFT. Jde o rozsah odpovídající rozsahu 24 – 400 mm kinofilmového formátu, doposud je to největší používaný rozsah. V optické soustavě byla použita skla Super ED, ED, Super HR, HR, ED-DSA a asférické čočky.

Antireflexní vrstvy ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) dramaticky omezuje odrazy a odlesky. Objektiv je vybaven zaostřovacím mechanismem MSC (Movie and Still Compatible), který používá systém vnitřního zaostřování, ve kterém je zaostřování realizováno pohybem jediného optického členu.Tělo objektivu odpovídá standardu profesionální řady Zuiko PRO a je tedy odolné proti vlhkosti, prachu a mrazu. Ostří od 10 cm, průměr má 77,5 mm, délku 99,7mm a váží 455g. Právě tyto objektivy s dlouhým ohniskem jsou v systému MFT vždy lehčí a menší než odpovídající objektivy jak pro platformu APS-C, tak pro plnoformát 24×36 mm. Na trh přijde nový objektiv koncem března, výchozí cena je 24 tisíc Kč.Názor Digineffu:
Tyto širokorozsahové zoomy jsou určeny lidem, kteří se nechtějí zabývat výměnou objektivů – tento nahradí minimálně tři, spíše pak čtyři speciálnější zoomy. Výrobce slibuje dobré výkony autofokusu pro pořizování videa – v tomto případě má velký rozsah jistě smysl. Spolu s tělem pak vytvoří cosi jako all in one sestavu, pro mnohé pohodlnou, zvláště při cestovní fotografii. Je ovšem třeba mít na paměti, že takto velký rozsah vyžaduje kompromisy, které se projeví na výsledné obrazové kvalitě. Na ukázce je schema utěsnění jak těla, tak objektivu.


 

 

Inzerce

Techniku a služby nejlépe nakoupíte ve: