Nezařazené

Sony A7S III na spadnutíByl uveden právě na modelu A9, který umí snímat rychlostí 20 oken za vteřinu a 4 K video snímá z plné plochy snímače. V tom je právě ten problém – nejde jen o to získat informaci na velké ploše, tedy naplnit fotodiody elektrickým nábojem, jde o to dostat náboj z fotodiod pryč do zesilovače a pak do analog – digitálního převodníku, který analogový náboj převede do nul a jedniček a odtud v procesoru je možné vytvářet obrazový formát. Velikost snímače umocňuje problém a to je důvod, proč fotoaparáty v mobilních telefonech jsou v lecčem technicky dokonalejší než velké fotoaparáty, dovedou například skládání HDR až 9 dílčích obrázků na pozadí, při expozici, aniž by si toho uživatel všiml. Vrstvený snímač má i Samsung S9, ovšem ten má svými rozměry daleko do formátu full frame!
Vrstvený snímač Sonyho nabízí řešení. Analogový signál zde neodchází přímo do AD převodníku a procesoru, ale do paměťového modulu vybaveného akcelerátorem a teprve pak do procesoru. Takto je to vyjádřeno zjednodušeným schematem.

 


 

Schema je rozvedeno na videu.

Pokud jde o modelovou řadu Sony Alpha 7S, ta se vyznačuje tím, že nabízí relativně malé rozlišení 12,2 Mpx, ovšem výhodou je mimořádně nízký šum při vysokých citlivostech. Cenou těsně pod 70 tisíc ovšem spadá tento fotoaparát do vysoké kategorie. Uveden byl v roce 2015, přičemž výchozí model A7S byl v tu dobu jen rok starý. Je tedy opravdu nejvyšší čas, aby Sony s novinkou vyrukoval a jistě je k tomu příhodná doba: jak o modelu A9, tak o modelu A7 III případně A7R III se hodně mluví, modely mají úspěch a do této atmosféry by A7S III jistě dobře zapadl. Jak bude vypadat? To lze odhadnout velmi určitě – jako ta stará a bude mít navíc joystick. Specifikace přinesl web filmmakers.pro… jenomže to zveřejnil 1. dubna a údaj „Nespresso capsule ready“ zavdává důvod k jistým pochybnostem.