Nezařazené

Zhiyun Smooth 4

Držáky mobilu systému gimbal rychle nabývají na popularitě. Branži ovládají Číňané, značek na trhu přibývá. Nově je zde držák za dostupnou cenu 4490 Kč.

Obecně vzato, slouží tyto držáky k pokročilému ovládání mobilu hlavně při snímání videa. Držák se pohybuje tak, aby držel rovinu a směr. Mobil a držák jsou propojené přes Bluetooth a v tomto případě se fotoaparát v mobilu ovládá přes ovládací prvky držáku, není tedy třeba bušit do dotykového displeje.

Držáky mobilu systému gimbal rychle nabývají na popularitě. Branži ovládají Číňané, značek na trhu přibývá. Nově je zde držák za dostupnou cenu 4490 Kč.

Obecně vzato, slouží tyto držáky k pokročilému ovládání mobilu hlavně při snímání videa. Držák se pohybuje tak, aby držel rovinu a směr. Mobil a držák jsou propojené přes Bluetooth a v tomto případě se fotoaparát v mobilu ovládá přes ovládací prvky držáku, není tedy třeba bušit do dotykového displeje.K ovládání je třeba nainstalovat aplikaci ZY Play, je k disposici jak pro Android, tak pro Google. Tato jednoduchá appka příjemně rozšíří možnosti fotoaparátu. Zvlášť je třeba ocenit ruční ostření, které je pro ovládání videa důležité – lze snadno přeostřit z blízkého objektu na vzdálený. Díky appce lze snadno zoomovat, dělat časosběr a tzv. vertigo efekt, kdy objekt v popředí je stabilně zabraný a mění se rozsah pozadí za ním.Pro nás, co nejsme zrovna ohební, je skvělé, že je možno měnit výšku zobrazení podle libosti.Velká výhoda tohoto gimbalu je ovládání přímo z rukojeti. Ovládací ploché kolečko slouží ke korekci expozice, ale i jako čtyřcestný volič. Stiskem dolů se dostaneme ke svým obrázkům – po nasnímání je třeba je vyexportovat do vašeho camera roll. Je u přepínání na selfie kameru, obvyklým způsobem se dostaneme k menu a měníme zobrazení na displeji. Boční kolečko slouží právě k tomu doostřování videa.Gimbal je napájen speciálními li-ion akumulátory. Napájí se přes USB-C kabel, to je velká výhoda, baterky lze snadno dobíjet z powerbanky, z auta a samozřejmě z kterékoli běžné USB nabíječky. V dodávce je i malý stolní stativ – gimbal může posloužit jako operativní hlava na tomto malém, ale ovšem na kterémkoli velkém stativu.(Komerční článek)
Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vyzkoušet si gimbal Smooth 4?