Aktuality, Tvorba

Další úspěch Martina Stranky

Český fotograf Martin Stranka se stal vítězem v jedné z deseti kategorií Sony World Photography Awards v kategorii Kreativní. Zároveň jeho dílo získává národní cenu České republiky jako nejlepší jednotlivý snímek pořízený českým fotografem zaslaný do jakékoliv z deseti kategorií otevřené soutěže.
Tento úspěch je o to obdivuhodnější, jelikož Martin Stranka z Prahy, který je v oblasti fotografování samouk, vyhrál národní cenu České republiky Sony World Photography Awards druhým rokem po sobě.

Jako národní vítěz získá Stranka digitální fotovýbavu od společnosti Sony. Vítězná práce bude vystavena na veletrhu Sony World Photography Awards v Londýně od 18. dubna do 6. května a publikována v ročence soutěže pro rok 2019.Stranka bude nyní soutěžit proti dalším devíti vítězům otevřené soutěže, kteří jsou dnes také oznámeni, o titul Fotograf roku v otevřené soutěži (Open Photographer of the Year), ve které vítěz získá 5 000 $ (USD). Vítěz bude oznámen na slavnostním ceremoniálu v Londýne 17. dubna.

Martin Stranka začal s fotografováním krátce po smrti blízkého přítele jako s formou terapie. Co pro Martina začalo jako koníček, je nyní práce na plný úvazek, která je uznávaná po celém světě a jeho práce získala více než 80 mezinárodních cen. Stranka využívá digitální obrazotvornost a jeho fotografie jsou často splynutím mezi fantasií a realitou.

Strankova díla byla vystavována globálně a je uznávaný mnoha kulturními institucemi včetně Národního divadla v Praze a Baletu Národního divadla. Jeho snímky jsou využívány mnoha světovými vydavatelstvími pro titulní stránky thrillerů a tajemných románů.