Aktuality, Fotografická technika

Kuriozita: Jak to bylo s fuseklí

Před měsícem jsem tu psal o novince, článek je zde, krytka ve stylu fusekle. Šlo o univerzální krytku,která se natáhne na objektiv a chrání ho i proti dešti, prachu a všemu možnému. Dodává Focus Nordic pro průměry 54-76 a 72-122 mm. Zkrátka, univerzál. Má to háček, stojí sedm stovek. Napsal mi tedy náš čtenář pan P.B., že Číňan nabízí totéž, ale… za dolar! Hned že si to objednal. Jak by ne, jen se podívejte, nekupte to!

To bylo vzápětí po uveřejnění původního článku, tedy v lednu. V pátek mi psal znovu:

Zdravím, tak už „fusekle“dorazila, stěny mají tloušťku 1,6mm -1,7 mm a jsou relativně sice měkčí, ale je to zhruba odpovídající silikonové formě na bábovku, tudíž nasazení/natažení vyžaduje obě ruce, takže představa že to používám v terénu na namontovaný objektiv je podle mne výhradně marketingová, ale dokážu si představit do dvojice zabalit objektiv na cestu do místa kde hrozí promočení/zaprášení batohu s objektivy (tak jak je v reklamním videu).

V reálu pak vypadá čínská fusekle takto:

Poučení? Žádné. Něco se vyplatí z Číny dovézt, něco ne. Koupil jsem si odtud nabíječku na aku, trochu jsem váhal, aby mi aku neodpráskla. Neodpráskla, je na USB do auta. Proč to nevyrábí originál Canon? Ale to je otázka, na kterou se těžko hledá odpověď…