Nezařazené

Sony CyberShot T30 (tisková zpráva)


Názor redakce
Řadu T sledujeme od samého začátku její existence a meli jsme pro ni jenom chválu. Patří ke specifickému typu kompaktů, které se vyznačují periskopovou optikou. To znamená, že optický systém, tedy objektiv, je celý ukrytý v těle přístroje. Po zapnutí se tedy nic nevysouvá – veškeré pohyby se odehrávají uvnitř těla. Optická osa je vedena ze vstupní čočky před hranol k dalším členům soustavy.
Když začínaly digitální fotoaparáty, čekal jsem na nějaké specifikum vůči analogové klasice. Nuže, tyto periskopové soustavy by nebyly v kinofilmovém kompaktu vůbec možné!
Sony letos nasadil novou politiku – nejmenší používaný CCD je šestimegový (zde je to sedmimego) a zavádí u všech modelů, i začátečnických, vysokou citlivost jako ochranu proti rozmazání snímků (vysoká citlivost umožňuje použití kratších časů závěrky ve špatných světelných podmínkách). Tento přístroj má navíc i optický stabilizátor, takže ochrana je dvojitá. Implementace tohoto zařízení do kompaktů je poměrně novým jevem a dá se čekat, že lepší třída kompaktů bude už brzy standardně optickým stabilizátorem vybavena.
To, že přístroj nemá průhledový hledáček a záběry vyhledáváme na displeji, to je dnes už samozřejmostí. Nejinak je tomu i zde. Velikost displeje bude určujícím faktorem pro velikost fotoaparátu. Není problém dnes vyrobit přístroj menší – ale za cenu menšího displeje. Jelikož se miniatury špatně drží, velmi pravděpodobně se rozměry ustálí někde na rozměrech tohoto zajímavého modelu. Tisková zpráva
Sony uvádí nový supertenký digitální fotoaparát řady T s technologií dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, která kombinuje optický stabilizátor obrazu s vysokou citlivostí

Cyber-shot T30: obrovský 3″ LCD displej, efektivní rozlišení 7,2 megapixelů, stabilizátor obrazu Super SteadyShot, režim vysoké citlivosti ISO 1000, objektiv ZEISS s 3x optickým zoomem, akumulátor STAMINA s vynikající výdrží. To vše zasazeno do elegantního a štíhlého kovového těla.

Důležité věci se v životě často seběhnou rychle – a ne vždy se odehrávají za dokonalých světelných podmínek. Díky technologii dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, jíž je fotoaparát Cyber-shot T30 vybaven (poprvé jste se s touto technologií mohli setkat u fotoaparátu Cyber-shot T9), se vám přesto podaří každý snímek. Fotoaparát Cyber-shot T30 překonává vynikající ověřené hodnoty modelu Cyber-shot T9 vyšším efektivním rozlišením Sony Super HAD CCD snímače, které dosahuje 7,2 megapixelů, vyšší citlivostí (ISO 1000), úctyhodně velkým Clear Photo LCD displejem s 3″ úhlopříčkou a delší výdrží akumulátoru STAMINA – až 420 snímků* na jediné nabití. To vše je skryto uvnitř překrásného, štíhlého, necelých 19 mm** silného aluminiového těla o hmotnosti pouhých 132g***. Cyber-shot T30 je dalším z řady digitálních fotoaparátů značky Sony v dokonalém provedení, který potvrzuje, že co je malé, je krásné. Zachyťte každý snímek čistě a dokonale kdekoliv a kdykoliv – pořídit úžasně ostré snímky už nemůže být jednodušší.

Technologie dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům a objektivy ZEISS

Dvojitá ochrana fotoaparátu Cyber-shot T30 proti rozmazaným snímkům vám umožňuje bez zaváhání pořizovat snímky i v obtížných světelných podmínkách, aniž byste příliš riskovali, že budou snímky rozmazané, protože fotíte z ruky. Spojení stabilizace obrazu Super Steady Shot a vysoké citlivosti vám navíc umožňuje pořizovat bez blesku snímky stejně ostré jako s bleskem, avšak světlo ve snímcích bude působit mnohem přirozeněji. I rychle se pohybující objekty, které se těžko fotí, lze fotografovat s jistotou, že nebudou rozmazané.

Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot automaticky vyrovnává drobné vibrace a chvění ruky. Výsledkem každého stisknutí spouště jsou proto ostré digitální snímky. Nechtěný pohyb fotoaparátem, který by mohl způsobit rozmazání snímku, je vyhodnocen, zpracován a čočky v objektivu jsou přenastaveny tak, aby otřes kompenzovaly. Inženýři v Sony stabilizátor navrhli tak, aby optimálně reagoval na frekvence vibrací vznikajících při držení fotoaparátu a vyrovnával chvění rukou. Tento režim stabilizace obrazu lze aplikovat i při snímání videozáznamů v režimu MPEG VX Fine. Navíc můžete využít režimu dvouvteřinové samospouště, který vám pomůže vyhnout se otřesům způsobeným zmáčknutím spouště.

Rozostření snímků lze dále snížit volbou režimu Vysoká citlivost, který máte s fotoaparátem Cyber-shot T30 k dispozici. Tato technologie vám umožní snímat pohybující se objekty s menší mírou pohybové neostrosti (například když jedete v autě a fotíte stojící předmět), což není možné, pokud používáte pouze stabilizátor obrazu. Obvykle vede vysoká citlivost k vyšší hladině šumu v obrazu, nicméně díky užití nově vyvinuté technologie redukce šumu Clear RAW NR je odstup signálu od šumu výrazně větší. Originální algoritmus systému Clear RAW NR společnosti Sony snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO 1000). To zajišťuje snímky s prokreslenějšími detaily a menším množstvím šumu. Tato funkce vám přijde vhod zejména při snímání ve slabě osvětleném prostředí.

Ačkoliv je tělo fotoaparátu Cyber-shot T30 úžasně štíhlé, díky vysoce kvalitnímu objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým zoomem si můžete být jisti kvalitou každého snímku. Objektiv je speciálně konstruován a skládán tak, aby čočky a hranoly, které jsou v těle fotoaparátu obsaženy, umožnily zachovat jeho štíhlý profil. Pokud potřebujete ještě větší přiblížení, není to problém: fotoaparát disponuje funkcí šestinásobného zvětšení Precision Digital Zoom, případně čtrnáctinásobným zvětšením v režimu VGA Smart Zoom, které vám pomůže prohlédnout si blízké i vzdálené objekty. Nové tlačítko přímé volby režimů Makro/Lupa (Magnifying Glass) vám mezi režimy umožní pohodlně přepínat a snímat objekty už ze vzdálenosti 1 cm a prohlížet je na LCD displeji 4,2krát větší, než je jejich skutečná velikost.

Nyní již nemusíte být stále ve střehu, protože vaše příležitosti fotografování nic neomezuje a výsledky budou vždy skvělé.

Podělte se stylově

Nová technologie Clear Photo LCD Plus použitá v modelu Cyber-shot T30 výrazně zlepšuje rozlišení a jas obrovského hybridního LCD displeje s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm). Barevný poměr NTSC zvýšený na 65 % vede k vynikající reprodukci barev. Povrch LCD obsahuje hladkou antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší kvalitu obrazu než běžné strukturované vrstvy. S větší efektivitou také potlačuje odlesky a tím zvyšuje kontrast displeje, zvláště venku na přímém slunci. Skvělý displej pro sdílení snímků s přáteli a rodinou.

Aby bylo prohlížení snímků ještě zábavnější, je fotoaparát Cyber-shot T30 vybaven tlačítkem přímé volby pro aktivaci funkce Prohlížení s hudbou. Tato funkce oživí vaše snímky tím, že je automaticky zobrazuje v některém z předdefinovaných režimů a prohlížení pro podbarvení nálady doprovází jednou ze čtyř přednastavených melodií. Skladby přehrávané na pozadí můžete doplnit o svůj vlastní výběr (z MP3 souborů nebo hudebních CD) pomocí dodávaného programového vybavení Picture Package. Fotoaparát jde dokonce ještě o krok dál a pomocí prolínání snímků, zvětšování a zmenšování jejich náhledu z vašich obrazových vzpomínek vytváří dynamickou filmovou show. Chcete-li si tuto skvělou funkci vyzkoušet, nemusíte ani čekat, než dojdete domů – jednoduše zvolte režim Prohlížení s hudbou a o zbytek se postará fotoaparát!

Nová funkce přímé volby jasu displeje vás uchrání před nutností procházet menu přístroje kvůli změně jasu LCD displeje. Kromě prohlížení oblíbených snímků na LCD displeji fotoaparátu lze po připojení fotografie zobrazovat také na obrazovce televizoru. V režimu snímání 16:9 můžete dokonce pořizovat širokoúhlé snímky, které pak budete moci promítat na širokoúhlém televizoru.

Snímky lze samozřejmě ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo a poté je přenést do počítače nebo vytisknout. Model Cyber-shot T30 je vybaven interní pamětí o kapacitě 58 MB – můžete si proto být jisti, že vám již nikdy neunikne žádná významná příležitost pořídit snímek. Fotoaparát také podporuje vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 a standard PictBridge pro přímý tisk na kompatibilních fotografických tiskárnách, jako je například Sony DPP-FP50.

K fotoaparátu se dodává program Cyber-shot Viewer, který představuje rychlé a snadno použitelné řešení pro přenos snímků do počítače a vyhledávání a sdílení vašich snímků při využití nové a jedinečné funkce pro tvorbu vlastních kalendářů. Program Cyber-shot Viewer navíc umožňuje jednoduchou editaci snímků, jako je změna velikosti nebo ořez.

Kreativní funkce v kombinaci s uživatelskou přívětivostí

Kromě klasických režimů reprodukce barev jako Standardní, Černobílý a Sépiový, nabízejí oba modely navíc režimy Přirozené a Živé. Režim Přirozené je nejvhodnější pro scény s mnoha různými odstíny barev, zatímco režim Živé zvýrazňuje základní barvy s více detaily a dodává snímkům na živosti a barvám na hloubce.

K dalším skvělým vlastnostem patří pohodlné scénické režimy, s jejichž pomocí vystihnete náladu každého okamžiku. V režimech Soumrak, Portrét za soumraku, Krajina, Měkký portrét, Pláž, Sníh, Ohňostroj, Vysokorychlostní závěrka a Vysoká citlivost stačí pouze namířit a stisknout spoušť fotoaparátu. Automatika provede veškerá složitá nastavení a výsledkem jsou vynikající snímky. Pokud si nejste jisti, které z nastavení je pro danou situaci nejvhodnější, nedělejte si starosti. Nový průvodce funkcemi zobrazí nápovědu, jež vám s výběrem scénického režimu pomůže.

Pokud hledáte pro své fotografické záměry kreativnější možnosti nastavení, jsou vám k dispozici také různé způsoby měření expozice, funkce zobrazení histogramu, režimy nastavení blesku a kontinuálního snímání.

Nový průvodce po funkcích, režimech a ikonách přístroje potěší začátečníky, které provede po základních funkcích, jako jsou blesk, režim makro nebo nastavení samospouště fotoaparátu na LCD displeji. Uživatel zvolí rozlišení snímku a nový průvodce ihned zobrazí doporučenou velikost výtisku a zbývající počet snímků, které lze ještě uložit do paměti.

Novým prvkem dále usnadňujícím užívání fotoaparátu je možnost výběru zobrazení nabídky v jednom z patnácti jazyků, mezi něž patří čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, maďarština, italština, norština, polština, portugalština, ruština. španělština a švédština.

Vybavte se příslušenstvím

K fotoaparátu Cyber-shot T30 existuje také velké množství volitelných doplňků, jako je například kvalitní pouzdro z černé kůže (LCS-THH), náhradní InfoLITHIUM akumulátor (NP-FR1), či dokonce podvodní pouzdro (MPK-THC) pro snímání pod hladinou do hloubky 40 m.

Dostupnost

Fotoaparát Cyber-shot T30 bude dostupný od května 2006 ve stříbrném provedení s broušeným povrchem hliníkového těla a v luxusní tmavé modři s lesklým povrchem. Dostupnost barevných provedení se může v jednotlivých zemích Evropy lišit. Předpokládaná cena je 14 tisíc Kč.

Hlavní technické údaje:

Cyber-shot T30

 • řešení dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • vysoká citlivost ISO 1000
 • efektivní rozlišení 7,2 megapixelů
 • displej Clear Photo LCD Plus (hybridní displej s úhlopříčkou 3″/7,5 cm a s rozlišením 230 000 bodů)
 • 3x optický zoom, až 14x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom
 • prohlížení snímků s hudbou
 • technologie redukce šumu Clear RAW NR
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 420 snímků*)
 • rychlý provoz (spuštění: 1,3 s; zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,28 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s)
 • snímání Makro už od vzdálenosti 1 cm v režimu Lupa (Magnifying Glass)
 • štíhlé a kompaktní vysoce kvalitní hliníkové tělo
 • procesor Real Imaging
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • vnitřní paměť 58 MB
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • zobrazení histogramu
 • funkce přisvícení pro AF
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • přednastavené scénické režimy
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

* Počet snímků měřen dle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association).

** Pouhých 18,9 mm bez výstupků, 23,3 mm včetně výstupků.

*** Hmotnost včetně baterie a poutka 169 g.

Právo na chyby a technické změny vyhrazeno.

Názor redakce
Řadu T sledujeme od samého začátku její existence a meli jsme pro ni jenom chválu. Patří ke specifickému typu kompaktů, které se vyznačují periskopovou optikou. To znamená, že optický systém, tedy objektiv, je celý ukrytý v těle přístroje. Po zapnutí se tedy nic nevysouvá – veškeré pohyby se odehrávají uvnitř těla. Optická osa je vedena ze vstupní čočky před hranol k dalším členům soustavy.
Když začínaly digitální fotoaparáty, čekal jsem na nějaké specifikum vůči analogové klasice. Nuže, tyto periskopové soustavy by nebyly v kinofilmovém kompaktu vůbec možné!
Sony letos nasadil novou politiku – nejmenší používaný CCD je šestimegový (zde je to sedmimego) a zavádí u všech modelů, i začátečnických, vysokou citlivost jako ochranu proti rozmazání snímků (vysoká citlivost umožňuje použití kratších časů závěrky ve špatných světelných podmínkách). Tento přístroj má navíc i optický stabilizátor, takže ochrana je dvojitá. Implementace tohoto zařízení do kompaktů je poměrně novým jevem a dá se čekat, že lepší třída kompaktů bude už brzy standardně optickým stabilizátorem vybavena.
To, že přístroj nemá průhledový hledáček a záběry vyhledáváme na displeji, to je dnes už samozřejmostí. Nejinak je tomu i zde. Velikost displeje bude určujícím faktorem pro velikost fotoaparátu. Není problém dnes vyrobit přístroj menší – ale za cenu menšího displeje. Jelikož se miniatury špatně drží, velmi pravděpodobně se rozměry ustálí někde na rozměrech tohoto zajímavého modelu. Tisková zpráva
Sony uvádí nový supertenký digitální fotoaparát řady T s technologií dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, která kombinuje optický stabilizátor obrazu s vysokou citlivostí

Cyber-shot T30: obrovský 3″ LCD displej, efektivní rozlišení 7,2 megapixelů, stabilizátor obrazu Super SteadyShot, režim vysoké citlivosti ISO 1000, objektiv ZEISS s 3x optickým zoomem, akumulátor STAMINA s vynikající výdrží. To vše zasazeno do elegantního a štíhlého kovového těla.

Důležité věci se v životě často seběhnou rychle – a ne vždy se odehrávají za dokonalých světelných podmínek. Díky technologii dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, jíž je fotoaparát Cyber-shot T30 vybaven (poprvé jste se s touto technologií mohli setkat u fotoaparátu Cyber-shot T9), se vám přesto podaří každý snímek. Fotoaparát Cyber-shot T30 překonává vynikající ověřené hodnoty modelu Cyber-shot T9 vyšším efektivním rozlišením Sony Super HAD CCD snímače, které dosahuje 7,2 megapixelů, vyšší citlivostí (ISO 1000), úctyhodně velkým Clear Photo LCD displejem s 3″ úhlopříčkou a delší výdrží akumulátoru STAMINA – až 420 snímků* na jediné nabití. To vše je skryto uvnitř překrásného, štíhlého, necelých 19 mm** silného aluminiového těla o hmotnosti pouhých 132g***. Cyber-shot T30 je dalším z řady digitálních fotoaparátů značky Sony v dokonalém provedení, který potvrzuje, že co je malé, je krásné. Zachyťte každý snímek čistě a dokonale kdekoliv a kdykoliv – pořídit úžasně ostré snímky už nemůže být jednodušší.

Technologie dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům a objektivy ZEISS

Dvojitá ochrana fotoaparátu Cyber-shot T30 proti rozmazaným snímkům vám umožňuje bez zaváhání pořizovat snímky i v obtížných světelných podmínkách, aniž byste příliš riskovali, že budou snímky rozmazané, protože fotíte z ruky. Spojení stabilizace obrazu Super Steady Shot a vysoké citlivosti vám navíc umožňuje pořizovat bez blesku snímky stejně ostré jako s bleskem, avšak světlo ve snímcích bude působit mnohem přirozeněji. I rychle se pohybující objekty, které se těžko fotí, lze fotografovat s jistotou, že nebudou rozmazané.

Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot automaticky vyrovnává drobné vibrace a chvění ruky. Výsledkem každého stisknutí spouště jsou proto ostré digitální snímky. Nechtěný pohyb fotoaparátem, který by mohl způsobit rozmazání snímku, je vyhodnocen, zpracován a čočky v objektivu jsou přenastaveny tak, aby otřes kompenzovaly. Inženýři v Sony stabilizátor navrhli tak, aby optimálně reagoval na frekvence vibrací vznikajících při držení fotoaparátu a vyrovnával chvění rukou. Tento režim stabilizace obrazu lze aplikovat i při snímání videozáznamů v režimu MPEG VX Fine. Navíc můžete využít režimu dvouvteřinové samospouště, který vám pomůže vyhnout se otřesům způsobeným zmáčknutím spouště.

Rozostření snímků lze dále snížit volbou režimu Vysoká citlivost, který máte s fotoaparátem Cyber-shot T30 k dispozici. Tato technologie vám umožní snímat pohybující se objekty s menší mírou pohybové neostrosti (například když jedete v autě a fotíte stojící předmět), což není možné, pokud používáte pouze stabilizátor obrazu. Obvykle vede vysoká citlivost k vyšší hladině šumu v obrazu, nicméně díky užití nově vyvinuté technologie redukce šumu Clear RAW NR je odstup signálu od šumu výrazně větší. Originální algoritmus systému Clear RAW NR společnosti Sony snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO 1000). To zajišťuje snímky s prokreslenějšími detaily a menším množstvím šumu. Tato funkce vám přijde vhod zejména při snímání ve slabě osvětleném prostředí.

Ačkoliv je tělo fotoaparátu Cyber-shot T30 úžasně štíhlé, díky vysoce kvalitnímu objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým zoomem si můžete být jisti kvalitou každého snímku. Objektiv je speciálně konstruován a skládán tak, aby čočky a hranoly, které jsou v těle fotoaparátu obsaženy, umožnily zachovat jeho štíhlý profil. Pokud potřebujete ještě větší přiblížení, není to problém: fotoaparát disponuje funkcí šestinásobného zvětšení Precision Digital Zoom, případně čtrnáctinásobným zvětšením v režimu VGA Smart Zoom, které vám pomůže prohlédnout si blízké i vzdálené objekty. Nové tlačítko přímé volby režimů Makro/Lupa (Magnifying Glass) vám mezi režimy umožní pohodlně přepínat a snímat objekty už ze vzdálenosti 1 cm a prohlížet je na LCD displeji 4,2krát větší, než je jejich skutečná velikost.

Nyní již nemusíte být stále ve střehu, protože vaše příležitosti fotografování nic neomezuje a výsledky budou vždy skvělé.

Podělte se stylově

Nová technologie Clear Photo LCD Plus použitá v modelu Cyber-shot T30 výrazně zlepšuje rozlišení a jas obrovského hybridního LCD displeje s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm). Barevný poměr NTSC zvýšený na 65 % vede k vynikající reprodukci barev. Povrch LCD obsahuje hladkou antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší kvalitu obrazu než běžné strukturované vrstvy. S větší efektivitou také potlačuje odlesky a tím zvyšuje kontrast displeje, zvláště venku na přímém slunci. Skvělý displej pro sdílení snímků s přáteli a rodinou.

Aby bylo prohlížení snímků ještě zábavnější, je fotoaparát Cyber-shot T30 vybaven tlačítkem přímé volby pro aktivaci funkce Prohlížení s hudbou. Tato funkce oživí vaše snímky tím, že je automaticky zobrazuje v některém z předdefinovaných režimů a prohlížení pro podbarvení nálady doprovází jednou ze čtyř přednastavených melodií. Skladby přehrávané na pozadí můžete doplnit o svůj vlastní výběr (z MP3 souborů nebo hudebních CD) pomocí dodávaného programového vybavení Picture Package. Fotoaparát jde dokonce ještě o krok dál a pomocí prolínání snímků, zvětšování a zmenšování jejich náhledu z vašich obrazových vzpomínek vytváří dynamickou filmovou show. Chcete-li si tuto skvělou funkci vyzkoušet, nemusíte ani čekat, než dojdete domů – jednoduše zvolte režim Prohlížení s hudbou a o zbytek se postará fotoaparát!

Nová funkce přímé volby jasu displeje vás uchrání před nutností procházet menu přístroje kvůli změně jasu LCD displeje. Kromě prohlížení oblíbených snímků na LCD displeji fotoaparátu lze po připojení fotografie zobrazovat také na obrazovce televizoru. V režimu snímání 16:9 můžete dokonce pořizovat širokoúhlé snímky, které pak budete moci promítat na širokoúhlém televizoru.

Snímky lze samozřejmě ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo a poté je přenést do počítače nebo vytisknout. Model Cyber-shot T30 je vybaven interní pamětí o kapacitě 58 MB – můžete si proto být jisti, že vám již nikdy neunikne žádná významná příležitost pořídit snímek. Fotoaparát také podporuje vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 a standard PictBridge pro přímý tisk na kompatibilních fotografických tiskárnách, jako je například Sony DPP-FP50.

K fotoaparátu se dodává program Cyber-shot Viewer, který představuje rychlé a snadno použitelné řešení pro přenos snímků do počítače a vyhledávání a sdílení vašich snímků při využití nové a jedinečné funkce pro tvorbu vlastních kalendářů. Program Cyber-shot Viewer navíc umožňuje jednoduchou editaci snímků, jako je změna velikosti nebo ořez.

Kreativní funkce v kombinaci s uživatelskou přívětivostí

Kromě klasických režimů reprodukce barev jako Standardní, Černobílý a Sépiový, nabízejí oba modely navíc režimy Přirozené a Živé. Režim Přirozené je nejvhodnější pro scény s mnoha různými odstíny barev, zatímco režim Živé zvýrazňuje základní barvy s více detaily a dodává snímkům na živosti a barvám na hloubce.

K dalším skvělým vlastnostem patří pohodlné scénické režimy, s jejichž pomocí vystihnete náladu každého okamžiku. V režimech Soumrak, Portrét za soumraku, Krajina, Měkký portrét, Pláž, Sníh, Ohňostroj, Vysokorychlostní závěrka a Vysoká citlivost stačí pouze namířit a stisknout spoušť fotoaparátu. Automatika provede veškerá složitá nastavení a výsledkem jsou vynikající snímky. Pokud si nejste jisti, které z nastavení je pro danou situaci nejvhodnější, nedělejte si starosti. Nový průvodce funkcemi zobrazí nápovědu, jež vám s výběrem scénického režimu pomůže.

Pokud hledáte pro své fotografické záměry kreativnější možnosti nastavení, jsou vám k dispozici také různé způsoby měření expozice, funkce zobrazení histogramu, režimy nastavení blesku a kontinuálního snímání.

Nový průvodce po funkcích, režimech a ikonách přístroje potěší začátečníky, které provede po základních funkcích, jako jsou blesk, režim makro nebo nastavení samospouště fotoaparátu na LCD displeji. Uživatel zvolí rozlišení snímku a nový průvodce ihned zobrazí doporučenou velikost výtisku a zbývající počet snímků, které lze ještě uložit do paměti.

Novým prvkem dále usnadňujícím užívání fotoaparátu je možnost výběru zobrazení nabídky v jednom z patnácti jazyků, mezi něž patří čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, maďarština, italština, norština, polština, portugalština, ruština. španělština a švédština.

Vybavte se příslušenstvím

K fotoaparátu Cyber-shot T30 existuje také velké množství volitelných doplňků, jako je například kvalitní pouzdro z černé kůže (LCS-THH), náhradní InfoLITHIUM akumulátor (NP-FR1), či dokonce podvodní pouzdro (MPK-THC) pro snímání pod hladinou do hloubky 40 m.

Dostupnost

Fotoaparát Cyber-shot T30 bude dostupný od května 2006 ve stříbrném provedení s broušeným povrchem hliníkového těla a v luxusní tmavé modři s lesklým povrchem. Dostupnost barevných provedení se může v jednotlivých zemích Evropy lišit. Předpokládaná cena je 14 tisíc Kč.

Hlavní technické údaje:

Cyber-shot T30

 • řešení dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • vysoká citlivost ISO 1000
 • efektivní rozlišení 7,2 megapixelů
 • displej Clear Photo LCD Plus (hybridní displej s úhlopříčkou 3″/7,5 cm a s rozlišením 230 000 bodů)
 • 3x optický zoom, až 14x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom
 • prohlížení snímků s hudbou
 • technologie redukce šumu Clear RAW NR
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 420 snímků*)
 • rychlý provoz (spuštění: 1,3 s; zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,28 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s)
 • snímání Makro už od vzdálenosti 1 cm v režimu Lupa (Magnifying Glass)
 • štíhlé a kompaktní vysoce kvalitní hliníkové tělo
 • procesor Real Imaging
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • vnitřní paměť 58 MB
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • zobrazení histogramu
 • funkce přisvícení pro AF
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • přednastavené scénické režimy
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

* Počet snímků měřen dle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association).

** Pouhých 18,9 mm bez výstupků, 23,3 mm včetně výstupků.

*** Hmotnost včetně baterie a poutka 169 g.

Právo na chyby a technické změny vyhrazeno.