Nezařazené

Sony 50/2.8 Macro

Pro svůj systém fotoaparátů s bajonetem E (přístroje NEX a následující a Alpha 7) uvádí Sony nový makroobjektiv. Objektiv je utěsněný proti prachu a vlhkosti. Ostří od 16 cm, jeho systém sestává z 8 členů v 7 skupinách, clona má 7 lamel. K zajímavostem objektivu patří vymezovač pásem ostření, je patrný na obrázku. K milým vlastnostem objektivu schopného zobrazit motiv 1:1 patří i cena cca 500 dolarů, pro představu odhadem 15 tisíc korun.

Pro svůj systém fotoaparátů s bajonetem E (přístroje NEX a následující a Alpha 7) uvádí Sony nový makroobjektiv. Objektiv je utěsněný proti prachu a vlhkosti. Ostří od 16 cm, jeho systém sestává z 8 členů v 7 skupinách, clona má 7 lamel. K zajímavostem objektivu patří vymezovač pásem ostření, je patrný na obrázku. K milým vlastnostem objektivu schopného zobrazit motiv 1:1 patří i cena cca 500 dolarů, pro představu odhadem 15 tisíc korun.Tisková zpráva Sony:

Tento univerzální makro objektiv s ohniskovou vzdáleností 50mm je ideální pro každodenní focení a disponuje maximálním clonovým číslem F2.8. Nabízí vynikající obrazovou, atraktivní bokeh a maximální poměr zvětšení 1:1. Díky tomu umožňuje fotografovi dělat ostré snímky objektů z malé vzdálenosti. Na těle najdeme někoik ovlídacích prvků včetně přepínače režimu ostření AF/MF, Focus Range Limiter (omezení rozsahu AF systému) a Focus Hold Button (aretace ostření). I díky tomu umožní širokému spektru uživatelů skvělé výsledky nejen v makro fotografii.

Výborně se hodí pro fotografování krajiny, portrétů a makro snímků. Nabízí minimální ostřící vzdálenost 0,16m a širší úhel záběru ve srovnání s jinými makro objektivy s delší ohniskovou vzdáleností. Objektiv váží pouze 236g, je tedy extrémně lehký a dobře přenosný, a proto je jednoduché mít ho všude s sebou. Je utěsněný proti prachu a vlhkostii, takže se hodí do různých povětrnostních podmínek.

Nový makro objektiv FE 50mm F2.8 Macro obsahuje ED člen (Extra-low Dispersion), který efektivně redukuje chromatickou aberaci i při ostření na krátkou vzdálenost a podporuje tak konzistentní ostrost a vysokou kvalitu snímků. Kruhová clona přináší atraktivní bokeh a optická a mechanická konstrukce objektivu minimalizuje záblesky objektivu (flare) a dvojité okraje (ghosting), a to i bez použití sluneční clony.