Aktuality, Fotografujeme, Zajímavosti

Hovado s pilou a fotografie

O špatné zprávy není nikdy nouze, tentokrát přichází z Nového Zélandu. V národním parku Mount Aspiring je jezero Wanaka a z něho zcela proti přírodním zákonům vyčnívá strom. Říká se, že je to nejfotografovanější strom světa, no, určitě je to hodně fotografovaný strom Nového Zélandu. Fotky tohoto stromu dovedou být – jak se oficiálně říká – dechberoucí, jednu takovou vidíte v záhlaví. Ale jak to už bývá, samo focení povznášející zážitek nepřináší. Fotografů je kolem něho moc… Však to znáte: musíte si přivstat, mít stativ… a u takových atrakcí je třeba mít lokte na odrážení kolegů.

Ale budiž, dokud kolegové zůstanou na břehu, dá se to přežít. Ale když pak někdo po stromě leze, je to o pár facek. Tahle fotka je z ledna 2018.

Korunu tomu nasadil debil, který vzal pilu, spodní větev uříz a větev nad ní poškodil. Kdy? Včera. Zpráva se šíří světem jako koronavirus…

Nemám rád ta profláknutá místa. Raději fotím třeba ty vrby u nás za barákem. S nikým se kolem ní nepřetlačuju, leda s pejskama, když mi lezou do záběru. Věřte, fotit za barákem je nejlepší – zvlášť v dnešní době, kdy si o nějakém Novém Zélandu můžeme nechat leda tak zdát.