Nezařazené

Yashica digiFilm

Na Kickstarteru se objevil projekt obnovení fotoaparátu Yashica. V krátké době se požadovaná částka naplnila – trojnásobně! Teď už konečně víme, co to má být a budí to otazníky. Líp než vysvětlí se to ukáže na videu:

Na Kickstarteru se objevil projekt obnovení fotoaparátu Yashica. V krátké době se požadovaná částka naplnila – trojnásobně! Teď už konečně víme, co to má být a budí to otazníky. Líp než vysvětlí se to ukáže na videu:Je to v podstatě „hra na analog“. Fotoaparát vypadá analogově, tělo je z „plastu s kovovým vzhledem“ a dokonce potřebujete jakoby převíjet film – a přístroj nemá displej, takže nevíte, co jste vyfotili. Dovnitř se vkládají jakoby kazety s jakoby filmem. Kazety jsou různé: ISO 6400, ISO 400 černobílé, pak jakoby 6×6 cm a ISO 200 jemnozrnné.

 Do prostoru vedle jakoby kazety se vkládají dvě tužkové baterie. Ze záhadně formulované webové stránky se nedozvíme, jaký mají ty jakoby kazety smysl. Až z odpovědi na otázku FAQ vyplývá, že fotky se zapisují na SD kartu, čili je to jen zcela banální digi fotoaparát s nebývale primitivními vlastnostmi. All photos will be saved in a SD card but not in digiFilm. digiFilm provide different photography effect, píší doslova. Uvnitř je 1/3.2 palcový čip, 4,5 x 3,4 mm jako bývá v mobilech. Má 14 Mega a objektiv s ekvivalentem 35 mm a světelností F2.8 je fix focus a pět volitelných rychlostí závěrky (můj první fotoaparát Pionýr, Druopta 1950, měl pokud se pamatuju dvě rychlosti – a pak že není žádný technický pokrok!).Kazeta je opravdu jenom hračka pro kočku, asi je tam zapsaný filtr, který vytvoří efekt jakoby černobílého filmu atd., nebo spíš – napadá mě – je tam nějaké přepnutí do firmwaru, to mi přijde pravděpodobnější.  Za tuto legraci chtějí 500 amerických dolarů a dodají vám to v dubnu. Věřím, že vám čekací doba rychle uteče.