Nezařazené

Zoner představil 14. verzi Photo Studia

Photo Studio 14 je na světě. Ve stručnosti – hlavní atrakce je celkové urychlení práce, nahrávání fotek na server a hlavně, mapování tónů a odšumování! Nejdříve tedy základní informace. Většina našich čtenářů asi zná Zoner Photo Studio, software určený ke správě a zpracování digitálních obrázků a řadě dalších věcí.

Photo Studio 14 je na světě. Ve stručnosti – hlavní atrakce je celkové urychlení práce, nahrávání fotek na server a hlavně, mapování tónů a odšumování! Nejdříve tedy základní informace. Většina našich čtenářů asi zná Zoner Photo Studio, software určený ke správě a zpracování digitálních obrázků a řadě dalších věcí. Připomenu, že je to ta věc, která vypadá nějak takto:


 

To je vzezřní Průzkumníku, tedy té části aplikace, která slouží k opatrování archivu. A teď k novinkám.

Zonerama
To je naprostá novinka u Zoneru. Přímo z Photo Studia si můžete nahrávat fotky na svůj prostor na serveru Zoneru, velmi jednoduše, přetažením myší. Nejdříve si ale musíte na zonerama.cz vytvořit účet. Že po vás chtějí mail je normální, že chtějí vědět datum narození a jestli mám pindíka nebo dirku je na pováženou, ale že nepočítají s lidmi narozenými před rokem 1951 je opravdu komické. Budiž, je to hodně syrové a asi ne moc hotové, snad tedy pochopí, že lidi nad šedesát ještě nejsou zombies a jsou schopni Zoner používat.

Mapování tonality
Když se řekne mapování tonality, možná si vzpomenete na plugin od firmy Topaz, recenzoval jsem to tu před třemi lety. Tak tohle se dá teď dělat v Zoneru, rozmanité eskapády s barvami a tonalitou. Samozřejmě tomu věnuji v nejbližších dnech samostatný článek. Mapování tonality najdeme jako samostatný efekt, anebo také jako způsob skládání HDR obrázku z dvou nebo tří fotek s různou expozicí.

 


Vlevo je žába vyfocená jak je, vpravo zmapovaná (zmalovaná).

Pokročilé odstranění šumu
To je zásadně nová funkce, která umožňuje selektivně odstraňovat šum ve vybrané barevné nebo jasové oblasti.Výborná věc a asi právě ta stojí za upgrade! Kapátkem si vybereme oblast a tažením nahoru šum zmírňujeme – jak napoví ukázka.


 

 

Vyplnit podle okolí
Nástroj pro mizení se objevuje i v Zoneru. Najdeme ho v oblasti Výběr, podle propočtu s okolím se nahradí tím co je kolem. Nečekejme od toho zázraky, nejlíp to funguje tam, kde to uděláme rychleji a pohodlněji klonovacím razítkem nebo inteligentně provedenou záplatou. Na rozdíl od předchozí novinky to pokládám za piškuntálii ne moc užitečnou.

 


Zonerama, pokročilá likvidace šumu a mapování tónů jsou tedy hlavní atrakce nové verze Zoneru. Cena zůstává stejná, cca 1500 Kč, s příplatkem cca 500 Kč získáte multiulicenci „pro domácnost.