Nezařazené

V lese s Panasonicem GX1 a dálkově řízeným bleskem

Berte to jako předkrm k chystané recenzi – rád experimentuji, a tak začerstva vám chci ukázat fotky, které jsem pořídil za asistence naší Nory ve zvolském lese. Pracoval jsem s přístrojem Panasonic GX1 s výtečným objektivem 20/1.7, který už dlouho používám na mé GF1. Dále jsem měl ve výbavě blesk Canon 430EXII a transmitery Pocket Wizard Plus II, o kterých jsem zde nedávno psal.

Berte to jako předkrm k chystané recenzi – rád experimentuji, a tak začerstva vám chci ukázat fotky, které jsem pořídil za asistence naší Nory ve zvolském lese. Pracoval jsem s přístrojem Panasonic GX1 s výtečným objektivem 20/1.7, který už dlouho používám na mé GF1. Dále jsem měl ve výbavě blesk Canon 430EXII a transmitery Pocket Wizard Plus II, o kterých jsem zde nedávno psal. Přijímací transmiter je k blesku přichycen sucháčem, gumička by byla lepší. Blesk jsem umístil na stativ Gorilla, to je takový ten článkovaný, legrační, který se dá omotat i kolem stromu.


Vyrábí se to v různém provedení, já mám ten nejlevnější, dostal jsem to jako bonus k softwaru ACDSee PRO 4. Fotil jsem při silné kompenzaci fotoaparátu do mínusu dlouhými časy, abych mírným roztřesením vyvolal nereálnou náladu – nejvíc je to vidět na "poslovi se žlutým míčkem" – a snažil jsem se o co nejplastičtější osvětlení. Při rádiové synchronizaci nefunguje záblesková ETTL automatika, musí se manuálně, takže síla osvětlení se nejlépe v takovém případě reguluje vzdáleností – blesk jsem měl nastavený na manuální režim a 1/16 výkonu, vzdálenost od motivu cca 2 – 3 metry. Transmiter PocketWizard Plus II v sáňkách GX jedničky perfektně synchronizoval – výhoda těchto rádiových transmiterů je v tom, že přístroje na sebe nemusí vidět a můžete tedy vzdálený blesk umístit prakticky kamkoli – v rozumném dosahu. No a teď vás zvu na procházku po magickém lese.




Dračí oči vás vidí na každém vašem kroku.




Dámy z rodu skřítků se ubírají na ples ve svých šustivých krinolínách.




Nelad a skřípot, že by se schylovalo k souboji?




To podstatné zůstává skryto.




Ano, posel přináší žlutý míček.




Úhybnost kmene neznamená slabost, to jenom je hravost dřeva a rozpustilost listoví.




Sám sobě hradem, sám sobě majákem, a vlny marně dotírají.

Některé ne a ne uschnout, mám to jít ohlásit?

Obrázky jsem upravoval, jednak ve zmíměném ACDSee Pro 4, to je jeden z nejúžasnějších softů na úpravu fotek, hlavně kvůli jeho schopnosti upravovat světlost a selektivně barevnost, psal jsem o něm letos v červnu. No a finalizoval jsme to v Photoshopu.