Nezařazené

Samsung WB 850 F – vítězství nad wifinou

Takže ještě jednou o té wifině, málo platné, myslím, že je to perspektivní technologie a že už se dostává z plenek. O prvním kole zápasu jsem psal před týdnem. Ukládání fotek a upload na Facebook šel v pohodě. Zajímal mě Remote Viewfinder, tedy „vzdálený hledáček“. Je k tomu třeba chytrého telefonu a příslušné aplikace. Ta se dá stáhnout jak v provedení pro Apple, tak pro Android. V iPhone jsem se ještě jednou pokusil o úspěch. V nastaveních jsem vyhledal a nastavil jako wi-fi síť ten foťák WB 850, pak app zahlásila, že je spojení navázáno, ale tím to skončilo a nechtělo fo fungovat. Zato s Galaxy to šlo naprosto bezproblémově. Na tom jejich Android Market, který se teď jmenuje Obchod Play, jsem si našel app Remote Viewfinder, nainstaloval a zapnul, zapnul foťák v režimu wi-fi, a už se na displeji mobilu objevilo to co vidí fotoaparát.

 

Ovládací prvek je tu dvojí, jednak je to táhlo plus a mínus, tím se na dálku zoomuje, a obvyklou ikonkou foťáčku se exponuje. Obsluze je třeba nechat trochu času, není to v reálném čase, okamžité. Klepnete na plusko a teprve po nějaké době to začne zoomovat. Když je app zapnutá, je vyblokované ruční ovládání zoomu na fotoaparátu. Tahle Galaxy je hodně citlivá na dotyky a app má tendenci se vypínat, takže je třeba ji co chvíli chlácholit, aby zůstala zapnutá. Nicméně, to hlavní je, funguje to!

 


Teď jde o použití v praxi. Dálkové spouště jako takové jsou bez problému, ty se používají naprosto běžně. Tohle je spoušť plus obrazová kontrola. Samozřejmě že problém je ve výdrži baterie, protože ta obrazová komunikace je samozřejmě energeticky náročná. Nabíledni je fotografování přírody. Krmítko? Ptákům se teď nesype…

Musím něco vymyslet, mám tu na vyzkoušení ještě jedno „remote viewfinder“ zařízení a příští týden vás s ním chci seznámit.