Nezařazené

Samyang Premium

Korejské objektivy Samyang jsou u nás oblíbené pro svoji kvalitu a rozumnou cenu. Výrobce teď zamířil výše a zahájil sérii Premium, v níž jsou vysoce světelné plnoformátové objektivy, zatím dva.

Korejské objektivy Samyang jsou u nás oblíbené pro svoji kvalitu a rozumnou cenu. Výrobce teď zamířil výše a zahájil sérii Premium, v níž jsou vysoce světelné plnoformátové objektivy, zatím dva.Je to jednak 14 mm širokáč se světelností F2.4, jednak portrétní 85 mm světelný F1.2. Podle tiskové zprávy jsou objektivy použitelné na 8K video (není to překlep, jde skutečně o osmičku) a padesátimegové snímače fotoaparátů. 
Samyang 14 / 2.4 je vybaven devítilamelovou clonou v soustavě 18 členů ve 14 skupinách. S filtrem se nepočítá, je určen pro přístroje Canon, Nikon a Sony.
Samyang 85/1.2 má též devítilamelovou clonu, má 10 členů v 7 skupinách a zatím je k mání jen pro Canon. Na fotkách vidíme neobvykle umístěný prstenec pro ruční ostření – podle všeho s velmi pozvolným stoupáním. To je dobře vzhledem k absenci autofokusu. U té čtrnáctky bych se ručního ostření nebál, s tím portrétním objektivem by to asi hračka nebyla. Cenu zatím neznáme. Pokud by byla rozumná, pak by hlavně ta čtrnáctka stála za bližší seznámení.