Aktuality, Tvorba

Soutěž Nikon kalendář už pojedenácté

Zadání je pro rok 2020 Život je série drobných zázraků. Téma je tedy jako už tradičně tak široké, aby umožňovalo plně rozvinout kreativitu. Své práce mohou nabídnout amatéři stejně jako profesionálové. Rozhraní je na webové stránce www.nikon-kalendar.cz . Je takzvaně dost času, uzávěrka je o půlnoci 15. září 2019.
Vše proběhne jako obvykle. Porota vedená Stanislavem Pokorným vybere padesát fotografií z anonymní nabídky všech zadaných prací. Jako už letitý člen poroty mohu potvrdit, že opravdu neznáme jména autorů, ledaže podle autorského projevu se někteří dají uhodnout. Z této padesátky bude dvanáct vybráno pro kalendář – zde samozřejmě je navíc kritérium grafické, jde o grafickou pestrost a různorodost kalendáře. Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2020 bude neprodejný, v sérii 111 kusů. Absolutní vítěz soutěže dostane od Nikonu pokuaz na odběr zařízení Nikon v ceně 50 tisíc korun.


Mia Feres: Stínohra

Vernisáž výstavy a křest kalendáře bude 12. prosince 2019 v M9stodržitelském paláci v Brně. Bude zde i dražba zvětšenin, výtěžek plus 100 tisíc od Nikonu půjdou ve prospěch Nadačního fondu Kometa, který pomáhá rodinám s autistickými dětmi. Loni akce Nikonu s příspěvkem 100 tisíc plus výtěžek dražby vynesl nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných 172 tisíc korun.
Takže znovu, všechny podrobnosti a přihláška je na www.nikon-kalendar.cz. V záhlaví článku je loňská vítězná fotografie Miloše Nejezchleba.


Vojtěch Herout:Osvícený Nikon D850