Nezařazené

Ricoh WG-50

Tisková zpráva:
Firma Pentec s. r. o., která zastupuje společnost RICOH IMAGING COMPANY, LTD. v České a Slovenské republice, uvádí na trh nový fotoaparát RICOH WG-50, jenž je pokračovatelem oblíbené série WG určené nejen pro outdoorové aktivity. Lehké kompaktní tělo má vysoce odolnou konstrukci pro záznam snímků v náročných outdoorových podmínkách.

Tisková zpráva:
Firma Pentec s. r. o., která zastupuje společnost RICOH IMAGING COMPANY, LTD. v České a Slovenské republice, uvádí na trh nový fotoaparát RICOH WG-50, jenž je pokračovatelem oblíbené série WG určené nejen pro outdoorové aktivity. Lehké kompaktní tělo má vysoce odolnou konstrukci pro záznam snímků v náročných outdoorových podmínkách.


RICOH WG-50 je odolný proti nárazům – vydrží pád z výšky 1,6 metrů, a jeho mimořádně spolehlivá vodotěsná konstrukce zajistí bezstarostné snímání pod vodou až do hloubky 14 metrů. Model odolá tlaku až do 100 kg, a používat jej lze i při nízkých teplotách – až do mínus 10°C.
Fotoaparát nabízí řadu funkcí, které usnadňují pořizování snímků ve vysokém rozlišení 16 Mpx a videoklipů ve FULL HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů). Je vybaven LCD displejem, jehož úroveň jasu lze okamžitě přizpůsobit úrovni osvětlení při fotografování.
Široká nabídka doplňkových příslušenství – především držáků – umožňuje fotoaparát bezpečně připevnit na jízdní kolo, surf, helmu apod. Pomocí kreativních funkcí, jako jsou intervalové nebo vysokorychlostní snímání, může uživatel zachytit jedinečné snímky a videoklipy.

Hlavní charakteristika / Přednosti:
1. Vysoce odolná konstrukce – Zajistí až dvě hodiny nepřetržitého používání pod vodou v hloubce do 14 metrů – Pevná vzduchotěsná konstrukce odolá nárazu z výšky 1,6 metru – Odolnost proti mrazu až do -10 ° C a vůči tlaku až do 100 kg
2. Výjimečná kvalita obrazu
WG-50 má CMOS snímač s rozlišením 16Mpx, který zajišťuje vysoké rozlišení snímků, nízkou hladinou šumu a vysokorychlostní snímání. Zároveň disponuje citlivostí ISO až 6400 při nízkém šumu. Tato kombinace zajišťuje kvalitní, ostré snímky za jakékoliv situace.
Fotoaparát nabízí inovativní funkce, jako je například režim „Noční snímek z ruky“, který automaticky zachytí několik snímků stejné noční scény, které spojí do jednoho snímku bez rozmazání.
U WG-50 najdete širokou škálu scénických režimů, které usnadňují fotografování.

3. Širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem s ohniskovým rozsahem 28 – 140mm
WG-50 je vybaven výkonným pětinásobným objektivem s optickým zoomem + s ohniskovou vzdáleností od 5 mm do 25 mm (ekvivalentní přibližně 28 mm až 140 mm ve formátu 35 mm) – vyhovuje tak širokému spektru scén. Poskytuje také další užitečné funkce, jako jsou: Makro režim pro zachycení detailů z pouhého jednoho centimetru, nebo funkci Inteligentní zoom pro fotografování v režimu teleobjektivu, která bez porušení kvality obrazu rozšiřuje rozsah přiblížení přibližně až 36krát (ekvivalent 1008 mm ve formátu 35 mm).

4. Snímání pod vodou
WG-50 je speciálně navržený pro fotografování a natáčení pod vodou – podvodní režimy jsou naprogramovány tak, aby optimalizovaly barvu a kontrast. Tyto režimy poskytují ostré a reálné snímky tím, že zvyšují odstíny červené barvy, které se při fotografování pod vodou vytrácejí, a účinně kompenzují ztrátu kontrastu způsobenou difúzí světla ve vodě.
Funkce Zapnutý + Vypnutý blesk umožňuje uživateli postupně zachytit dva snímky s jediným závěrem – jedním bez blesku a druhým s bleskem.

5. Šest LED světel pro makro fotografii + režim Autoportrét a LED světlo
Díky LED světlům je fotoaparát ideální pro makrofotografii.
Uživatel může na LCD monitoru zřetelně vidět mikroskopický svět, který nelze pozorovat pouhým okem, a bez námahy zachytit poutavé a detailní makro snímky.
Režim Autoportrét používá blikající LED kontrolky pro bezpečné zachycení obličeje v rámečku snímku. Pomocí LED osvětlení lze fotoaparát použít ve tmě jako svítidlo.

6. Full HD nahrávání videoklipů
Model nabízí natáčení videoklipů ve FULL HD v rozlišení 1920 x 1080 px při poměru stran 16:9 a frekvenci 30 snímků / sek.
K dispozici je také funkce vysokorychlostního snímání pro pomalé přehrávání videoklipů. Snímky/videoklipy lze přehrávat např. na LCD televizi díky integrovanému výstupu micro-HDMI (typ D).
7. Trojnásobná anti-shake ochrana proti rozmazaným snímkům
8. LCD monitor o velikosti 2.7”