Nezařazené

Zeiss ZX1

Jakmile je v názvu iksko, sáhněte hlouběji do kapsy! Tady to bude hodně hluboko, Zeiss se pustil do výroby fotoaparátů! Má za sebou slavnou éru Contaxu jako protiváhy Leicy, dnes jde proti Leica Q a Sony RX1. Jeho vstup do sféry plnoformátu má mnohá vtipná řešení.

Jakmile je v názvu iksko, sáhněte hlouběji do kapsy! Tady to bude hodně hluboko, Zeiss se pustil do výroby fotoaparátů! Má za sebou slavnou éru Contaxu jako protiváhy Leicy, dnes jde proti Leica Q a Sony RX1. Jeho vstup do sféry plnoformátu má mnohá vtipná řešení.Přístroj je vybaven FF snímačem s 37,4 megapixely (made by Zeiss, prý…), objektiv je Distagon 35/2.0 (zcela jistě Zeiss) a vzadu je něco jako tablet, 4,3´´prohnutý dotykáč s rozlišením 1280 x 720, tedy HD. Dá se na tom editovat? Ano, a dokonce v plnohodnotném Adobe Lightroon CC. Plná konektivita vás spojí se světem. Když dodám, že to má vnitřní paměť 512 GB (giga!), mělo by se ozvat wow! Není teď známo, zda to má slot pro SD. OLED elektronický hledáček s rozlišením 1920 x 1080 a zvětšením 0,74x je taky super. Závěrka je centrální, to potěší milovníka těch starých časů, kdy byl na světě ještě pořádek.

Je to state of art koncept, a můžeme se spolehnout, že i provedení Zeiss bude excelentní… Ďábel se skrývá v detailech. Jak se bude tahle prohnutá kráska chovat? Jak se srovná se soupeři? Nejbližší je Leica Q a ta je naprosto super. K Sony RX1 jsem velmi vlažný, vyzkoušel jsem, nenadchla, byla pomalá. Uvidíme, tohle je něco opravdu originálního.

Zajímavě se nám ta Photokina vyvíjí… Takovým nějakým aristokratickým směrem. Jako že obyčejné foťáky nebudou, to zvládnou mobily. O nich ta letošní Photokina jako by nebyla. No a pak budou fotoklenoty za husté peníze. Zeiss ZX1 k kategorie fotoklenotů nepochybně patří, to si troufnu tvrdit bez strachu že mě za dva týdny zesměšníte.