Nezařazené

Tři nové zrcadlovky Sony

Sony uvedl na trh tři modely amatérských zrcadlovek DSLR-A380, DSLR-A330 a DSLR-A230. Jde o nástupce modelů Alfa 200, 300 a 350, což jsou uživatelsky přívětivé přístroje určené náročnějším amatérům. Technicky jsou téměř totožné, změněna byla ergonomie a uživatelské rozhraní.

Výrobce se snaží u této série o maximální lehkost a ovladatelnost – zaměřuje se především na ty amatérské fotografy, kteří chtějí přejít od kompaktu k zrcadlovce, ale mají z toho přechodu obavy. Přístroje se liší od sebe především rozlišením a též váhou: A23 má 10,2 Mpx a je na váhu nejlehčí, desetimegová A330 je o něco těžší a A380 má 14,2 Mpx. Všechny tři mají stabilizované čipy.

Modely A380 a A330 jsou vybaveny rychlým autofokusem Quick AF Live View pro systém přímého náhledu, takže odpadá obvyklé zpoždění za spouští. LCD displej těchto přístrojů lze navíc vyklápět, což zvyšuje užitnou hodnotu přímého náhledu – lze tedy snímat z neobvyklých poloh – třeba od země nebo nad hlavou, a na vyklopeném displeji dobře sledujeme záběr. Pro Live View mají tyto modely specifický snímač a to je důvod, proč je odezva tak rychlá. Hledáček je ve všech třech modelech zrcadlový (pentamirror).

Rozsah závěrky je 30 až 1/4000 sec, citlivost až 3200 ISO. LCD je ve všech třech modelech 2,7 palcový, , o třístovkových modelů výklopný.Napájení je z NP-FH50 akumulátoru, měl by vydržet cca 500 snímků podle metodiky měření CIPA.
Přístroje mají výstup HDMI. S použitím speciálního kabelu (nutno dokoupit) lze přehrávat snímky na HD televizorech. V kombinaci s TV Bravia lze aparát ovládat i dálkovým ovladačem (ta předpokladu spojení oním speciálním kabelem). Záznamové médium je Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo a SD/DSHC karta.

Všechny tři modely nabízejí příjemné grafické rozhraní pro ovládání, jakož i nápovědu. Podle tiskové zprávy lze soudit, že tato nápověda má i jakýsi výukový efekt, například vysvětluje vztah clony a rychlosti závěrky a jejich vliv na expozici a na obrazový výsledek. Je to trochu vidět i na stránce Sonyho (odkaz viz níže). Přístroje se dodávají jako tělo nebo v soupravě s objektivem. K disposici jsou DT 18-55mm F/3.5-5.6 a DT 55-200mm F/4-5.6. Jd e o objektivy počítané pro malé APS-C čipy, nelze je tedy používat na full frame (24×36 mm) přístrojích.

Rozměry a váha: A 230 128 x 97 x 68 mm / 452 g, A 330 128 x 97 x 71 mm a 491 g , A 380 128 x 97 x 71 mm a 489 g.

Cena v korunách nebyla ještě uvedena, doplním jakmile se ji dozvím. Další informace jsou i na českém webu Sonyho ZDE

Oficiální tisková zpráva je zde:

TZ – Nové digitální zrcadlovky SONY Alfa.doc

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Tisková zpráva

Praha, 18. května 2009

Nejnovější digitální zrcadlovky Sony Alfa
Profesionální fotografování pro každého

 • Tři nové digitální zrcadlovky se snadnou obsluhou
  • ?230 (10,2 megapixelů* a 2,7palcovým LCD)
  • ?330 (10,2 megapixelů* a 2,7palcovým výklopným LCD)
  • ?380 (14,2 megapixelů* a 2,7palcovým výklopným LCD)

 • Kompaktní, lehké a snadno ovladatelné tělo
 • Funkce Quick AF Live View s výklopným LCD displejem pro ještě jednodušší fotografování s automatickým ostřením a náhledem scény v reálném čase**
 • Průvodce na displeji a nové grafické rozhraní
 • Stabilizátor obrazu SteadyShot™ INSIDE pro ostřejší záběry z ruky s jakýmkoli objektivem Alfa
 • HDMI výstup a BRAVIA Sync pro snadné připojení k televizoru BRAVIA™

* efektivní megapixely

** kromě modelu ?230

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Sony rozšiřuje svou řadu Alfa o modely ?230, ?330 a ?380. Tři digitální zrcadlovky se snadnou obsluhou nabízejí profesionální obrazovou kvalitu a široké fotografické možnosti.

Konstrukce těchto fotoaparátů byla navržena tak, aby zaručovala co nejpohodlnější ovládání. Model ?230 je nejmenší digitální zrcadlovkou na světě se snímačem velikosti APS-C a stabilizátorem obrazu integrovaným v těle aparátu. Díky svým kompaktním rozměrům se výborně hodí na výlety, na kterých si chcete pořídit kvalitní fotografie, aniž byste s sebou museli nosit objemné tašky s vybavením.

Rozložení ovládacích prvků bylo přepracováno a zároveň byl snížen jejich počet. Orientaci vám ulehčí také nové rozhraní na přehledném 2,7palcovém LCD displeji. Na výběr máte šest různých režimů scén, které nabízejí nastavení vhodná pro jakoukoli situaci. Průvodce na displeji vybranou scénu vysvětlí a přidá ukázkový snímek ilustrující předpokládaný výsledek.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Pro někoho může být složité pochopit vztah mezi časem a clonou. Grafické zobrazení přehledně ukazuje, jak zvolené nastavení expozice ovlivní výsledný snímek.

Design a kompaktní rozměry nových fotoaparátů řady Alfa, ale rozhodně neznamenají kompromisy v oblastech, které zajímají pokročilé uživatele digitálních zrcadlovek: obrazová kvalita, fotografická odezva nebo pokročilé kreativní možnosti.

Modely ?330 a ?380 jsou vybaveny funkcí Quick AF Live View pro akční „freestyle“ fotografování, které drží krok s tím, co se děje kolem vás. Tento systém z dílny Sony spojuje přednosti náhledu v reálném čase s rychlým a přesným automatickým ostřením i při pohybujících se fotografovaných objektech. Nový 2,7palcový LCD displej je jasnější, takže usnadňuje kompozici při denním světle, a vyklápí se nahoru nebo dolů (kromě modelu ?230) ve větším úhlu, aby se vám snadněji fotografovalo v jakékoli pozici.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.O zobrazovací kvalitu se stará CCD snímač velikosti APS-C ve spolupráci s procesorem BIONZ, který je použit i u jiných fotoaparátů řadyAlfa . Výkonný procesor BIONZ je také základem pro rychlou odezvu nových aparátů – umožňuje sériové snímání rychlostí až 2,5 snímku za sekundu (v režimu Live View rychlostí 2 snímků za sekundu – pouze u modelůAlfa 330 aAlfa 380). Nový režim autospouště pořídí rychlou sérii 3 nebo 5 obrazových políček, aby nevznikaly pokažené portréty nebo snímky skupin, když někdo mrkne v nevhodnou chvíli.

Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Alfa, nové modely obsahují stabilizátor SteadyShot™ INSIDE, který zajišťuje ostřejší záběry při fotografování z ruky. Stabilizátor umístěný v těle vyrovnává pohyb aparátu, když nemáte po ruce stativ. Nejlepší ale je, že funguje se všemi výměnnými objektivy řadyAlfa – takže nemusíte investovat do drahého optického příslušenství s vlastním stabilizátorem.

Dalším příspěvkem k dokonalejším snímkům je nově přepracovaná funkce optimalizace dynamického rozsahu (D-Range Optimiser), která inteligentně nastavuje expoziční hodnoty u scén s jasně osvětlenými plochami a zároveň s temnými stíny. Tuto funkci jistě oceníte v situacích, kdy uvidíte krásně exponované záběry s protisvětlem.

Všechny modely je možné připojit k jakémukoli HD Ready/Full HD televizoru a prohlédnout si fotografie na obrazovce ve velkém rozlišení. Podpora technologie PhotoTV HD zajistí ještě lépe vypadající zobrazení snímků na kompatibilních televizorech BRAVIA™. Novinkou u fotoaparátů Alfa je funkce BRAVIA™ Sync umožňující pohodlné prohlížení fotografií a ovládání dalších funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru. Další možností je vyjmout volitelnou paměťovou kartu Memory Stick™ a na ní přenést snímky do některého ze stále se rozšiřující řady HD zařízení. Patří mezi ně například notebooky VAIO®, herní konzole PLAYSTATION3, digitální fotorámečky nebo fototiskárny Sony. Pro maximální uživatelské pohodlí jsou všechny nové modely kompatibilní s kartami Memory Stick PRO Duo a Memory Stick PRO-HG Duo i kartami SD/SDHC .

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.K dispozici je stále více příslušenství řadyAlfa , které vám pomůže rozšířit možnosti vaší digitální zrcadlovky. Novinkou jsou kompaktní objektivy včetně dvou teleobjektivů, makroobjektivů a portrétních objektivů. V nabídce je také štíhlý a lehký přídavný blesk HVL-F20AM, který doplňuje vestavěný výklopný blesk vašeho fotoaparátu Alfa.

Modely Alfa230 a ?330 budou na českém trhu k dostání od června.
Model
Alfa380 během července tohoto roku.

  Technické parametry

Nejdůležitější vlastnosti A230 A330 A380
Vyobrazení Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.
Počet efektivních megapixelů Cca 10,2 Cca 10,2 Cca 14,2
Kompatibilita s objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy
Snímač CCD typu APS-C CCD typu APS-C CCD typu APS-C
Procesor BIONZ BIONZ BIONZ
Maximální citlivost ISO 3200 3200 3200
Režimy kvality snímku Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg
HDMI konektor a Bravia Sync Ano (HDMI kabel volitelně) Ano (HDMI kabel volitelně) Ano (HDMI kabel volitelně)
Velikost snímku: 3:2 (pixely) L 3872 x 2592 / M 2896 x 1936 / S 1920 x 1280 L 3872 x 2592 / M 2896 x 1936 / S 1920 x 1280 L 4592 x 3056 / M 3408 x 2272 / S 2288 x 1520
Typ hledáčku Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach) Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach) Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach)
LCD displej 2,7 palce (230.400 obrazových bodů) 2,7 palce, výklopný (230.400 obrazových bodů) 2,7 palce, výklopný (230.400 obrazových bodů)
Funkce Quick AF Live View ANO ANO
SteadyShot Inside ANO ANO ANO
Protiprachový systém Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače
Režimy ostření 4 4 4
Autofokus TTL detekce; řádkové senzory CCD TTL detekce; řádkové senzory CCD TTL detekce; řádkové senzory CCD
Zaostřovací body 9, střední křížový 9, střední křížový 9, střední křížový
Expoziční režimy 5 5 5
Režimy měření expozice Vícesegmentové, středové, bodové Vícesegmentové, středové, bodové Vícesegmentové, středové, bodové
Senzor měření expozice 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“ 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“ 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“
Výběr scén 6 6 6
Kreativní styly 7 7 7
Čas závěrky 1/4000-30 s 1/4000-30 s 1/4000-30 s
Krokování expozice 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV
Nastavení vyváření bílé Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB
Sériové snímání Až 2,5 fps Až 2,5 fps s hledáčkem Uživatelské nastavení 2,5 fps s hledáčkem
Přibližný počet snímků * Cca 510 snímků Cca 510 snímků (s hledáčkem) Cca 500 snímků (s hledáčkem)
Vestavěný blesk Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm
Režimy blesku Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Paměťová média Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Rozměry (Š x V x H) Cca 128 x 97 x 67,5 mm Cca 128 x 97 x 71,4 mm Cca 128 x 97 x 71,4 mm
Hmotnost *** Cca 450 g Cca 490 g Cca 490 g

* Měření podle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Product Association)

** Při použití blesku od Sony (volitelné příslušenství)

*** Bez baterií, paměťové karty nebo příslušenství

Sony uvedl na trh tři modely amatérských zrcadlovek DSLR-A380, DSLR-A330 a DSLR-A230. Jde o nástupce modelů Alfa 200, 300 a 350, což jsou uživatelsky přívětivé přístroje určené náročnějším amatérům. Technicky jsou téměř totožné, změněna byla ergonomie a uživatelské rozhraní.

Výrobce se snaží u této série o maximální lehkost a ovladatelnost – zaměřuje se především na ty amatérské fotografy, kteří chtějí přejít od kompaktu k zrcadlovce, ale mají z toho přechodu obavy. Přístroje se liší od sebe především rozlišením a též váhou: A23 má 10,2 Mpx a je na váhu nejlehčí, desetimegová A330 je o něco těžší a A380 má 14,2 Mpx. Všechny tři mají stabilizované čipy.

Modely A380 a A330 jsou vybaveny rychlým autofokusem Quick AF Live View pro systém přímého náhledu, takže odpadá obvyklé zpoždění za spouští. LCD displej těchto přístrojů lze navíc vyklápět, což zvyšuje užitnou hodnotu přímého náhledu – lze tedy snímat z neobvyklých poloh – třeba od země nebo nad hlavou, a na vyklopeném displeji dobře sledujeme záběr. Pro Live View mají tyto modely specifický snímač a to je důvod, proč je odezva tak rychlá. Hledáček je ve všech třech modelech zrcadlový (pentamirror).

Rozsah závěrky je 30 až 1/4000 sec, citlivost až 3200 ISO. LCD je ve všech třech modelech 2,7 palcový, , o třístovkových modelů výklopný.Napájení je z NP-FH50 akumulátoru, měl by vydržet cca 500 snímků podle metodiky měření CIPA.
Přístroje mají výstup HDMI. S použitím speciálního kabelu (nutno dokoupit) lze přehrávat snímky na HD televizorech. V kombinaci s TV Bravia lze aparát ovládat i dálkovým ovladačem (ta předpokladu spojení oním speciálním kabelem). Záznamové médium je Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo a SD/DSHC karta.

Všechny tři modely nabízejí příjemné grafické rozhraní pro ovládání, jakož i nápovědu. Podle tiskové zprávy lze soudit, že tato nápověda má i jakýsi výukový efekt, například vysvětluje vztah clony a rychlosti závěrky a jejich vliv na expozici a na obrazový výsledek. Je to trochu vidět i na stránce Sonyho (odkaz viz níže). Přístroje se dodávají jako tělo nebo v soupravě s objektivem. K disposici jsou DT 18-55mm F/3.5-5.6 a DT 55-200mm F/4-5.6. Jd e o objektivy počítané pro malé APS-C čipy, nelze je tedy používat na full frame (24×36 mm) přístrojích.

Rozměry a váha: A 230 128 x 97 x 68 mm / 452 g, A 330 128 x 97 x 71 mm a 491 g , A 380 128 x 97 x 71 mm a 489 g.

Cena v korunách nebyla ještě uvedena, doplním jakmile se ji dozvím. Další informace jsou i na českém webu Sonyho ZDE

Oficiální tisková zpráva je zde:

TZ – Nové digitální zrcadlovky SONY Alfa.doc

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Tisková zpráva

Praha, 18. května 2009

Nejnovější digitální zrcadlovky Sony Alfa
Profesionální fotografování pro každého

 • Tři nové digitální zrcadlovky se snadnou obsluhou
  • ?230 (10,2 megapixelů* a 2,7palcovým LCD)
  • ?330 (10,2 megapixelů* a 2,7palcovým výklopným LCD)
  • ?380 (14,2 megapixelů* a 2,7palcovým výklopným LCD)

 • Kompaktní, lehké a snadno ovladatelné tělo
 • Funkce Quick AF Live View s výklopným LCD displejem pro ještě jednodušší fotografování s automatickým ostřením a náhledem scény v reálném čase**
 • Průvodce na displeji a nové grafické rozhraní
 • Stabilizátor obrazu SteadyShot™ INSIDE pro ostřejší záběry z ruky s jakýmkoli objektivem Alfa
 • HDMI výstup a BRAVIA Sync pro snadné připojení k televizoru BRAVIA™

* efektivní megapixely

** kromě modelu ?230

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Sony rozšiřuje svou řadu Alfa o modely ?230, ?330 a ?380. Tři digitální zrcadlovky se snadnou obsluhou nabízejí profesionální obrazovou kvalitu a široké fotografické možnosti.

Konstrukce těchto fotoaparátů byla navržena tak, aby zaručovala co nejpohodlnější ovládání. Model ?230 je nejmenší digitální zrcadlovkou na světě se snímačem velikosti APS-C a stabilizátorem obrazu integrovaným v těle aparátu. Díky svým kompaktním rozměrům se výborně hodí na výlety, na kterých si chcete pořídit kvalitní fotografie, aniž byste s sebou museli nosit objemné tašky s vybavením.

Rozložení ovládacích prvků bylo přepracováno a zároveň byl snížen jejich počet. Orientaci vám ulehčí také nové rozhraní na přehledném 2,7palcovém LCD displeji. Na výběr máte šest různých režimů scén, které nabízejí nastavení vhodná pro jakoukoli situaci. Průvodce na displeji vybranou scénu vysvětlí a přidá ukázkový snímek ilustrující předpokládaný výsledek.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Pro někoho může být složité pochopit vztah mezi časem a clonou. Grafické zobrazení přehledně ukazuje, jak zvolené nastavení expozice ovlivní výsledný snímek.

Design a kompaktní rozměry nových fotoaparátů řady Alfa, ale rozhodně neznamenají kompromisy v oblastech, které zajímají pokročilé uživatele digitálních zrcadlovek: obrazová kvalita, fotografická odezva nebo pokročilé kreativní možnosti.

Modely ?330 a ?380 jsou vybaveny funkcí Quick AF Live View pro akční „freestyle“ fotografování, které drží krok s tím, co se děje kolem vás. Tento systém z dílny Sony spojuje přednosti náhledu v reálném čase s rychlým a přesným automatickým ostřením i při pohybujících se fotografovaných objektech. Nový 2,7palcový LCD displej je jasnější, takže usnadňuje kompozici při denním světle, a vyklápí se nahoru nebo dolů (kromě modelu ?230) ve větším úhlu, aby se vám snadněji fotografovalo v jakékoli pozici.

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.O zobrazovací kvalitu se stará CCD snímač velikosti APS-C ve spolupráci s procesorem BIONZ, který je použit i u jiných fotoaparátů řadyAlfa . Výkonný procesor BIONZ je také základem pro rychlou odezvu nových aparátů – umožňuje sériové snímání rychlostí až 2,5 snímku za sekundu (v režimu Live View rychlostí 2 snímků za sekundu – pouze u modelůAlfa 330 aAlfa 380). Nový režim autospouště pořídí rychlou sérii 3 nebo 5 obrazových políček, aby nevznikaly pokažené portréty nebo snímky skupin, když někdo mrkne v nevhodnou chvíli.

Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Alfa, nové modely obsahují stabilizátor SteadyShot™ INSIDE, který zajišťuje ostřejší záběry při fotografování z ruky. Stabilizátor umístěný v těle vyrovnává pohyb aparátu, když nemáte po ruce stativ. Nejlepší ale je, že funguje se všemi výměnnými objektivy řadyAlfa – takže nemusíte investovat do drahého optického příslušenství s vlastním stabilizátorem.

Dalším příspěvkem k dokonalejším snímkům je nově přepracovaná funkce optimalizace dynamického rozsahu (D-Range Optimiser), která inteligentně nastavuje expoziční hodnoty u scén s jasně osvětlenými plochami a zároveň s temnými stíny. Tuto funkci jistě oceníte v situacích, kdy uvidíte krásně exponované záběry s protisvětlem.

Všechny modely je možné připojit k jakémukoli HD Ready/Full HD televizoru a prohlédnout si fotografie na obrazovce ve velkém rozlišení. Podpora technologie PhotoTV HD zajistí ještě lépe vypadající zobrazení snímků na kompatibilních televizorech BRAVIA™. Novinkou u fotoaparátů Alfa je funkce BRAVIA™ Sync umožňující pohodlné prohlížení fotografií a ovládání dalších funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru. Další možností je vyjmout volitelnou paměťovou kartu Memory Stick™ a na ní přenést snímky do některého ze stále se rozšiřující řady HD zařízení. Patří mezi ně například notebooky VAIO®, herní konzole PLAYSTATION3, digitální fotorámečky nebo fototiskárny Sony. Pro maximální uživatelské pohodlí jsou všechny nové modely kompatibilní s kartami Memory Stick PRO Duo a Memory Stick PRO-HG Duo i kartami SD/SDHC .

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.K dispozici je stále více příslušenství řadyAlfa , které vám pomůže rozšířit možnosti vaší digitální zrcadlovky. Novinkou jsou kompaktní objektivy včetně dvou teleobjektivů, makroobjektivů a portrétních objektivů. V nabídce je také štíhlý a lehký přídavný blesk HVL-F20AM, který doplňuje vestavěný výklopný blesk vašeho fotoaparátu Alfa.

Modely Alfa230 a ?330 budou na českém trhu k dostání od června.
Model
Alfa380 během července tohoto roku.

  Technické parametry

Nejdůležitější vlastnosti A230 A330 A380
Vyobrazení Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.
Počet efektivních megapixelů Cca 10,2 Cca 10,2 Cca 14,2
Kompatibilita s objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy SonyAlfa , Minolta a Konica Minolta AF objektivy
Snímač CCD typu APS-C CCD typu APS-C CCD typu APS-C
Procesor BIONZ BIONZ BIONZ
Maximální citlivost ISO 3200 3200 3200
Režimy kvality snímku Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg Jpeg (fine, standard), RAW, RAW + Jpeg
HDMI konektor a Bravia Sync Ano (HDMI kabel volitelně) Ano (HDMI kabel volitelně) Ano (HDMI kabel volitelně)
Velikost snímku: 3:2 (pixely) L 3872 x 2592 / M 2896 x 1936 / S 1920 x 1280 L 3872 x 2592 / M 2896 x 1936 / S 1920 x 1280 L 4592 x 3056 / M 3408 x 2272 / S 2288 x 1520
Typ hledáčku Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach) Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach) Pevně instalovaný pětiboký zrcadlový hranol (penta-Dach)
LCD displej 2,7 palce (230.400 obrazových bodů) 2,7 palce, výklopný (230.400 obrazových bodů) 2,7 palce, výklopný (230.400 obrazových bodů)
Funkce Quick AF Live View ANO ANO
SteadyShot Inside ANO ANO ANO
Protiprachový systém Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače Speciální povrch nízkoprůchodového filtru, posun obrazového snímače
Režimy ostření 4 4 4
Autofokus TTL detekce; řádkové senzory CCD TTL detekce; řádkové senzory CCD TTL detekce; řádkové senzory CCD
Zaostřovací body 9, střední křížový 9, střední křížový 9, střední křížový
Expoziční režimy 5 5 5
Režimy měření expozice Vícesegmentové, středové, bodové Vícesegmentové, středové, bodové Vícesegmentové, středové, bodové
Senzor měření expozice 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“ 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“ 40segmentový SPC, struktura „honeycomb“
Výběr scén 6 6 6
Kreativní styly 7 7 7
Čas závěrky 1/4000-30 s 1/4000-30 s 1/4000-30 s
Krokování expozice 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV 3 po sobě jdoucí expozice, v krocích po 0,3 nebo 0,7 EV
Nastavení vyváření bílé Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB Auto / 6 přednastavených hodnot / Uživatelské nastavení WB
Sériové snímání Až 2,5 fps Až 2,5 fps s hledáčkem Uživatelské nastavení 2,5 fps s hledáčkem
Přibližný počet snímků * Cca 510 snímků Cca 510 snímků (s hledáčkem) Cca 500 snímků (s hledáčkem)
Vestavěný blesk Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm Automaticky výklopný – GN 10 při pokrytí ISO 100 až 18 mm
Režimy blesku Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Auto, Fill-flash, Rear sync, Slow sync, Redukce červených očí,

Hi-speed sync **, Bezdrátový **

Paměťová média Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Memory Stick PRO Duo / PRO-HG Duo / PRO-HG Duo HX /

SD / SDHC

Rozměry (Š x V x H) Cca 128 x 97 x 67,5 mm Cca 128 x 97 x 71,4 mm Cca 128 x 97 x 71,4 mm
Hmotnost *** Cca 450 g Cca 490 g Cca 490 g

* Měření podle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Product Association)

** Při použití blesku od Sony (volitelné příslušenství)

*** Bez baterií, paměťové karty nebo příslušenství