Nezařazené

Richard Horák na Novotného lávce

Fotografie Richarda Horáka jsou našim čtenářům jistě známé – ostatně už několikrát jsem je tu zveřejňoval a on sám pravidelně publikuje a získává úspěchy na soutěžích. Fotí především Prahu, zaměřuje se na její duchovní stavby (fotí pro Pražské arcibiskupství). Posledně přišel na večer Digineffu a ukázal nám krásnou sérii Original Vintage Orchestra na Novotného lávce v Praze. Poprosil jsem ho o ně a zde tedy jsou. Mimochodem – nejbližší vystoupení swingového orchestru je 30. dubna a opět tam lze vidět a slyšet Chuck Wansleyho, který je zde na fotkách.

Jsou dvojího druhu – jednak z produkce, jednak backstage, tedy ze zákulisí, jak zní přesný překlad. Richard nám fotky komentoval a vysvětloval, proč jsou některé černobílé a některé barevné: prostě jsou takové, jak cítí, že by měly být… začnu touhle neobvyklou – jako by se na ní spojovaly dva Richardovy okruhy zájmu. Není to žádný photoshopí trik – prostě, je to odraz v okně. Aspoň z toho vidíte, kde vlastně ta Novotného lávka v Praze je.Prohlídku začněme fotkami ze zákulisí. Nejen proto že mám rád psy mě nadchla už ta první.

Konec lenošení a příprav! Jde se na scénu, pěkně zostra.


Nastal čas přechodu na barvu. Nemyslím si, že by to obsahu nějak uškodilo.
Usmívající se pán uzavírá sérii… Pokud máte nad fotkami dobrou náladu, určitě tím na dálku potěšíte autora fotek i mne. Na Novotného lávce v Praze (Smetanovo nábřeží) tedy bude 30. dubna zase swing a přátelé Digineffu se potkají 11. května v 17 hodin v kavárně Langhans ve Fotocentru Škoda ve Vodičkově ulici v Praze.