Nezařazené

Perfectly Clear V2 – zlevněno

V srpnu jsem tu psal o pluginu pro PS a LR pod názvem Perfectly Clear. Na jedno klepnutí uchem myši spustíte procesy, které vedou k výraznému zlepšení obrazu. Nyní je venku verze V2 a do konce listopadu je tu 40% sleva. Co je nového?
Nejdřív, co je starého.

V srpnu jsem tu psal o pluginu pro PS a LR pod názvem Perfectly Clear. Na jedno klepnutí uchem myši spustíte procesy, které vedou k výraznému zlepšení obrazu. Nyní je venku verze V2 a do konce listopadu je tu 40% sleva. Co je nového?
Nejdřív, co je starého.
Perfectly Clear patří do nové generace pluginů. I ty starší a osvědčené, Nik Software jich produkuje celou řadu, využívá široké škály editačních možností, především Photoshopu a Lightroomu. Podstata je v tom, že nemusíte být Kelby a nemusíte znát všechny fígle nastavení, stačí zvolit předvolbu a fotku doladit manipulací táhly. Oni sami to vysvětlují na příkladu – a jím objasňují svoji zásadu, že by obrázek měl odpovídat tomu, co jsme viděli v terénu. Z jejich tutoriálů vyplývá, že v oblasti jasů, šumu, ostrosti saturace se obraz upravuje zónově, tedy v individuálních oblastech obrazu. Je to něco jako mapování pixelů – zde se manipuluje s křivkami , ale ne celoplošně, ale v jasových pásmech. Perfectly Clear jde do ještě jemnějšího rozlišení pásem.

To ostatně je naše editační snaha, proto studujeme Kelbyho a kupujeme pluginy. Perfectly Cler to dotáhl k dokonalosti, můžete jenom kliknout na ikonu předvolby a plugin to udělá za vás.

Toto platí o původní verzi a jak to funguje, je podrobně popsáno v srpnovém článku. Zajímalo mě, oč je nová verze posunuta.

Je posílen engine uvnitř aplikace, takže je rychlejší. Plugin je doplněn o možnost prolnutí. Samozřejmě, také uživatel původní verze asi bude dost inteligentní na to, aby pluginu používal ve vrstvě a t

u pak může prolnout jak chce, eventuálně pomocí masky aplikovat místně. Nicméně V2 má prolnutí už v sobě. Původní verze měla předvolby Landscapes, Portrait, Noise Removal, Fix Dark a Tint Removal, česká verze neexistuje, proto přeložím: Krajina, portrét, odšumění, projasnění a posun barevnosti.

Ve verzi V2 je předvoleb celkem osm:

Details, Vivid, Beautify, Beautify+. Fix Dark, Fix Noise, Fix Tint a Landscapes. Znamená to:
Zvýšení detailů, živost barev, zkrášlení, zkrášlení +, odšumění, barevnost a krajina. Položky týkající se zkrášlení je posílení dřívějšího portrétu a je to kromě zvýšení rychlosti hlavní novinka. Podívejme se jak to funguje. Tohle jsem já:


Když klepnu na ikonu, tedy dlaždici, jak se dnes debilně zavádí, dochází k výraznému zlepšení barvy pleťovky:


Na předchozí ukázce to máte i s pracovním prostředím, zde se můžete kochat výsledkem.


Zkrášlení + vede k ještě vymydlenějšímu ksichtíku:


Když pak přejdeme na Adjust, můžu retušovat až do aleluja. Face slimming vede ke zhubnutí, Dark circles v oddílu Euye vymaže vrásky:


Takže kluk jak cumel.

Dobrá, a co to udělá s holkou jako cumel? Je to foceno Nikonem D80 a nelítostně ostrým objektivem Zeiss Planar 50/1.4 na clonu F9.0, pánbu mě netrestej.


Předvolba Zkrášlení udělá toto:


Když do ní začnu rejpat v oddíle Adjust. zvětším oči (Eye enlarge) a snížím lesky (Shine removal), mám děvče vymydlené, jako by spadlo do pračky:


Ale takhle to vidíme v časopisech, nemám pravdu, paní Vondráčková?


Tenhle soft podivuhodně zachová ostrost a poradí si s tím, co na fotce nechceme mít. Tak nějak to funguje. Stojí to 84 euro i s 21% DPH do konce měsíce. Bohužel, i tato US firma počítá dolar a euro 1:1, stěžovat si lze na lampárně hlavního nádraží. A funguje to. Sleva je  do konce listopadu, fungovat to bude i potom.