Aktuality, Tvorba

Kdo vyhrál v listopadovém kole – Montáže a triky

Fotografickým kejklům, čarování s kamerou i editorem bylo věnováno listopadové kolo naší průběžné soutěže. Je opravdu těžké vybrat nejlepší snímky z doslova záplavy vtipných, nápaditých a obrazově přitažlivých prací. Stalo se i to, že ani po poradě poroty se nezměnilo pořadí vzniklé průběžným hodnocením. Zvláštní je, ale že vítězný snímek nepatřil dlouho k favoritům a až poslední den se prodral kupředu. Emočně silnou koláž Vylodění v Normandii, sektor č.34 vytvořil Miroslav Stříbrný.

Poetický obraz s poutavou kombinací dvou barev vytvořila Helena Horáčková. Skvěle komponované do čtvercového formátu a doslova rafinované je rozestavění těch kůlů kolem lodice. Opravdu podmanivá – malba, chce se říct.

Jana Vážná nestojí u nás na bedně poprvé, známe ji jako editační čarodějku. Tato půvabná foto – grafika má název Ghost, tedy Duch. Bílá paní nám vtančila do záběru…

Na území Harryho Pottera se vypravil Jaroslav Ryjáček. Kompozice je skvěle vymyšlená, nafotografovaná a sestavená, tak tahle práce figurovala na špici po celý měsíc. A právem, je vtipná, záhadná a trochu strašidelná… jako Harry Potter, který se vznáší nad vodami. Že to není náhodná práce se přesvědčíte i na jeho galerii v Megapixelu (zde).

 

Právě tak i Miroslav Prouza přináší už pravidelně osvěžení a dobrou náladu svými vtipnými montážemi. Tato práce se jmenuje Ďábel tkví v detailu.

Přidám ještě pár prací, které sice nedostaly dost bodů, ale porotu zaujaly. Už posledně jsem se tu zmiňoval o tvorbě Rudyho Chorvata. Toto je další práce zaslané do listopadového kola: there is a world in falling rain:

Pokušení Jarmily Teglové jsem tu velebil už posledně, pozornosti ale neunikla další práce Jaroslava Ryjáčka Padlý anděl: ona to vlastně není žádná machinace, montáž nebo trik, je to prostě dobře vymyšlené a nafocené.

No a nakonec zmíním svůj speciální bonus pro mimořádně kvalitní fotografii,Zvláštní cenu poroty jsem dal do záhlaví: Malou mořskou vílu vytvořila Vlasta Böhmová. Jemná a přitom silná… prostě, dobrý fotografický obraz.