Nezařazené

Výsledky březnového kola průběžné soutěže

Téma bylo volné – jaro. Účast nikoli maximální – 224 prací. Porota se tentokrát trochu o první místa tahala a konečný výsledek po součtu bodů se poněkud liší od průběžného hodnocení. Ale ne zas tak moc.

Na prvním místě je práce Voňavá od Blanky Novákové. Graficky strohá, jednoduchá kompozice s výraznými tvary. Neznám genezi, možná je to postprodukce, ale to není součást zadání. Je to prostě jaro jak má být. Voňavé.

Téma bylo volné – jaro. Účast nikoli maximální – 224 prací. Porota se tentokrát trochu o první místa tahala a konečný výsledek po součtu bodů se poněkud liší od průběžného hodnocení. Ale ne zas tak moc.

Na prvním místě je práce Voňavá od Blanky Novákové. Graficky strohá, jednoduchá kompozice s výraznými tvary. Neznám genezi, možná je to postprodukce, ale to není součást zadání. Je to prostě jaro jak má být. Voňavé.Z úplně jiného soudku je druhé místo, Návraty II. od Vlasty Rašky. Moc jsem té fotce fandil, patřím ke generaci, která ještě kuličky hrála! I když… skleněnky byly tehdy brány za změkčilost. Fotka je to jednoduchá, přesvědčivá, s náladou. Hodně nostalgickou.Třetí místo získala Zuzana Vitvarová, pravidelná a úspěšná účastnice naší soutěže. Složitá, nicméně přehledná a sdělná a hlavně funkční kompozice s různými plány ostrosti a tonality zaujme na první pohled. Podotknu ještě, že pořadí je těsné, jednotlivé práce dělí od sebe jediný bod! Pak ale následuje skok – ta první tři místa v podstatě sedí s průběžným hodnocením. Na čtvrté místo z desátého postoupila jemná práce Lukase Durana.  Něžná precizní fotografie svou výrazností by mohla fungovat snad i jako nějaké logo… firmy vyrábějící jaro… 🙂  Na pátém místě ke změně nedošlo – byl tam po dlouhou dobu chlapeček s pomlázkou, jak ho vyfotil Bob Gajdoš.Dodám ještě další bodované fotografie:Adam Hiller: Scilla bifoliaMiroslav Prouza: Bez názvuStanislav Spišiak: PrieskumníkMiroslav Prouza: Bez názvuJolana Vyhnálková: Jaro nám dává křídlaZdeňka Zimmerová: Jaro za supermarketem

Všem účastníkům děkuji za nás za všechny a vítězům blahopřeji.