Nezařazené

Rollei Rock Solid Gamma Carbon

Poněkud bombastický název, ale parametry zajímavé – karbonový stativ, i s hlavou za 9 tisíc, složený měří 47,5 cm a váží 1350 g. Zde je tisková zpráva.

Poněkud bombastický název, ale parametry zajímavé – karbonový stativ, i s hlavou za 9 tisíc, složený měří 47,5 cm a váží 1350 g. Zde je tisková zpráva.

Profesionální stativ Rollei Rock Solid Gamma Carbon se vyznačuje svoji vysokou tuhostí karbonové konstrukce. Ta je u tohoto stativu tvořena osmi vrstvou křížovou strukturou karbonových vláken, čímž je zaručena maximální stabilita, nosnost až 16kg a schopnost tlumit vibrace i při použití profesionálních DSLR kamer vybavených těžkými objektivy. Tento nový stativ Rollei Rock Solid Gamma Carbon je navíc odolný vůči vnějším vlivům i v extrémních podmínkách. Díky speciálnímu utěsnění rychloupínacího systému jednotlivých segmentů je stativ možné používat i v písku a dokonce i ve slané vodě. Systém těsnění zabrání tomu, aby se krystalky soli dostaly do mechanizmu, což by mělo za následek poškození stativu. Nespornou výhodou karbonu jsou také jeho tepelné vlastnosti, díky kterým je možné s ním pracovat při jakýchkoliv teplotách a vždy si zachovává přívětivou teplotu na dotek oproti běžným „kovovým“ konstrukcím. Stativ Rollei Rock Solid Gamma Carbon je vzhledem ke svým rozměrům vhodný zejména pro profesionální fotografování v přírodě. Ve složeném stavu měří stativ 47,5cm a váží 1 350g a díky brašně, která je součásti balení se tak snadno přenáší. Pro stativy Rollei je typická jejich variabilita, kterou nabízí i tento stativ. Umožňuje využití ve čtyřech základních režimech, standardní stativ s maximální výškou 151cm, stativ pro macro fotografii s obráceným středovým sloupcem, minipod s minimální výškou pouhých 7cm a monopod s maximální výškou 162,5cm. Průměr jednotlivých sekcí noh stativu je 28, 24.5, 21 a 17.5 mm.

Dodatek – DN:
Zkušenost mám se stativy této značky CT-5A a 5C (hliník a karbon), měl jsem tu o nich recenzi https://digineff.cz/clanek/recenze/rollei-ct-5a-5c-videorecenze . Tento produkt vypadá velmi rozu,mně. Nohy mají tři sekce a hlava je sice kulová, se zrcadlovkami bude trochu potíž, ale při té váze… Zajímavá je variabilita, ono je s tím spolené šroubování, proto to nářadíčko na obrázku, ale variabilní to je. Mysím, že při použití na mirrorlessech by to mohla být velmi zajímavá volba.