Nezařazené

Pozvání do Dílny

Už podeváté otevřu letos na podzim svoji Dílnu. Je to půlroční cyklus dvaceti seminářů zaměřených na fotografickou praxi. Na stránkách Digineffu se často o Dílně zmiňuji a zájemci si zajišťují místo v průběhu roku.

Už podeváté otevřu letos na podzim svoji Dílnu. Je to půlroční cyklus dvaceti seminářů zaměřených na fotografickou praxi. Na stránkách Digineffu se často o Dílně zmiňuji a zájemci si zajišťují místo v průběhu roku.


Z čeho vycházím
Můj cíl je kultivovaná fotografie. Žádné UMENÍ s Velkým U: je to fotka, která má hlavu a patu, je dobře technicky udělaná, je čitelná a zajímavá. To se může naučit každý a taky se to za dosavadních osm let existence Dílny u mě každý naučil. Procházím s posluchači různými situacemi. Typicky máme tři semináře do měsíce (aby jeden víkend zůstal volný a rodina tolik nenadávala). Z každého semináře posluchači vybírají z nafocených snímků do šesti kusů a pošlou mi je. Já z nich sestavím komentovanou galerii. Ta galerie pak vypadá nějak takto:

Dávám přednost živé fotografii – rád vyhledávám situace, kdy je možno fotit lidi… aniž jim to vadilo. Takový průvod strašidel nebo maškary na karnevalu, to jsou výborné objekty k focení. Na nich ztrácíte ostych přiblížit se k člověku! Na běhu v Kunraticích si zkoušíme sport. Nezapomínám na portrét, ve výhledu jsou dva semináře na toto téma.

Toto jsou navrhované semináře na běh 2017 – 2018

16.9. zahájení – seznámení s technikou, expozice, ostření, korekce expozice. Dolní Břežany kavárna
Pohoda – náměstí Na sádkách.
23.9. Bitva na Bílé Hoře, 10 dopoledne, sraz u vchodu do areálu
24.9. parkurové závody v Hořovicích, 10 dopoledne
7.10. základy kompozice, Dolní Břežany, Keltský park (vedle náměstí) 10 dopoledne
12.10. Signal festival, 18 hodin na Kampě (upřesním podle programu festivalu)
14.-15.10 výlov Rožmberku
1.11. průvod strašidel, 18. hodin u Prašné brány
12.11. Velká Kunratická, 10 dopoledne
17. 11. demonstrace na Národní
25.11. portrét v přírodě, Stromovka, 10 dopoledne
5.12. 18 hodin Mikuláš na Kampě
6.1. příroda ve skleníku Fata Morgana 10 dopoledne
13.1. Technické muzeum, hala dopravy, 10 dopoledne
Tanky ve Smržovce, asi 27.1., záleží na počasí
10.2. Holešovický přístav, technická krajina – kompoziční cvičení
14.2. portrét v ateliéru, Chodov, 10 hodin.
24.2. Pražský karneval, sraz upřesním podle programu
10.3 výstava motocykl Holešovice, živá fotografie
17.3.Noční Praha – Vyšehrad
24.3.Jaro v ZOO
31.3.Závěrečný seminář – Břežany, Náměstí na sádkách, modelka v přírodě
Soupis je předběžný, mohou nastat změny, ale nikdy nedělám změny na poslední chvíli – takže si čas můžete plánovat.

Hlavní zásady
Tohle není žádná škola, kde se známkuje a soutěží. Chodí ke mně naprostí začátečníci i pokročilí, kteří si chtějí vyzkoušet třeba to, co zatím nezkoušeli. Nikdo se na nikoho nevytahuje. Měl jsem patnáctileté posluchače i posluchače pětkrát starší. Zatím zde vládla kamarádská atmosféra a není důvod, proč by neměla být i napříště. Dílnou prošly už tři stovky posluchačů a vznikla komunita, která drží pospolu a navázala četná přátelství (i svatby byly 🙂 ).Samozřejmě se počítá z mé strany s poradenstvím stran nákupu techniky a bez přehánění se mohu pochlubit, že jsem už mnoha lidem zachránil peníze prostě tím, že jsem jim rozmluvil neuvážený nákup.Kladené otázky (FAQ):

Od kdy do kdy cyklus běží (datumově)?
První seminář je předběžně a nezávazně 9. září 2017 v 10. dopoledne v Keltském parku v Dolních Břežanech (změna programu vyhražena). Program se upřesňuje cca 6 neděl dopředu, semestr se přehoupne určitě do ledna.

O kolik hodin (přibližně) se každou sobotu jedná?
Bývá to dvě tři hodiny, zpravidla dopoledne – záleží na témat, počasí a pod.

Je součástí i post process, tedy editace?
Jádro seminárního cyklu je v práci v terénu, nicméně v případě zájmu se lze dohodnout, kapacitu počítačů a programového vybavení pro výuku mám.

Jsou nějaké další náklady? Vstupné, tisky fotografií, apod.
Ve školném je ev. nájem ateliérů a honorář pro modelku, kdežto dopravu, ev. ubytování, vstupné, ev. tisk si posluchači hradí

Je případně možné půjčit si některé příslušenství v průběhu Dílny na vyzkoušení, mám na mysli např některé filtry apod.? Pochopitelně jen v rámci příslušné lekce.
To je na dohodě, dostupnosti materiálu a pod. K disposici je samozřejmě poradenství při nákupu – a zejména PROTI nákupu zbytečného nebo pochybného vybavení 🙂

Jak se přihlásit:
Mám cca 8 volných míst, cena semestru je 10 tisíc Kč plus DPH a platbu je možné rozdělit do dvou plateb. Zároveň vám na požádání vystavíme i dárkový certifikát. Bližší info vám dá produkční Dílny paní Veronika Šimáčková na čísle 775 994 445 , mail digineffprodukce@gmail.com. Vážným zájemcům dá mé telefonní číslo a rád zodpovím všechny dotazy. Přál bych si, abyste měli na Dílnu chuť! 🙂

Tohle jsou ukázky, co jsme fotili loni. Strašidla (noční fotka):Velká Kunratická – sport:


Industriální krajina na Štvanici:


Výlov Rožmberka – reportáž:


A tak dále, a tak dále. Přijďte k nám a vyzkoušíte si to taky!