Nezařazené

Předsádky Black Eye

Předsádky pro mobilní telefony nejsou nic nového. Dostala se mi do ruky sada výrobků Black Eye a mohl jsem si je na iPhonu 6S vyzkoušet. Výrobek se dá koupit na e-shopu Objektiv na mobil. Beru to jako kuriozitu, protože na

Předsádky pro mobilní telefony nejsou nic nového. Dostala se mi do ruky sada výrobků Black Eye a mohl jsem si je na iPhonu 6S vyzkoušet. Výrobek se dá koupit na e-shopu Objektiv na mobil. Beru to jako kuriozitu, protože na AliExpressu se dají podobné hračky koupit za hubičku, souprava tři v jednom za 3 dolary – a v tomto gardu to pokračuje. Jiná věc je, že se výrobky posílají z Číny a buzerace na celnici je tak pekelná, že bych raději… zašel na český web. Tak co třeba Selfie? Tam je kombo 4 objektivů za 250 korun.

Nicméně mám tu Blackeye a proč si to neprohlédnout. Přirozeně že se nedá čekat žádná skvělá kvalita a musíme to brát spíš jako zábavnou legrácku. Víc než slova ukáží obrázky. Toto je výchozí scéna, jak ji viděl iPhone 6S:


Výrobky jsou v krabičce a jak to funguje vidíte vpravo – je to klipsna, takže se to dá přicvaknout na jakýkoli mobil.


Toto je širokoúhlé provedení, stojí to 999 korun. No, to je tedy hodně drsná cena, vzhledem k cenové hladině Aliho expressu nebo českého Selfie.


Rybí oko je ve dvojím provedení. Toto je se zobrazením kruhovým:


Rybí oko „full frame“ za zcela nerealistickou cenu 1499 korun se záběrem vcelku neliší od širokoúhlého provedení:


Dá se to nasadit i na selfíčkový objektiv:


Těmto třem objektivům mohu přisoudit určitou míru zábavnosti – nebaví mě jen ta cena. Myslím ale, že tele-předsádka velký smysl nemá ani zadarmo:


Zajímavé je makro, to stojí 599 korun. Opravdu to hodně přiblíží, musíte být 6-12 mm od objektu, fotil jsem s tím klíč:


Ten širokoúhlý objektiv je docela vtipný, ale tisícovku bych za něj nedal, když vezmu v úvahu, že full frame objektiv Canon 50/1.8 (starší typ) stojí nový pod tři tisíce. Jistě že každá legrace musí něco stát, ale nesmí stát moc. 250 za čtyři čočky, to mi přijde jako rozumný výdaj pro zasmání, co nad to je, pro zasmání je.