Nezařazené

Sony World Photography Awards 2019
vyhlašuje soutěž
National Award Czech Republic

World Photography Organisation oznamuje, že National Award Czech Republic nyní přijímá přihlášky do soutěže. Dlouholetá část soutěže Sony World Photography Awards, soutěž National Awards, nabízí jedinečnou příležitost soutěžícím všech úrovní z více než 50 zemí, aby získali uznání v celosvětově známé fotografické soutěži.

World Photography Organisation oznamuje, že National Award Czech Republic nyní přijímá přihlášky do soutěže. Dlouholetá část soutěže Sony World Photography Awards, soutěž National Awards, nabízí jedinečnou příležitost soutěžícím všech úrovní z více než 50 zemí, aby získali uznání v celosvětově známé fotografické soutěži.

Čeští fotografové, kteří se přihlásí na některou z deseti otevřených kategorií soutěže Sony World Photography Awards, budou automaticky zařazeni i do National Award Czech Republic. Porota bude vybírat snímky z různých kategorií, jako jsou například Architektura, Cestování, Kultura, nebo Pouliční fotografie (celý seznam k dispozici níže).

Vítěz soutěže National Award Czech Republic obdrží nejen hodnotnou cenu od společnosti Sony, ale jeho snímek bude také propagován po celém světě a v dubnu 2019 vystaven na výroční výstavě Sony World Photography Awards v Londýně.

Soutěž National Award Czech Republic byla zahájena v roce 2012 a jejím vítězem se v roce 2018 stal Martin Stranka s fotografií Until You Wake Up, snímkem bílého jelena přicházejícího k převrácenému autu v zasněžené krajině. Stranka ke svému ocenění uvedl: „Je mi ctí, že jsem byl vybrán Světovou fotografickou organizací v soutěži Sony World Photography Awards. Stále je to o tom, být sám sebou, milovaný jen někým a nepochopený všemi ostatními. To je klíč k úspěchu.“Nyní, na svém dvanáctém ročníku Sony World Photography Awards oslavuje ty nejlepší současné fotografie z uplynulých 12 měsíců napříč všemi žánry. Všechny přihlášky jsou k dispozici na www.worldphoto.org/swpa. Vítězové a finalisté soutěže se mohou krom peněžitých cen a nejnovějšího fotografického vybavení od firmy Sony, těšit také z celosvětového uznání, publicity a prezentace svých snímků na výstavách po celém světě.

Dnes byla jmenována porota soutěže, která se bude skládat z mezinárodních předních odborníků v oboru fotografie napříč muzei, nakladatelstvími, médii a festivaly. Předsedkyní poroty soutěží Open, Youth a National Awards bude Rebecca McClelland, Vedoucí fotografie & umělecké výroby pro Saatchi Saatchi & Prodigious (Velká Británie). Celý její životopis si můžete přečíst na: www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges

Mike Trow, předseda soutěže profesionálů pro rok 2019, radí účastníkům: „Co je na soutěži Sony World Photography Awards tak vzrušující je spektrum témat a globální dosah vybraných příběhů a fotografií. Účastníkům bych chtěl poradit, aby si pečlivě vybrali svou kategorii a věřili svému příběhu. Ukažte, jak vidíte svět a vyhýbejte se klišé. Fotografické techniky a styly jsou čím dál tím víc dobrodružné a dynamické, takže je nezbytné mít i špičkovou technickou úroveň. Abyste naši odbornou porotu oslovili, musíte nabídnout vaši nejlepší práci a také ukázat, že umíte své dílo upravit, tak, aby bylo ucelené, dynamické a krásné.“

Nadcházející uzávěrky a oznámení Uzávěrky pro 2019 Sony World Photography Awards jsou:

  • 30. listopadu 2018 (13.00 GMT) – soutěž pro studenty
  • 4. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěže Open, Youth a National Award
  • 11. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěž profesionálů

Finalisté soutěží Open a Youth budou vyhlášeni 5. února 2019. Vítězové soutěží Open a National Awards budou vyhlášeni 26. února 2019. Finalisté soutěží profesionálů a studentů budou vyhlášeni 2. dubna 2019. Fotograf roku, a celkoví vítězové soutěží kategorií Open, Student, Youth a Professional budou vyhlášeni 17. dubna 2019.

SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS SOUTĚŽE & KATEGORIE – kompletní popisy kategorií naleznete zde.

  • Professional – Posuzuje se celek přihlášených prací. Kategorie: Architektura / Téma / Kreativní / Objevitelská / Dokumentární / Krajina / Divoká příroda / Portrét / Sport / Zátiší
  • Open – Posuzuje se jeden snímek. Kategorie: Architektura / Kultura (za podpory Culture Trip) / Kreativní / Pohyb / Krajina / Divoká příroda / Portrét / Zátiší / Pouliční fotografie / Cestování (za podpory Eurostar)
  • Youth – Pro fotografy ve věku 12-19 let, posuzuje se jeden snímek na základě zadání tématu „Diverzita“.
  • Student – Pro všechny studenty fotografie, celek přihlášených prací na téma „Evoluce“. Finalisté následně předloží ještě sérii snímků odpovídající druhému zadanému tématu.
  • National Awards – Oslavuje místní fotografické talenty ve více než 50 zemích světa, posuzuje se jeden snímek.

O World Photography Organisation
World Photography Organisation je celosvětová platforma pro fotografy. Fungujeme v téměř 180 zemích světa a naším cílem je pozvednout úroveň konverzací o fotografiích tím propagací nejlepších snímků a fotografů z celé planety. Jsme hrdí na to, že se nám daří vytvářet dlouhodobou spolupráci nejen s fotografy, ale i se špičkovými partnery z celého světa. World Photography Organisation pořádá celoročně různé události, včetně Sony World Photography Awards, největší fotografické soutěže na světě, a PHOTOFAIRS, mezinárodní umělecké výstavy věnované fotografii, které se konají v Šanghaji a San Franciscu. Více detailů na: www.worldphoto.org

O společnosti Sony Corporation
Sony Corporation je přední výrobce audio, video, fotografických, herních, komunikačních, informačních technologií a klíčových zařízení pro spotřebitele i odborníky. Díky své hudbě, obrázkům, interaktivním zábavním systémům a online službám má Sony ve světě jedinečnou pozici předního dodavatele elektroniky a zábavy. Za finanční rok končící 31. března 2018 společnost Sony Corporation vykázala roční prodeje ve výši zhruba 77 bilionů USD.