Nezařazené, Tvorba

Soutěž v poločase – Začátek

Ne, titulek není popletený. Opravdu je soutěž v poločase a Začátek je téma. Velmi volné téma, začátek čehokoli, jakkoli pojatý. Přináším pět ukázek, každá ze zcela jiného soudku.

Ne, titulek není popletený. Opravdu je soutěž v poločase a Začátek je téma. Velmi volné téma, začátek čehokoli, jakkoli pojatý. Přináším pět ukázek, každá ze zcela jiného soudku.

Začnu prací Richarda Brychty Začátek trasy – tak to je začátek jako řemen! Bádal jsem, jestli ty dlažební kostky jsou opravdu tak namalované anebo zda je autor vybarvil. máím pocit, že obojí je pravda, je nabarvené byly, avšak v editaci jim bylo pomoženo. Což nic nevypovídá ani ve prospěch, ani neprospěch, fotka je to zajímavá, vtipná, výborně pojatá. I ten holub tam dobře hraje. Myslím, že si zaslouží lepší místo než aktuální čtrnácté – ale do jednatřicátého je ještě daleko.Variaci na východ slunce poslal Josef Buček. Je to ukázka zajímavé techniky – křišťálová koule je v záběru a zajímavě zkresluje svět kolem sebe. Je to asi nejméně často využitelná součást fotografické výbavy… ale za určitých okolností a k určitým účelům je to výtečná pomůcka, zvlášť když se tvůrčím způsobem pojme. Což se tady bezesporu stalo.Ukázka čisté abstrakce. Ve fotce skoro nic není a to co tam je, je neostré… A přesto má jakousi snovou přitažlivost. Práce Jiřího Jandy asi vyvolá kontroverze, ale co je to platné, dovede zaujmout a to je něco, co si zaslouží ocenění.Do soutěže chodí i montáže. Miroslav Prouza svými vtipnými kolážemi oživuje naši soutěž už delší dobu a nezklamal ani tentokrát. Vždy to má perfektně vymyšlené a jeho Začátečníci na tripu potěší.Došlo i na street… pěkně odzadu a na dlouhé sklo, aby nenastal pátek nějaké strkanice, i facka by mohla padnout… Snímek Miloslava Kusbacha je zřejmě odněkud z ciziny… podle těch tlustých řetězů soudě, takové jsem u nás neviděl 🙂Scházejí se práce skutečně různě pojaté a těžko odhadovat, kam se všechno pohne, jakým směrem. Díky hodně volnému tématu máme velmi pestrou podívanou, na to, jak si kdo představuje začátek… Račte se podívat sami, zde je odkaz na soutěž!