Nezařazené

Zítra začíná Photokina
Oficiálně od zítřka, novináři se slétají dnes a dnes začínají první tiskovky. Během dne se budu ozývat přímo z Kolína nad Rýnem a pokusím se vám zdejší balábile přiblížit. Pro veřejnost je výstavní prostor otevřený od 16. do 21.září. Slogan je: Zachyťte svůj svět, osvětlete svůj svět a sdílejte svůj svět. Výstava fotografického zařízeni v nejširším slova smyslu se koná každé dva roky. V roce 2012 ji navštívilo 185tisíc návštěvníků ze 166 zemí světa, vystavitelů bylo 1158 . Mimořádný zájem bude jistě přitahovat hala č. 5 s profesionální technikou.


Novináře bude přitahovat Congress Centre East a Nord, tam je wi-fi připojení a bufet. Budu tam do středy a co stihnu vypovím, co nestihnu povím po návratu.

Jde o pravidelnou a nedočkavě vyhlíženou událost ve fotografickém životě. Letos se mi zdá, že je poměrně málo novinek přímo ve fototechnice, přesněji ve fotoparátech. Uvedení Nikonu D750 (viz můj článek) je samozřejmě událost významná, právě takje vítaný Fujifilm X100T (viz můj článek) a jsme zvědavi, zdali Canon opravdu přijde s modelem EOS 7D Mark II – připadá mi nemožné, že by to neudělal. K novinkám Photokiny ovšem patří i koncem srpna ohlášený Olympus PEN E-PL7 (viz můj článek). Hlavní nápor inovací je veden v objektivech. Těm dosud zveřejněný věnuji zvláštní článek. Novinky budu zveřejňovat průběžně během dne.