Aktuality, Zajímavosti

Film o Antonínu Kratochvílovi

Andrea Sedláčková dokončila celovečerní dokument o světově uznávaném fotografovi Antonínu Kratochvílovi. Do kin se připravuje od 2. 4. 2020. Filmový dokument zachycující dramatický životní příběh jedné z nevýznamnějších osobností české a světové fotografie Antonína Kratochvíla právě dokončila režisérka Andrea Sedláčková. Snímek Můj otec Antonín Kratochvíl, který vznikal vznikal v Čechách, New Yorku i v Černobylu začal vznikat při příležitosti Kratochvílových sedmdesátých narozenin. Režisérka v něm na slavného fotografa, držitele čtyř ocenění Word Press Photo, nahlíží také skrze jeho nejstaršího syna Michaela Kratochvíla, k čemuž odkazuje i název filmu.

 
„Když chceš dobře zafotit, musíš jet tam, kde se bojuje. Krev v botách, znáš to,“ říká Antonín Kratochvíl v první ukázce z filmu.
 

V průběhu natáčení dokumentu Antonín a Michael nafotili fotografie, které budou ještě před uvedením filmu do kin v rámci připravované stejnojmenné výstavy v Leica Gallery Prague. V záhlaví jsou oba, otc vlevo, syn vpravo. Film uvede do kin 2. dubna společnost Aerofilms.