Nezařazené

Vše nejlepší do roku 2012 přeje Digineff!

O péefce jsem tu psal nedávno, ale taky musím nějakou svým čtenářům poslat. Takže – tady ji máte, i s povídáním!

O péefce jsem tu psal nedávno, ale taky musím nějakou svým čtenářům poslat. Takže – tady ji máte, i s povídáním!


Vznikla v aplikaci pro iPhone, která se jmenuje Halftone a ta neudělá s obrázkem nic jiného, než že mu dodá vzhled klasického amerického comicsu z 50tých let.
Je to velmi jednoduchá aplikace. V základním nastavení můžete volit sílu a velikost „tiskových bodů“ – na mé péefce je to stažené, na této ukázce je to výraznější:


V layoutu je možné nastavit, jestli chcete nápis nahoře, dole, tam i onam a jestli tam chcete zvýrazněné první písmeno nebo ne. No a pak samozřejmě je možné volit tvar a velikost bublin. Pokud jde o písmo, zjistíte, že iPhone má velikou nabídku fontů, ale font s češtinou se mi nepodařilo najít. Kdo by na tom trval, musel by si háčky a čárky vyrobit při editaci, ale to se mi nějak nechtělo.


Což samozřejmě neznamená, že vám nepřeji nic dobrého pro rok 2012 – naopak! Vše VÝBORNÉ! No a tady máte tutoriálek, ve kterém uvidíte, jak se to dělá.


Je to konina? Ovšem, ale zábavná. Mimochodem, záplava aplikací pro in-mobile fotoaparáty jsou velká konkurence pro low end fotoaparáty. Kvalita osmimegové fotky z mobilu je naprosto dostatečná pro posílání mailem a prohlížení, a aplikace jeko je Halftone asi nebude pro PC hned tak dostupná. Zadarmo ji dělat nikdo nebude a jak budete platit dvacku? Kartou? Na AppStore ji zaplatíte, ani nevíte jak. No a za dvacku ta chvilka psiny stojí. Čímžto moudrem končím tento ročník Digineffu a těším se s vámi na další.