Nezařazené

Sedm Samsungů pro CES

Zatím největší ránu na právě otevřené výstavě CES v americkém Las Vegas udělal Samsung, který na začátek roku připravil sedm nových modelů. Dere se do špice jak kvantitou, tak kvalitou. Všech sedm přístrojů patří do kategorie kompaktů. Je zřejmé, že správný byl odhad velmi vážných úmyslů Samsungu na poli fotografie. Za rok už nebudu psát, že se „dere“ na špici, on tam prostě bude, když ne jednička, tak ve vedoucím peletonu určitě, čili bude se opakovat příběh Panasonicu.

Samsung S1050
Je to prestižní fotoaparát, desetimegový přístroj s pětinásobným zoomem. Stylovým řešením zapadá do řady NV (viz naši zatím poslední recenzi na NV 7, avšak opustil „Smart Touch“ ovládání: to byly ty kostičky vpravo od LCD a pod ním. Váhám, jestli nad tím mám hořekovat nebo zda mám to rozhodnutí chválit. Technicky to nesporně bylo zajímavé řešení, nicméně tradiční ovládání je přece jen pohodlnější. Takže, přístroj má CCD 1/1.8 „, video až 800 x 600 @ 15 / 20 / 30fps, zapisuje obrázky v JPEG na kartu SD . Objektiv má ekvivalent 38-190mm se světelností F2.8-4.4. Ten ostří od 80 cm, v makru od 10 cm, supermakru od 1 cm. ISO od 80 do 1600 , závěrka v automatu 1 – 1/2000sec, v manuálním režimu od 15 sec. Z čehož plyne, že má prioritu clony času a manuální režim. Obraz vidíme ve velkém třípalcovém LCD, přístroj se napájí dvěma AA tužkovými aku. Rozměry má 104.5 x 64.2 x 25.5 mm, váhu 204 g.

Samsung S850
Jde o velmi podobný přístroj, má stejný design a optiku (pětinásobný zoom, jenomže má „jenom“ 8,1 milionů pixelů efektivně (což by mě věru netrápilo) a displej s úhlopříčkou 2,5 palců. Zřejmě to bude předmětem úvah, který z obou modelů volit. Přece jen ty velké displeje mají hodně do sebe,. tím spíš , že mnoho lidí přechovává fotky uvnitř aparátu a prohlíží si je na displeji. Je to sice v jistém smyslu barbarství, ale babička říkala, že proti gustu žádný dišputát.
Z dalších vymožeností (platí pro oba modely) stojí za zmínku Face Recognition Technology, tedy rozpoznávání obličeje, Auto Macro které si samo poradí s nastavením vzdálenosti a ostření, digitální stabilizace obrazu ve videu a Advanced Shake Reduction – to nevíme, co je, protože NV 7 má skutečnou optickou stabilizaci, kdežto NV10 ji nemá. Aby to nebylo jen brutální zvýšení ISO – i zde je možno ho nastavit na 1600. Rozměry jsou skoro stejné (104 x 63.6 x 24.8 mm), přístroj je o něco lehčí – 172 g.

Samsung L73 a L700
„Elkovou“ sérii označuje Samsung ,a „prémiovou“. Zde najdeme vychytávky, jako je optická stabilizace, rozpoznávání tváře a Smart Touch , tedy věneček tlačítek kolem displeje, který nahrazuje tradiční ovládání přes jednotlivá tlačítka určená k ovládání specifických funkcí. Přístroje se liší jen v podrobnostech, oba jsou sedmimegové s trojnásobným zoomem.
L73 slibuje technické vymoženosti, jaké nabízejí „dvakrát tak drahé přístroje“, píše se v tiskové zprávě. Optická stabilizace, citlivost až 1600 ISO. Rozpoznávání dokáže najít až 9 obličejů. Režim „Wise Shot“ pořídí jednu fotku stabilizovanou bez blesku a jednu s bleskem – a vyberte si. Vnitřní paměť je 20 MB, zápis na SD karty – až 4 GB.
L700 je podobná, jenomže nemá stabilizaci a další vymoženůstky. Přístroje budou stát 299 dolarů a 249 dolarů, ceny jsou tedy velmi slušné.

Samsung S630 a S730
Jde prakticky o týž přístroj s rozdílem rozlišení šesti a sedmi megapixelů. Nahrazují dosavadní modely S700 a S600, které s e u nás prodávají za cca 5, respektive 6 tisíc. Mají trojnásobný zoom a dvouapůlpalcový LCD, mají dvacetimegovou vnitřní paměť. Zdá se, že mají optickou stabilizaci (jsem opatrný na tiskové zprávy, kde se hovoří o „pokročilém omezování rozhýbání“, což bývá navýšení ISO. Podle některých zpráv by ale mělo jít o optickou stabilizaci, skepse ve mě zůstává už kvůli ceně – za dvě stě, respektive sto osmdesát dolarů by aparát s optickou stabilizací byl skutečně bomba.

Samsung i70
Stylový multimediální přístroj má sedmimegový čip, a dovede přehrávat hudbu a video, MP3 a MPEG-4. Video může vypadat dobře na třípalcovém displeji. Objektiv je trojnásobný zoom.

Oficiální tisková zpráva Samsungu:

i70 – nová edice ze série fotoaparátů „i“, jako „i5“ nebo „i6“

S850/S1050 a S630/S730 – nové fotoaparáty „S“-série, která se v roce 2006 blýskla prodeji více než jeden milión kusů

L73 a L700 – fotoaparáty prémiové řady, které jsou upgradovány po stránce design a funkčnosti oproti „L“ řade z roku 2006

Výrobce fotoaparátů Samsung Techwin (www.samsungcamera.co.kr) uvede v první polovině roku 2007 nové modely série „i“, „S“ a „L“. Samsung tak vyslyšel příznivý ohlas trhu na svou NV sérii, která se představila v druhé polovině loňského roku.

Samsung i70

i70 je nový prémiový fotoaparát Samsung, který dostal do vínku posuvný typ krytu. Fotoaparát se zaměřil na emoce uživatelů, a proto nabízí netradiční design a multimediální vlastnosti, které konvenují především mladým lidem a nekonvenčním zákazníkům.

Unikátní design i70-ky si opravdu zaslouží vaši pozornost! Speciální posuvný kryt fotoaparátu odráží koncept „Slide and Shine“. Speciálně ošetřený povrch i70-ky je umocněn laserovým vzorem, luxusní dojem budí také „šperková“ výzdoba okolo objektivu. Intuitivně umístěné 9-ti tlačítkové ovládání se objeví až po otevření krytu…

Samsung i70 také nabízí multimediální funkce: PMP a MP3 přehrávač, SRS podpora, která napomáhá reprodukci originálního zvuku, textový prohlížeč, který je navíc dostupný i pokud posloucháte hudbu. I(inteligentní)-movie podporuje TV kvalitu videa ve formátu MPEG-4 (720×480) s 15 sn./s, redukcí otřesů, souvislé snímání a vytvoření obrázku – jpeg funkcí zmrazení/animace.

i70 je digitální fotoaparát s vysokým rozlišením se 7,2 megapixely, 3x optickým zoomem a 1/2,5″ CCD snímačem a také se pyšní 3,0″ Wide LCD, vysokou citlivostí ISO 1600, ASR (Advanced Abake Reduction) a Face Recognition AF & AE funkcí automatického rozpoznání obličeje, zaostření a optimalizaci expozice pro co nejlepší snímky.

 • vysoké rozlišení 7,2 megapixelů (1/2,5″CCD) a 3x optický zoom
 • 3,0″ wide LCD
 • unikátní a jednoduše čistý design s tlačítky, které se schovají po uzavření krytu
 • ISO 1600 (podporující a posilující ASR funkci)
 • Face Recognition AF&AE funkci nabízející uživatelům zachycení co nejjemnějších portrétů s optimalizací zaostření a expozice
 • TV-kvalita MPEG-4 (720×480) s 15sn./s
 • Výkonný multimediální fotoaparát s MP3 přehrávačem, PMP (Portable Multimedia Player), textovým prohlížečem a funkcemi bezdrátové komunikace

Samsung S850/S1050, S630/S730

S-série zahrnuje standardní typy fotoaparátů, které jsou určeny zákazníkům v USA a v Evropě pro svoji základní funkčnost. Samsung uvede nové modely v této skupině – S850/S1050 a S630/S730.

S850/S1050 nabízí v klasické kategorii čistý design těla fotoaparátu v luxusním provedení – royal black. Tyto modely disponují vysokou kvalitou snímků a zvětšení a vysokým počtem snímacích buňek – 8 megapixelů, resp. 10 megapixelů společně s 5x optickým a 5x digitálním zoomem, 2,5″ TFT LCD (S850) resp. 3,0″ TFT LCD (S1050). Zákazník určitě ocení široký rozsah a čisté snímky.

S850/S1050 podporují manuální funkce. S850 podporuje režimy A (Clonová priorita), S (Priorita času) a M (Plně manuální).

S originální technologií ASR (Advanced Shake Reduction) a vysokou citlivostí ISO 1600, poskytují S850/S1050 snímání čistých snímků také ve zhoršených světelných podmínkách bez nutnosti použití blesku. S použitím funkce Wise Shot usnadňuje S850/S1050 uživateli volbu správného snímání díky pořízení dvou snímků se zapnutým ASR nebo za použití blesku, následně pak volbu toho lepšího snímku.

Tlačítko E (Friendly Effect Key) u S1050 umožňuje uživateli nastavení barevného tónu snímků a vytvoření zajímavých efektů, např. rozdělení snímků nebo vytvoření různých foto rámečků rozšiřujících tak kreativitu snímání i editaci.

Inteligentní LCD technologie aplikovaná u S1050 automaticky nastaví jas LCD displeje v závislosti na okolním světle. Díky tomu není nutné nastavovat jas LCD, o to se postará automatizovaná funkce, která měří světlo okolního prostředí přes CCD.

Modely S630/730 jsou upgradovanými modely S500/S600, které dosáhly prodeje milion kusů v roce 2006, založené na stejně příznivém uživatelském ovládání a poskytující zlepšený grip pro jistější snímání.

S630/S730 disponuje 6 megapixely (S630) resp. 7 megapixely (S730). Mají 3x optický zoom a 2,5″ TFT LCD displej. Nově s technologií ASR (Advanced Abake Reduction) společně s ISO 1000, je možné snímat čisté snímky s vysokou citlivostí také v prostředí se zhoršenými světelnými podmínkami.

Tlačítko E (Friendly Effect Key) aplikované v S-sérii, umožňuje uživateli nastavení barevného tónu snímků a vytvoření zajímavých efektů jakými jsou rozdělení snímků a různých foto rámečků rozšiřující tak kreativitu snímání i editaci pro ještě větší zábavu svých uživatelů.

Samsung L73

Nová L73 má především vylepšený design: Chlubí se tenkým vzhledem s pouze 20,3mm silným hliníkovým tělem, nabízí pevné držení pomocí gripu a úchopného kroužku. Tlačítka Smart Touch ve tvaru „L“ dala vzniknout inovovanému ovládání PUI (Physical User Interface).

Originální Samsung technologie ASR (Advanced Shake Reduction) umožní L73 snímání čistých snímků také ve zhoršených světelných podmínkách bez nutnosti použití blesku. Vysoká citlivost ISO 1600 podporuje zamezení rozmazání díky otřesům fotoaparátu nebo pohybu fotografovaných předmětů.

Funkce Wise Shot usnadňuje uživateli volbu správného snímání díky pořízení dvou snímků se zapnutým ASR nebo za použití blesku; funkce Face Recognition Technology automaticky nastaví AF (zaostření – Auto Focus) a AE (Automatickou expozici) pro dosažení co nejlepších portrétních snímků.

Funkcí GUI (Graphic User Inerface) zase uživateli snadno přiblíží rozličné funkce přístroje pomocí OSD (On-screen Display). To ocení především ti, kteří se neradi učí nastavovat funkce fotoaparátu.

Mezi hlavní vlastnosti L73 patří 7 megapixelový snímač 1/2,5″ CCD, 2,5″ TFT LCD s rozlišením 230.000 bodů, NV objektiv s vysokým rozlišením s 3x optickým zoomem a 5x digitální zoom, MPEG-4 SVGA kvalita videosekvencí s 20sn./s a funkce kontinuálního snímání.

Zatím největší ránu na právě otevřené výstavě CES v americkém Las Vegas udělal Samsung, který na začátek roku připravil sedm nových modelů. Dere se do špice jak kvantitou, tak kvalitou. Všech sedm přístrojů patří do kategorie kompaktů. Je zřejmé, že správný byl odhad velmi vážných úmyslů Samsungu na poli fotografie. Za rok už nebudu psát, že se „dere“ na špici, on tam prostě bude, když ne jednička, tak ve vedoucím peletonu určitě, čili bude se opakovat příběh Panasonicu.

Samsung S1050
Je to prestižní fotoaparát, desetimegový přístroj s pětinásobným zoomem. Stylovým řešením zapadá do řady NV (viz naši zatím poslední recenzi na NV 7, avšak opustil „Smart Touch“ ovládání: to byly ty kostičky vpravo od LCD a pod ním. Váhám, jestli nad tím mám hořekovat nebo zda mám to rozhodnutí chválit. Technicky to nesporně bylo zajímavé řešení, nicméně tradiční ovládání je přece jen pohodlnější. Takže, přístroj má CCD 1/1.8 „, video až 800 x 600 @ 15 / 20 / 30fps, zapisuje obrázky v JPEG na kartu SD . Objektiv má ekvivalent 38-190mm se světelností F2.8-4.4. Ten ostří od 80 cm, v makru od 10 cm, supermakru od 1 cm. ISO od 80 do 1600 , závěrka v automatu 1 – 1/2000sec, v manuálním režimu od 15 sec. Z čehož plyne, že má prioritu clony času a manuální režim. Obraz vidíme ve velkém třípalcovém LCD, přístroj se napájí dvěma AA tužkovými aku. Rozměry má 104.5 x 64.2 x 25.5 mm, váhu 204 g.

Samsung S850
Jde o velmi podobný přístroj, má stejný design a optiku (pětinásobný zoom, jenomže má „jenom“ 8,1 milionů pixelů efektivně (což by mě věru netrápilo) a displej s úhlopříčkou 2,5 palců. Zřejmě to bude předmětem úvah, který z obou modelů volit. Přece jen ty velké displeje mají hodně do sebe,. tím spíš , že mnoho lidí přechovává fotky uvnitř aparátu a prohlíží si je na displeji. Je to sice v jistém smyslu barbarství, ale babička říkala, že proti gustu žádný dišputát.
Z dalších vymožeností (platí pro oba modely) stojí za zmínku Face Recognition Technology, tedy rozpoznávání obličeje, Auto Macro které si samo poradí s nastavením vzdálenosti a ostření, digitální stabilizace obrazu ve videu a Advanced Shake Reduction – to nevíme, co je, protože NV 7 má skutečnou optickou stabilizaci, kdežto NV10 ji nemá. Aby to nebylo jen brutální zvýšení ISO – i zde je možno ho nastavit na 1600. Rozměry jsou skoro stejné (104 x 63.6 x 24.8 mm), přístroj je o něco lehčí – 172 g.

Samsung L73 a L700
„Elkovou“ sérii označuje Samsung ,a „prémiovou“. Zde najdeme vychytávky, jako je optická stabilizace, rozpoznávání tváře a Smart Touch , tedy věneček tlačítek kolem displeje, který nahrazuje tradiční ovládání přes jednotlivá tlačítka určená k ovládání specifických funkcí. Přístroje se liší jen v podrobnostech, oba jsou sedmimegové s trojnásobným zoomem.
L73 slibuje technické vymoženosti, jaké nabízejí „dvakrát tak drahé přístroje“, píše se v tiskové zprávě. Optická stabilizace, citlivost až 1600 ISO. Rozpoznávání dokáže najít až 9 obličejů. Režim „Wise Shot“ pořídí jednu fotku stabilizovanou bez blesku a jednu s bleskem – a vyberte si. Vnitřní paměť je 20 MB, zápis na SD karty – až 4 GB.
L700 je podobná, jenomže nemá stabilizaci a další vymoženůstky. Přístroje budou stát 299 dolarů a 249 dolarů, ceny jsou tedy velmi slušné.

Samsung S630 a S730
Jde prakticky o týž přístroj s rozdílem rozlišení šesti a sedmi megapixelů. Nahrazují dosavadní modely S700 a S600, které s e u nás prodávají za cca 5, respektive 6 tisíc. Mají trojnásobný zoom a dvouapůlpalcový LCD, mají dvacetimegovou vnitřní paměť. Zdá se, že mají optickou stabilizaci (jsem opatrný na tiskové zprávy, kde se hovoří o „pokročilém omezování rozhýbání“, což bývá navýšení ISO. Podle některých zpráv by ale mělo jít o optickou stabilizaci, skepse ve mě zůstává už kvůli ceně – za dvě stě, respektive sto osmdesát dolarů by aparát s optickou stabilizací byl skutečně bomba.

Samsung i70
Stylový multimediální přístroj má sedmimegový čip, a dovede přehrávat hudbu a video, MP3 a MPEG-4. Video může vypadat dobře na třípalcovém displeji. Objektiv je trojnásobný zoom.

Oficiální tisková zpráva Samsungu:

i70 – nová edice ze série fotoaparátů „i“, jako „i5“ nebo „i6“

S850/S1050 a S630/S730 – nové fotoaparáty „S“-série, která se v roce 2006 blýskla prodeji více než jeden milión kusů

L73 a L700 – fotoaparáty prémiové řady, které jsou upgradovány po stránce design a funkčnosti oproti „L“ řade z roku 2006

Výrobce fotoaparátů Samsung Techwin (www.samsungcamera.co.kr) uvede v první polovině roku 2007 nové modely série „i“, „S“ a „L“. Samsung tak vyslyšel příznivý ohlas trhu na svou NV sérii, která se představila v druhé polovině loňského roku.

Samsung i70

i70 je nový prémiový fotoaparát Samsung, který dostal do vínku posuvný typ krytu. Fotoaparát se zaměřil na emoce uživatelů, a proto nabízí netradiční design a multimediální vlastnosti, které konvenují především mladým lidem a nekonvenčním zákazníkům.

Unikátní design i70-ky si opravdu zaslouží vaši pozornost! Speciální posuvný kryt fotoaparátu odráží koncept „Slide and Shine“. Speciálně ošetřený povrch i70-ky je umocněn laserovým vzorem, luxusní dojem budí také „šperková“ výzdoba okolo objektivu. Intuitivně umístěné 9-ti tlačítkové ovládání se objeví až po otevření krytu…

Samsung i70 také nabízí multimediální funkce: PMP a MP3 přehrávač, SRS podpora, která napomáhá reprodukci originálního zvuku, textový prohlížeč, který je navíc dostupný i pokud posloucháte hudbu. I(inteligentní)-movie podporuje TV kvalitu videa ve formátu MPEG-4 (720×480) s 15 sn./s, redukcí otřesů, souvislé snímání a vytvoření obrázku – jpeg funkcí zmrazení/animace.

i70 je digitální fotoaparát s vysokým rozlišením se 7,2 megapixely, 3x optickým zoomem a 1/2,5″ CCD snímačem a také se pyšní 3,0″ Wide LCD, vysokou citlivostí ISO 1600, ASR (Advanced Abake Reduction) a Face Recognition AF & AE funkcí automatického rozpoznání obličeje, zaostření a optimalizaci expozice pro co nejlepší snímky.

 • vysoké rozlišení 7,2 megapixelů (1/2,5″CCD) a 3x optický zoom
 • 3,0″ wide LCD
 • unikátní a jednoduše čistý design s tlačítky, které se schovají po uzavření krytu
 • ISO 1600 (podporující a posilující ASR funkci)
 • Face Recognition AF&AE funkci nabízející uživatelům zachycení co nejjemnějších portrétů s optimalizací zaostření a expozice
 • TV-kvalita MPEG-4 (720×480) s 15sn./s
 • Výkonný multimediální fotoaparát s MP3 přehrávačem, PMP (Portable Multimedia Player), textovým prohlížečem a funkcemi bezdrátové komunikace

Samsung S850/S1050, S630/S730

S-série zahrnuje standardní typy fotoaparátů, které jsou určeny zákazníkům v USA a v Evropě pro svoji základní funkčnost. Samsung uvede nové modely v této skupině – S850/S1050 a S630/S730.

S850/S1050 nabízí v klasické kategorii čistý design těla fotoaparátu v luxusním provedení – royal black. Tyto modely disponují vysokou kvalitou snímků a zvětšení a vysokým počtem snímacích buňek – 8 megapixelů, resp. 10 megapixelů společně s 5x optickým a 5x digitálním zoomem, 2,5″ TFT LCD (S850) resp. 3,0″ TFT LCD (S1050). Zákazník určitě ocení široký rozsah a čisté snímky.

S850/S1050 podporují manuální funkce. S850 podporuje režimy A (Clonová priorita), S (Priorita času) a M (Plně manuální).

S originální technologií ASR (Advanced Shake Reduction) a vysokou citlivostí ISO 1600, poskytují S850/S1050 snímání čistých snímků také ve zhoršených světelných podmínkách bez nutnosti použití blesku. S použitím funkce Wise Shot usnadňuje S850/S1050 uživateli volbu správného snímání díky pořízení dvou snímků se zapnutým ASR nebo za použití blesku, následně pak volbu toho lepšího snímku.

Tlačítko E (Friendly Effect Key) u S1050 umožňuje uživateli nastavení barevného tónu snímků a vytvoření zajímavých efektů, např. rozdělení snímků nebo vytvoření různých foto rámečků rozšiřujících tak kreativitu snímání i editaci.

Inteligentní LCD technologie aplikovaná u S1050 automaticky nastaví jas LCD displeje v závislosti na okolním světle. Díky tomu není nutné nastavovat jas LCD, o to se postará automatizovaná funkce, která měří světlo okolního prostředí přes CCD.

Modely S630/730 jsou upgradovanými modely S500/S600, které dosáhly prodeje milion kusů v roce 2006, založené na stejně příznivém uživatelském ovládání a poskytující zlepšený grip pro jistější snímání.

S630/S730 disponuje 6 megapixely (S630) resp. 7 megapixely (S730). Mají 3x optický zoom a 2,5″ TFT LCD displej. Nově s technologií ASR (Advanced Abake Reduction) společně s ISO 1000, je možné snímat čisté snímky s vysokou citlivostí také v prostředí se zhoršenými světelnými podmínkami.

Tlačítko E (Friendly Effect Key) aplikované v S-sérii, umožňuje uživateli nastavení barevného tónu snímků a vytvoření zajímavých efektů jakými jsou rozdělení snímků a různých foto rámečků rozšiřující tak kreativitu snímání i editaci pro ještě větší zábavu svých uživatelů.

Samsung L73

Nová L73 má především vylepšený design: Chlubí se tenkým vzhledem s pouze 20,3mm silným hliníkovým tělem, nabízí pevné držení pomocí gripu a úchopného kroužku. Tlačítka Smart Touch ve tvaru „L“ dala vzniknout inovovanému ovládání PUI (Physical User Interface).

Originální Samsung technologie ASR (Advanced Shake Reduction) umožní L73 snímání čistých snímků také ve zhoršených světelných podmínkách bez nutnosti použití blesku. Vysoká citlivost ISO 1600 podporuje zamezení rozmazání díky otřesům fotoaparátu nebo pohybu fotografovaných předmětů.

Funkce Wise Shot usnadňuje uživateli volbu správného snímání díky pořízení dvou snímků se zapnutým ASR nebo za použití blesku; funkce Face Recognition Technology automaticky nastaví AF (zaostření – Auto Focus) a AE (Automatickou expozici) pro dosažení co nejlepších portrétních snímků.

Funkcí GUI (Graphic User Inerface) zase uživateli snadno přiblíží rozličné funkce přístroje pomocí OSD (On-screen Display). To ocení především ti, kteří se neradi učí nastavovat funkce fotoaparátu.

Mezi hlavní vlastnosti L73 patří 7 megapixelový snímač 1/2,5″ CCD, 2,5″ TFT LCD s rozlišením 230.000 bodů, NV objektiv s vysokým rozlišením s 3x optickým zoomem a 5x digitální zoom, MPEG-4 SVGA kvalita videosekvencí s 20sn./s a funkce kontinuálního snímání.