Nezařazené

Základy ovládání fotografických blesků

Přejeme hezký den, ve spolupráci s internetovou televizí Kurzyzive.cz jsme pro Vás připravili další atraktivní večer pro všechny fotografy. Ve čtvrtek se můžete těšit na tyto vysílání:

Přejeme hezký den, ve spolupráci s internetovou televizí Kurzyzive.cz jsme pro Vás připravili další atraktivní večer pro všechny fotografy. Ve čtvrtek se můžete těšit na tyto vysílání:

Fotografická talkshow s hostem Romanem Sejkotem
Čtvrtek, Leden 14, 2016 – 16:30 – 17:30
 
Základy ovládání fotografických blesků
Čtvrtek, Leden 14, 2015 – 18:30

 

V tomto přehrávači to budete moct celé sledovat

Popis kurzu

Správné světlo je první předpoklad pro vznik dobré fotografie. Zajímavé světlo může udělat fotografii zcela unikátní. Systémový blesk je jeden z největších pomocníků každého fotografa. Je to příslib dobré fotografie, který se vejde do kapsy. Ale mnoho fotografů systémový blesk nemá rádo a vyhýbá se jeho používání. Ukážu vám, jak se několika jednoduchými triky promění váš blesk ze zabijáka atmosféry v nenápadného pomocníka. Provedu vás a naučím vás jak se zorientovat ve spoustě nastavení, které současné blesky nabízí.
Až se s bleskem spřátelíme, přibereme do party další blesk a začneme opravdu kouzlit.  

Co Vás čeká
Na praktických příkladech si postupně ukážeme a vysvětlíme základní funkce systémových blesků a jejich správné nastavení. Vyzkoušíme si nasvícení portrétu, reportáže i produktů pro e-shop. Rozluštíme záhadu kombinace stávajícího světla a světla blesku Od použití jednoho blesku nasazeném na fotopřístroji přejdeme k práci s volně umístěným bleskem. Další krok bude použití dvou a více blesků: Jak zařídit aby spolu komunikovali Jak upravit intenzitu jejich záblesku Jak správně vyvážit poměr stávajícího světla ke světlu blesků Vše bude předvedeno na praktických ukázkách. Velký prostor nechám jako vždy pro vaše dotazy.

Pokud si chcete kurz pečlive nastudovat, doporučujeme si kurz zakoupit. Do půlnoci data vysílání je cena kurzu 490 Kč. Poté bude již za plnou cenu 990 Kč.

 

 

 
Pro koho je kurz určen  
Kurz je pro všechny, které zajímá práce se systémovými blesky. Přestože se budu zabývat prací s přístroji Nikon, mnoho informací má univerzální platnost a tak se v kurzu dozví mnoho zajímavých věcí i majitelé jiných značek. Nebude se jednat o „srovnávací test“ ani o PR předvádění značky Nikon. Pochválím blesky Nikon tam, kde mi pomáhají v práci, ale nezatajím ani to, co mi práci ztěžuje.   Eduard Jahelka Moje krédo profesionálního fotografa je jednoduché: „klient a a jeho přání jsou středem vesmíru. Každá fotografie musí v první řadě sdělit divákům to, proč byla pořízena. Správná kompozice a další estetické kvality jsou nedílnou součástí dobré fotografie“. Stejné zásady se držím i jako lektor. Cílem kurzu je vysvětlit studentům a naučit je to, co jim pomůže vyřešit problém, usnadní jim život a zlepší jejich výsledky. Pro kariéru fotografa jsem se rozhodl už na základní škole. Po vystudování SOU- obor fotograf a SOŠ- fotografie jsem získal praxi na mnoha fotografických pracovištích. Nejvíce mne to vždy táhlo ke studiové reklamní fotografii a portrétu. 

Další živé vysílání na které se můžete těšit!

Jak snadno a správně připravit PDF pro tisk
Úterý, Leden 19, 2016 – 18:30
 
Portrét ve fotografii pro začátečníky
Středa, Leden 20, 2016 – 18:30
 
Kurz High key a Low Key fotografie
Čtvrtek, Leden 28, 2016 – 18:30
 
Světlem křížem krážem
Čtvrtek, Únor 11, 2016 – 18:30