Aktuality, Fotografická technika

Gimbal Zhiyun Smooth Q2

Je to už víc než dva roky, kdy jsem tu zkoušel motorizovaný stabilizátor Osmo Mobile . Jeho výrobcem je DJI, ano, týž, který produkuje skvělé drony. Stabilizátor to byl také skvělý, jenom jsem se pozastavoval nad cenou za selfie tyčku – blízko magické hranice deseti tisíc. Od té doby čas od času sleduji tyto produkty, byl to Feiyu Tech, pak Zhiyun Smooth 4. Vidíte, že to jsou všechno čínské výrobky, málo platné, tohle nejsou žádné laciné kopie něčeho skvělého evropského nebo amerického, ale jsou to skvělé originální čínské produkty, na které ani Evropa ani Amerika technicky nemá.

Teď tedy je to Zhiyun Smooth Q2. Umí všechno na co si vzpomenete a je malý a díky 17 hodinám výdrže baterie je Zhiyun Smooth Q2 ideálním doplňkem pro vloggery, YouTubery. Stabilizátor Zhiyun Smooth Q2 je na českém trhu dostupný za cenu od 3 990 Kč.

Všechny stabilizátory tohoto druhu dokážou mobil při snímání vida držet v žádané rovině a jejich motory umožní se chytit na zvolený bod a sledovat ho, nebo umožní volně panoramovat. K tvorbě videa přidává Zhiyun Smooth Q2 celou řadu kreativních možností, a to díky speciálním efektům, jako je třeba režim Vortex, Dolly Zoom, či režimům timelapse a sledování objektů. Gimbal se vejde i do kapsy a můžete jej tak mít vždy u sebe. Na rozdíl od jiných stabilizátorů na trhu totiž nemusíte Smooth Q2 skládat. S délkou pouhých 20,4 cm je téměř stejně velký jako pouzdro na sluneční brýle. Zároveň gimbal umí stát na pevné podložce bez použití nožiček stativu.
Motory Zhiyun Smooth Q2 jsou napájeny baterií o kapacitě až 4500 mAh a konstrukce gimbalu byla kompletně přepracována. Je tak vhodný také pro ty největší smartphony prémiových značek na trhu, včetně modelů Plus a Max, a to včetně pouzdra. Smooth Q2 je vyrobený ze slitiny hliníku, která nabízí vyšší pevnost a stabilitu. Rukojeť je pak potažena měkkým silikonem pro větší pohodlí. Maximální nosnost stabilizátoru je 260 gramů.