Nezařazené

Výstava Sony World Photography Awards v Lucerně

Společnost Sony Česká republika připravila pro všechny fanoušky a příznivce fotografování a fotografie zahraničních i českých autorů, kteří se v minulých letech zapojili do celosvětově uznávané fotografické soutěže Sony World Photography Awards. Výstava dvacítky fotografií probíhá v prostorách pasáže Lucerna ve Štěpánské ulici na Praze 1 a je volně přístupná do 25. října 2012. Amatérští i profesionální fotografové se mohou také zapojit do dalšího ročníku Sony World Photography Awards 2013. Soutěž organizuje World Photography Organisation (WPO) a snímky je možné registrovat na adrese www.worldphoto.org. Sony Česká republika navíc v rámci této celosvětové fotografické soutěže poprvé vyhlašuje i lokální českou cenu.

Každoročním úkolem Sony World Photography Awards je objevovat a oslavovat to nejlepší ze současné mezinárodní fotografie. Účast v soutěži je bezplatná a přihlášené snímky hodnotí přední osobnosti. Uzávěrka přihlášek do soutěží je 4. ledna 2013, s výjimkou profesionální soutěže, jejíž uzávěrka je stanovena na 9. ledna 2013. Všechny přihlášené snímky anonymně posoudí porota složená z předních profesionálů v oboru fotografie, členů World Photographic Academy. Užší nominace budou oznámeny v únoru 2013 a vyhlášení vítězů proběhne v rámci slavnostního galavečera v Londýně koncem dubna 2013.

Práce všech vítězů a mnoha nominovaných fotografů budou vystaveny v krásném prostředí londýnského Somerset House od dubna do května 2013, a to jako součást festivalu World Photo London. Tuto čtyřtýdenní oslavu fotografie a videa organizuje WPO v Somerset House již potřetí za sebou. WPO bude rovněž prezentovat vítězné práce na svých webových stránkách, prostřednictvím mezinárodních výstav a ve vázané ročence Sony World Photography Awards.

Na snímku pohled do pasáže Lucerny, kde je výstava instalovaná.