Nezařazené

Tamron 100-400mm F/4.5-6.3 Di VC USD

Tamron vyvinul nový ultra-teleobjektiv 100-400mm F / 4,5-6,3 Di VC USD (model A035) pro digitální full-frame zrcadlovky. Pokročilý optický design modelu A035 obsahuje 3 LD členy s nízkým rozptylem světla pro snížení aberace a originální eBAND povrchovou úpravu pro vynikající antireflexní výkon. S hmotností pouhých 1, 115 g je nový objektiv nejlehčí ve své třídě*. Objektiv obsahuje magnéziový materiál v klíčových oblastech, čímž je snížena hmotnost a objektiv je pevnější a snadno přenositelný.

Tamron vyvinul nový ultra-teleobjektiv 100-400mm F / 4,5-6,3 Di VC USD (model A035) pro digitální full-frame zrcadlovky. Pokročilý optický design modelu A035 obsahuje 3 LD členy s nízkým rozptylem světla pro snížení aberace a originální eBAND povrchovou úpravu pro vynikající antireflexní výkon. S hmotností pouhých 1, 115 g je nový objektiv nejlehčí ve své třídě*. Objektiv obsahuje magnéziový materiál v klíčových oblastech, čímž je snížena hmotnost a objektiv je pevnější a snadno přenositelný.Model A035 poskytuje rychlý a přesný výkon autofokusu a důsledně silnou kompenzaci vibrací, díky vysokorychlostní duální mikroprocesorové jednotce, kterou naleznete v nejnovějších modelech objektivů Tamron.

Model A035 je plně kompatibilní s telekonvertorem Tamron 1.4X, který násobí ohniskovou vzdálenost objektivu a Tamron TAP-in konzolí, která umožňuje přizpůsobení objektivu pro úpravy zaostření, úpravy mechanismu kompenzace vibrací a dalších. K dispozici je jako volitelné příslušenství také stativ Arca Swiss.

Tato kombinace funkcí a volitelného příslušenství představuje objektiv, který ocení každý fotograf při fotografování v různých situacích. Objektiv je vhodný nejen pro fotografování v nepříznivých světelných podmínkách, které vyžadují ruční ovládání, ale také tam, kde je preferováno pohodlné připevnění na stativ.

Počítá se s bajonety Canon a Nikon. Zahájení plánováno na konec roku 2017.

Komentář Digineff.cz

Rozsah 100-400 je neobyčejně praktický; na kratší straně funguje jako příjemné střední ohnisko, vhodné pro portrét i street a čtyřstovka, to je podle mého názoru maximum vhodné pro běžné použití: pětikila a výše jsou spíše pro lovy beze zbraní a určitý druh sportovní fotografie, tedy pro speciální způsoby. Poněkud proti objektivům tohoto druhu mluví jejich váha. Canon má druhou generaci takového objektivu 100-400/4.5-5.6 a váží 1570 g, , Nikon nabízí 80-400/4.5-5.6 a ten váží 1590 g. Parametry chystaného Tamronu jsou kusé, slibovaná váha 1,15 kg je ovšem skvělá.  Bude taky záležet na ceně, kterou Tamron zazpívá. Tamron už dávno nemá zapotřebí lákat zákazníky jenom nízkou cenou, jeho výrobky jsou ve špičkové třídě. Takže uvidíme. Zmíněný Canon stojí 62 tisíc, Nikon je za 73 tisíc. Tamron jistě bude levnější, koncem roku uvidíme, o kolik. Z delších ohnisek mám Tamrona 70-200/2.8 a jsem velmi spokojený, nevidím důvod, proč by 100-400 měl být horší. Každopádně je to zajímavý a vítaný počin.