Nezařazené

Pohádky, pověsti a vánoce

V předvánoční době přichází Nikon se zajímavou soutěží: v krátké sérii je třeba nafotit pohádkové téma a vyvěsit na Instagramu. Více o tom v tiskové zprávě Nikonu.

V předvánoční době přichází Nikon se zajímavou soutěží: v krátké sérii je třeba nafotit pohádkové téma a vyvěsit na Instagramu. Více o tom v tiskové zprávě Nikonu.

Vánoce jsou tradičně úzce spjaté s pohádkami. Děti ani jejich rodiče a ostatní si nenechají ujít své oblíbené příběhy. Právě v tomto kouzelném období se společnost Nikon rozhodla ověřit platnost starého přísloví „Jeden obrázek vydá za tisíc slov“. Proto požádala uznávané světové fotografy, aby nafotili známé pohádkové příběhy. V projektu nazvaném #PicWorth1000Words špičkoví fotografové z Velké Británie, Španělska a Itálie vyprávějí příběhy Sněhurky, Malé mořské víly a Červené Karkulky úplně novým, netradičním způsobem – jen sérií 4 fotografií. Cristina del Middel ve své moderní verzi pohádky o Malé mořské víle od Hanse Christiana Andersena přenesla děj příběhu do Mexika, italský fotograf Dan Bannino se zase inspiroval stylem malířů patnáctého století ve znovuzrozeném příběhu Sněhurky od bratří Grimmů z roku 1812. Sandro Giordano představuje odvážný nový pohled na Červenou Karkulku, která se v upravené interpretaci nedokáže vyrovnat s tlaky moderní společnosti.


Cristina del Middel


Dan Bannino


Sandro Giordano

Aby však nebyla Česká republika ochuzená, byla oslovena i česká Nikon ambasadorka, fotografka Alžběta Jungrová. Ta je známá díky svým fotografiím z nebezpečných válečných oblastí, drogového podsvětí a jiných, běžným smrtelníkům nedostupných míst. K realizaci si vybrala fotoaparát Nikon D810 v kombinaci s různými objektivy Nikkor, námětem jí byla oblíbená pověst o Bílé paní.


„Bílou paní jsem si vybrala, protože je mi tato legenda blízká tím, že dává velký prostor naší představivosti. V legendě není její podoba přesně konkrétně vykreslená, jako je tomu třeba u červené karkulky. Díky tomu jsem mohla pracovat volně a do série čtyř fotografií vdechnout celý příběh pocitově, pomocí určité abstrakce, kterou si může každý tak trochu vyložit po svém,“ vysvětluje Alžběta Jungrová. Čtyři netradičně pojaté fotografie moderní verze pověsti o Bílé paní tak ožívají v neobvyklém fotografickém příběhu, aby připomněly, že jeden obraz vydá za tisíc slov. Zároveň vybízejí k tomu, abychom se v magickém období nechali unést fantazií a naplno si ho vychutnali.

TIP: Pro ty, kdo mají rádi fotografování, přináší Nikon zajímavou soutěž. Stačí, když na svůj Instagram přidají fotografie na toto téma a označí je hashtagy #jsemNIKON #PicWorth1000Words a zařadí se tím do soutěže o stylový fotoaparát Nikon 1 J5. Více informací na http://nikonblog.cz/picworth1000words/.