Nezařazené

Samsung WB 850 F – zápas s wifinou

Pokud nebudu moci uploadovat fotky rovnou z foťáku přes wi-fi v MacDonaldu, bude to špatně, psal jsem tu letos v lednu v článku Jeho veličenstvo internet. Dnes jsem konečně uploadoval, ne sice v Macu, ale v hostinci U Vočka v Březové. Taky dobrý!

Pokud nebudu moci uploadovat fotky rovnou z foťáku přes wi-fi v MacDonaldu, bude to špatně, psal jsem tu letos v lednu v článku Jeho veličenstvo internet. Dnes jsem konečně uploadoval, ne sice v Macu, ale v hostinci U Vočka v Březové. Taky dobrý!

Nicméně jásot není bezvýhradný.
Dělal jsem to s přístrojem Samsung WB850 F, šestnáctimegový s GPS, wi-fi a jednadvacetinásobným zoomem. Mám ho tu na recenzi, zajímala mě ale hlavně ta wifina. S tou jsem se poprvé setkal před sedmi lety na prezentaci ve francouzském Nice, kde Kodak předváděl svůj EasyShare jako „první wi-fi přístroj světa“. Jenže tenkrát byla konektivita aparátu vázána na spoustu ometení, na hot-spot T-Mobile atd. a není divu, že se věc neujala.

Samsung WB850 F je opravdu schopný se připojit k wi-fi kdekoli. Zkoušel jsem to při obědě v hostinci, pak doma. Procedura je klasická. Wi-fi se nastaví na kruhovém voliči, nastavíte proti tečce…

 


a pak už běžným způsobem volíte síť a spojíte se, pokud je zabezpečená, přes heslo.

 


Pak uvidíte toto:

 


MobileLink a RemoteViewfinder se zřejmě týkají především přístrojů Samsung, můj mobil je iPhone a přestože obě aplikace (ML a RV) jsou na AppStore, přičemž Remote Viewfinder jsem poctivě nainstaloval, nepodařilo se mi dosáhnout spojení a soudě podle odpoledních ohlasů na Facebooku, nejsem výjimka.

Nejdříve se podařilo odeslat fotku mailem. Stačilo napsat adresu, vybrat jednu či více fotek a je to.
S Facebookem to obdobné. Nejdřív se to chová jako běžné přihlášení – napíšete jméno a heslo facebookové stránky.

 


Háček je v téhle klávesnici. Když jsem zadával mail, s tímhle zavináčem to nefunguje a musíte jít na zavináčovou/znakovou/velkopísmenovou klávesnici (vlevo dole) a zvolit tamní zavináč. Pak se šlo nalogovat. S Facebookem potíž nebyla.

 


Vše pak jde jako když to kachnám hází, vybíráte fotky…

 


 

 


… ono to nahrává… a voláte hurá, je to na zdi. Je v tom ale háček.

Když jsem se pokusil to nahrát na digineffí stránku, obrázek se na stránce neobjevil. Založil jsem tedy osobní stránku naší Noře a tam to šlo jak na drátkách.

 


Nahrání prošlo bez problému. Je tedy zřejmé, že služba je nastavena na osobní, nikoli fanouškovské a firemní stránky, což je škoda. Ale to primární nahrání na osobní stránku je moc fajn!