Nezařazené

Známe vítěze celoroční soutěže Digineffu

Bylo na čase zhodnotit celkový průběh soutěže. Do závěrečného kola postoupili vítězové dvanácti měsíčních kol. Zde je galerie, ve které uvidíte všechny práce celoročního finále.

Bylo na čase zhodnotit celkový průběh soutěže. Do závěrečného kola postoupili vítězové dvanácti měsíčních kol. Zde je galerie, ve které uvidíte všechny práce celoročního finále.

Připomenu, jaké pořadí bylo v průběhu roku:
01 Zuzana Vitvarová: Zimní krajina
02 Jiří Hovorka: Koupání v ledu
03 Bedřich Helan: Cák
04 Rostislav Králík: Sluneční koupel
05 Roman Horák: Havrani
06 Zuzana Vitvarová: Země v ohrožení
07 Diana Dufková: Co je
08 Václav Ouřada: Selfie.
09 Dana Turková: Pojď ode mne blíž
10 Marie Vítková: Podzim ve městě II
11 Richard Horák: Nohy
12 Richard Horák: První sníh

Dva autoři, Zuzana Vitvarová a Richard Horák, se umístili na prvním místě, Richard Horák dokonce dvakrát po sobě. Porota v závěrečném kole rozdělovala svoji přízeň celkem rovnoměrně, ovšem bez diskuse nejvíc bodů získala Zuzana Vitvarová. Zde je její snímek Země v ohrožení, vtipná, až ironická street fotka. Autorka se živé fotografii rozhodně nevyhýbá, lze to posoudit i z jiných jejích prací do soutěže zaslaných , nevyhýbá se ani abstrakci a fotce výrazně nefigurální. Blíže ji můžete poznat z její galerie ve fotoklubu Balvan, kde uvedla i svoje motto: Fotím opravdu dost dlouho na to, že bych se to mohla už konečně  naučit, ale hlavně proto, že neumím dobře malovat! (-:
Jak maluje posoudit neumím, ale fotí rozhodně dobře!

V této soutěži firma Epson věnovala celoročnímu vítězi svoji tiskárnu L800, to je ta, nad kterou jsem se rozplýval v recenzi už v březnu 2013. Mé nadšení trvá, tiskne výborně a nemám žádné problémy s inkousty, ty velké flašky jsou snad bezedné!


Druhé místo náleží Richardu Horákovi za vítěznou fotku z prosince – První sníh.


Hodně studená je i fotka Jiřího Hovorky Koupání v ledu. Umístila se na třetím místě.


Porotě se velmi líbil i pochmurný podzimní záběr Havrani od Romana Horáka. Je na místě čtvrtém.


Ohřejeme se až v Sluneční koupeli Rostislava Králíka. Je na pátém místě.


Soutěž pokračuje – máme už šestatřicáté kolo! Za rok uvidíme, kdo bude stát na bedně tentokrát. Ovšem jako obvykle podotýkám, že velmi dobré jsou všechny fotky, které se umístí – i v slabším měsíci – na prvních dvaceti místech. To umístění se děje s počítačovou neúprosností výpočtem podle udělených bodů. Ale když se někdo propracuje na čelo dvakrát, třikrát, to pak už rozhodně není náhoda.