Nezařazené

Z focení se především radujte

Nemusíte jezdit po celé republice a platit za jednotlivé workshopy, které vám zaberou několik dní i víkendů. Udělejte si čas druhý červnový víkend a přijeďte do fotogenického Českého Krumlova. Můžete si tu vyslechnout na 150 přednášek a na 50 praktických dílen, které jsou koncipované od začátečníků přes amatéry až po profesionály v 17 fotolokacích po celém historickém centru města. K vidění a focení bude na 60 modelů, modelek a umělců. Můžete si vyzkoušet na 20 fotografických žánrů, které vám představí na 30 osobností ze světa fotografie. O výstavách, které budou takřka v každé lokaci ani nemluvě. Všude bude profi technika různých značek, vyškolený personál. Někde si budete moct zapůjčit nejen modela, ale také světelnou techniku. Zkrátka, prostudujte si z pohodlí domova program Open – air FOTO festivalu, vyberte si a zarezervujte si praktickou dílnu, kterou si pak s odpovídajícím festivalovým pasem vyzvednete na místě.


Rádi byste na takový víkend jeli i se svým protějškem, ale jeho či ji focení nezajímá? Mysleli jsme i na nefotografující návštěvníky a rodiny s dětmi. I proto jsme vybrali Český Krumlov, který nabízí řadu kulturního i sportovního vyžití. Nejenže mohou vidět (vy samozřejmě fotografujte) v křivolakých uličkách snový cirkus, břišní tanečnice, tanečníky break dance, bikery, skejťáky, živé sochy, masky, modelky, okrášlené UV bodypaintingem či pouliční umělce, ale připravili jsme v klášterní zahradě hned dvě speciální lokace: Festivalové centrum a Family park, kde na vás čeká kulturní a vzdělávací program.
Na pódiu se budou střídat přednášející s tanečníky a muzikanty, kteří byli vybráni nejenom proto, že se jedná o kvalitní vystoupení, ale aby si hledáček vašeho fotoaparátu přišel na své a vy se něčemu přiučili. Z kapel vystoupí Homoguru, Sly Rabbits, Bags a Semtex. Z tanečních skupin třeba energií doslova našláplí Rinceoirí – irský step a tanec či bojový tanec capoiera. Třešničkou na dortu bude ohňová show Palitchi.
Když to ženu ani dítě nebude bavit, můžete partnerce zarezervovat poradní make-up centrum, poslat ji se podívat na módní přehlídku či do výtvarných ateliérů, kde budou pracovat mladí umělci při práci. Naopak mužský protějšek odkažte do lokací glamour a akt a dítě si užije ve tvořivých dílnách, v pohádkovém lese, hrou s marionetami i v hlídacím koutku. Anebo ti, kteří jdou ve vašich šlépějích, se mohou něčemu přiučit ve fotografické miniškolce. Více info: www.foto-festival.cz


Další informace:
www.foto-festival.cz
facebook.com/xtasy.eu

Kontakt:
Alena Dobrá /alena@foto-festival.cz / +420 773 046 064
Martina Ptáčková / martina.ptackova@innovate.cz / produkce@foto-festival.cz + 420 777 931 506, +420 725 377 704