Aktuality, Fotografická technika

Sigma 24-70 F2.8 DG DN Art

Pro bezzrcadlovky Sony s E bajonetem a Panasonic/Leica/Sigma s L bajonetem uvádí Sigma novinku v řadě Art. Na světový trh přijde podle včera zveřejněné zprávy 6. prosince. Připomenu, že Sigma Art jsou objektivy vysoce kvalitní. Donedávna byly určeny pro Canon a Nikon, nicméně doba je jinde a Sigma si teď hledí bezzrcadlovek. Tentokrát se tedy věnuje bajonetu E a L.

Je to objektiv pro plný formát 24×36 mm, bez stabilizace. Má 19 členů v 15 skupinách a jedenáctilamelovou clonu. Při zoomování zvětšuje svoji délku. Členů se speciálními skly má osm plus asférické čočky, používají se i nano antireflexní vrstvy. Ostření je vnitřní s použitím krokového motoru, který zajišťuje plynulý tichý chod. Objektiv ostří od 18 cm od roviny čipu. Tělo je z hořčíkové slitiny, objektiv váží 835 g, průměr má 88 mm a délku 123, průměr filtru je 82 mm.

Dodám ještě, že 24-70 je klasická kategorie zoomu pro běžné použití, je to součást svaté trojice, patří k tomu ještě 16-35/2.8 a 70-200/2.8, aby to bylo dokonalé. Tento objektiv jsme ještě neměl v ruce, ale znám jeho variantu pro Canon a ta je vynikající. Objektivy Sigma Art nejsou levné, i tento stojí 1200 dolarů, ovšem originály obvykle stojí dvakrát tolik, takže poměr ceny a výkonu je nakonec výhodný.