Nezařazené

Tiskovka Nikonu – s videoprezentací

Ve středu 17.1. pořádal Nikon tiskovku v pražském hotelu Imperial. Filip Barták na ní do hloubky probral technologie nových zrcadlovek D5 a D500 a na našem videu vám objasní nejdůležitější body. Šlo o předprodukční vzorky, takže nemohu nabídnout referenční fotky – ruce urazit, než vložit kartu! Mohli jsme si ale prohlížet obrázky, aspoň něco. Zde je například hledáčková jednotka modelu D5. V horní části hranolu je připojen modul RGB – ten dnes už dokáže analyzovat scénu a jemu vděčíme za to, že se v podstatě nemusíme zabývat nastavením vyvážení bílé. Na obou modelech je to nejnovější generace, stará se kupříkladu o rozpoznávání tváří, i když fotíme přes hledáček, nikoli přes live view.


Toto je mechanismus zrcátka – zcela nové konstrukce, nechybí tu ani vyvažovací závaží snižující otřesy, přičemž frekvence 10 respektive 12 oken za vteřinu, to už je pořádný rachot.


Důkladné utěsnění se jaksi předpokládá.


No a toto je závěrka – krásně jsou vidět její lamely.


Útroby D500 jsou neméně zajímavé. Toto jsou sloty pro karty, pro SD a ultrarychlou XQD.


Takto vypadá zaostřovací modul, oba modely ho mají shodné, což má ten následek pro D500, že v dosahu zaostřovacích bodů je prakticky celé snímací pole.


Velký dojem udělal i blesk SB-5000. Komunikuje i rádiem při plném zachování funkcionality přes IR – a má vnitřní chlazení, takže je k neutahání. Což jsme si mohli vyzkoušet a opravdu byl k neutahání.


Odborné slovo o obou zrcadlovkách vám nabízí školitel Nikonu Filip Barták.


Co dodat? Ergonomie obou přístrojů je úžasná a co do funkčnosti mohu posoudit jen kvalitu hledáčku D500. Filip Barták o ní na videu hovoří, já mohu jen potvrdit, že lepší hledáček pro formát DX respektie APS-C jsem fakt neviděl. Ovšem na fotky z těchto modelů si ještě budeme muset chvíli počkat.