Aktuality

Hähnel Pro Cube2

Firma Hänhel je velmi agilní, stále rozšiřuje portfolio. Velmi užitečná je Cube2, univerzální nabíječka. Nabije nabíjecí tužkovky, mobil, tablet a samozřejmě baterky do foťáku. Jak doma, tak v autě! Je to skutečně kostka, do horní části se vloží vanička pro čtyři tužkovky. Ovšem to podstatné je vložka pro nabíjení akumulátorů do fotoaparátu. Vypadá to takto:

Firma Hänhel je velmi agilní, stále rozšiřuje portfolio. Velmi užitečná je Cube2, univerzální nabíječka. Nabije nabíjecí tužkovky, mobil, tablet a samozřejmě baterky do foťáku. Jak doma, tak v autě! Je to skutečně kostka, do horní části se vloží vanička pro čtyři tužkovky. Ovšem to podstatné je vložka pro nabíjení akumulátorů do fotoaparátu. Vypadá to takto:Cube2 je určená k nabíjení různých typů aku dané značky. Vyrábí se řešení pro šest značek, přičemž Fuji a Panasonic mají společnou platformu:Nabíledni je otázka, zdali je možné do jedné té kostky dát vložky pro akumulátory – dejme tomu – Canon a Fujifilm. To možné není. Jádro systému je elektronika, která řídí napájení. Ta rozezná typ baterie a podle toho upraví příkon. Je tedy třeba si ověřit, zdali příslušná Cube2 dokáže náš akumulátor obsloužit.Adaptéry se vyměňují snadno – je třeba adaptér uvolnit tím píchátkem, kterým se uvolňuje simka v mobilu, takové píchátko je i v dodávce.Vložka pro tužkovky drží pomocí magnetů, prostě se položí nahoru a už se to nabíjí. Ke kostce lze připojit i bezdrátovou nabíječku pro mobily, ta se dá přikoupit, v nabídce není, součástí příslušenství je ale adaptér pro auto. Doba nabíjení je standardní a odpovídá době obvyklé pro daný akumulátor a originální nabíječku, nicméně už za patnáct minut je plně vybitá baterka schopná provozu.

Shrnutí:
Hähnel Pro Cube2 je univerzální nabíjecí zařízení, schopné obsloužit specifické akumulátory dané značky plus tužkovky plus vše co se dnes nabíjí přes USB. Cena 1800 Kč je vysoká ve srovnání s neorignálními nabíječkami, které lze koupit přes internet – ty jsou levné, ale bez záruky proti poškození. Baterku za skoro čtyři tisíce pro Sony 7R Mk III nebudu strkat do plastového šuntu za pět dolarů. Na cesty je Cube2 trochu veliké zařízení, je to spíš určeno pro domácí vybavení. Před koupí je třeba ověřit, zdali je kompatibilní s baterkou našeho fotoaparátu.

Nabídka Megapixelu:

Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky nabíječky Cube2?