Nezařazené

Panasonic Lumix DMC-FT2 (info)


Praha, 4. března 2010 – Panasonic představuje nový fotoaparát LUMIX DMC-FT2, který je určen především příznivcům outdooru a extrémních sportů. Ti mají konečně k dispozici vysoce odolný fotoaparát pro focení v náročných podmínkách – je vodotěsný až do hloubky deseti metrů, přežije pád z dvoumetrové výšky, snese mrazy až do -10°C a neublíží mu ani prach a písek. Uvnitř robustního těla se skrývá nový výkonný procesor s integrovanou technologií Inteligentního Rozlišení a širokoúhlý 28mm objektiv, díky kterému se záběry pod vodní hladinou pořizují mnohem snadněji i tam, kde má fotograf omezené možnosti pohybu. Fotoaparát obstojně nahradí i videokameru a kvalitně pořídí videozáznam v HD rozlišení. Nechybí ani oblíbený režim iA (Inteligentní Auto), který fotografování a nahrávání videa maximálně usnadní. S vylepšeným optickým stabilizátorem POWER O.I.S. lze nafotit ostré snímky i v horších světelných podmínkách a na kvalitu fotografií nebude mít vliv ani chvějící se ruka na spoušti. Díky odolnosti a širokému výběru funkcí je DMC-FT2 ideálním fotoaparátem pro všechny outdoorové nadšence, kteří aktivně tráví volný čas.

1. Robustní tělo a 28mm širokoúhlý objektiv s 6x inteligentním zoomem

Model FT2 je osazen kvalitním 28mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 4,6násobným optickým zoomem1. Objektiv je složen z deseti prvků a hranolu v osmi skupinách, obsahuje 1 ED čočku a 5 asférických čoček se šesti asférickými plochami. Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování stejné kvality obrazu. K dispozici je i funkce extra optický zoom, která prodlouží rozsah zoomu až na hodnotu 9,8x (při rozlišení 3 megapixely) využitím výkonného 14,1megapixelového CCD snímače.

Robustní FT2 je vodotěsný až do hloubky deset metrů a odolný proti prachu (odpovídá standardům IPX8 a IP6X). Gumové vypodložení a zesílené skleněné a uhlíkové pryskyřice uvnitř fotoaparátu zajišťují odolnost při ponoření do vody a účinně brání vniknutí prachu i písku. LCD panel byl oproti předchozímu modelu FT1 zesílen tak, aby odolal tlaku vody až do hloubky deset metrů.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Jasné a ostré záběry je možné získat díky rychlému a výkonnému procesoru Venus Engine HD s novou technologií zpracování obrazu, která je označována jako Inteligentní Rozlišení. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu.

Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce i při aktivaci digitálního zoomu. U nastavení vysokých hodnot citlivosti ISO se někdy stává, že se při procesu redukce obrazového šumu ztrácí detaily snímku – technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.

Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a exponováním snímku je přibližně 0,005 sekundy, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování (AF Sonic Speed) dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,24 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,28 vteřiny (teleskopické zaměření). Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití akumulátory lze pořídit až 360 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa ve vysokém rozlišení HD a režim iA (Intelligent Auto)

Kromě videozáznamu v počítačovém formátu Motion JPEG dokáže model DMC-FT2 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je kompatibilní s televizory a dalšími výrobky spotřební elektroniky. Ve srovnání s Motion JPEG nabízí tento formát téměř dvojnásobnou délku záznamu. Model FT2 je rovněž vybaven funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i zvukový záznam ve vysoké kvalitě. I v režimu pro videozáznam je k dispozici výkonný 4,6násobný zoom a oblíbená funkce iA (Inteligentní Auto). Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení.

Nově přidaná funkce Střihu videa (Video Divide) umožňuje rozdělit záznam na dvě části a nechtěnou část ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrný filtr (Wind Cut), která účinně eliminuje rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Zdokonalená funkce stabilizace obrazu POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon – a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací, jako je například běžný třes lidského těla, takže oproti běžným přístrojům zachytí dramaticky větší množství ostrých fotografií. Model DMC-FT2 je vybaven vylepšenou funkcí Rozpoznání tváří (Face Detection). Pro přesnější detekci lze pro každou osobu registrovat tři snímky obličeje. Pokud se úhel pohledu změní na horizontální, tak se pootočí i zobrazované jméno, aby jej bylo možné snadno přečíst. Uživatel má dále k dispozici funkci inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.

Nová technologie Inteligentního Rozlišení se automaticky aktivuje v režimu iA, což zaručí jasnější a ostřejší obraz jak v režimu fotografie, tak v režimu videa. Díky Inteligentnímu zoomu dosahuje fotoaparát přiblížení srovnatelného s 6x optickým zoomem.

5. 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body

Fotoaparát FT2 má 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body s širokým zorným úhlem a antireflexní úpravou. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického ostření.

6. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. Nejčastěji používané outdoorové režimy si uživatel může jednoduše volit přímo pomocí ovladače na horní straně fotoaparátu. Nově je k dispozici režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí. Integrované LED nasvícení výrazně pomáhá fotografování ve tmě, silikonové pouzdro zase tlumí případné nárazy a chrání před poškrábáním.

K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCFT2) pro fotografování pod vodou – díky němu je fotoaparát použitelný až do 40metrové hloubky. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-FT2 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Model
DMC-FT2 je kompatibilní s Windows 7.

Informace o softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0

Součástí balení modelu DMC-FT2 je nejnovější verze oblíbeného softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Software je vybaven funkcí Rozpoznání obličeje, která rozezná tváře na záznamu a dokáže podle toho fotografie roztřídit, takže své záznamy nemusíte procházet snímek za snímkem. Uživatel má k dispozici prezentace s různými přechodovými efekty, přičemž jako hudbu do pozadí lze použít knihovnu z iTunes. Video sekvence lze přímo umístit na YouTube2 prostřednictvím integrovaného nástroje, a to dokonce i v kvalitě HD. Software umožňuje snadno vytvářet 360stupňová panoramata v MOV za pomoci režimu Panorama Assist. Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozřejmě kompatibilní se systémem Windows 73.

Lumix DMC-FT2 ve čtyřech barevných provedeních – oranžové, modré, žluté a stříbrné bude v prodeji již během března 2010 za doporučenou MOC 10 495 CZK.
DMC-FT2
Technické specifikace

Metrics Dimensions (W x H x D) 99.3 x 63.1 x 24.3 mm

(3.91 x 2.48 x 0.96 in)

Weight Approx. 188g with Battery and SD Memory Card (0.41 lb)

Approx. 167g without Battery and SD Memory Card (0.37 lb)

Optics Pixels Camera Effective Pixels 14.1 Megapixels
CCD Sensor Size / Total Pixels / Filter 1/2.33-inch / 14.5 Total Megapixels / Primary Color Filter
Lens Aperture F3.3 – 5.9/ 2-Step (F3.3 – 10 (W) / F5.9 – 18 (T))
Optical Zoom 4.6x
Focal Length f=4.9-22.8mm (28-128mm in 35mm equiv.)
Extra Optical Zoom (EZ) 5.5x (4:3 / 10M), 6.5x (4:3 / 7M), 7.8x (4:3 / 5M), 9.8x (under 3M)
Intelligent Zoom 6x
Lens LEICA DC VARIO-ELMAR
10 elements in 8 groups
(5 Aspherical Lenses / 6 Aspherical surfaces / 1 ED Lenses)
Optical Image Stabilizer Power O.I.S. (Off / Auto / Mode1 / Mode2)
Digital Zoom 4x
( Max. 18.6 x combined with Optical Zoom without Extra Optical Zoom )

(Max. 39.3 x combined with Extra Optical Zoom)

Focus Focusing Area Normal: Wide 30 cm – infinity / Tele 30 cm – infinity
Macro / Intelligent AUTO / Clipboard : Wide 5 cm – infinity / Tele 30cm – infinity
Focus Range Display Yes
AF Assist Lamp Yes
Focus Normal / Macro, Zoom Macro, Quick AF On/Off (On in Intelligent Auto), Continuous AF On/Off, AF Tracking
AF Metering Face / AF Tracking / 11pt / 1pt HS / 1pt / Spot
Shutter Shutter Speed Still: 8 – 1/2000 sec

Starry Sky Mode : 15, 30, 60sec.

Shutter Interval approx. 1.0 sec
Recording iA Face Recognition Photo
Optical Image Stabilizer Photo & Movie
Intelligent ISO Control Photo
Face Detection Photo & Movie
Intelligent Scene Selector Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro)

& Movie (Portrait, Scenery, Low Light, Macro)

Intelligent Exposure Photo & Movie
AF Tracking Photo
Digital Red Eye Correction(Red-eye Removal) Photo
Intelligent Resolution Technology Photo & Movie
File File Format Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21)

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime,

Motion picture: AVCHD Lite / QuickTime Motion JPEG
AVCHD Lite REC NTSC / PAL (Depends on Region)
Interface Mode Switch [Recording] / [Playback]
One-Touch Movie Button Yes
Recording Modes Mode Dial / Mode Button Intelligent Auto, Normal Picture, Sports, Snow, Beach & Surf, SCN, Clipboard
Still Image Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Panorama Assist, Night Portrait, Night Scenery, Food, Party, Candle Light, Baby1, Baby2, Pet, Sunset, High sensitivity, Hi-Speed Burst, Flash Burst, Starry Sky, Fireworks, Aerial photo, Pinhole, Film Grain, High Dynamic(Standard, Art, B&W), Photo Frame, Underwater
Movie Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Low Light, Food, Party, Candle Light, Sunset, Aerial, Pinhole, Film Grain, Underwater, High Sensitivity, High Dynamic(Standard, Art, B&W)

(Activated by selecting Still Picture Scene Mode then pressing movie button. Still Picture Scene Modes without corresponding Movie Scene Mode is recorded in Normal Mode)

Continuous Shooting Mode Full-Resolution Image, 1.8 frames/sec Max. 5 images (Standard mode),

Max 3 images (Fine Mode)

High-speed Burst Mode: approx. 5.0 frames/sec (image priority)

approx. 10 frames/sec (speed priority)

(recorded in 3M for 4:3, 2.5M for 3:2, 2M for 16:9)

Flash Burst Continuous Shooting Mode Max. 5 images (Standard mode)
Motion Picture Recording 4:3 :
16:9
HD Movie
Continuous recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] Approx. 110 min*2
MOTION JPEG with picture quality set to [HD] Approx. 110 min*2
Actual recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] Approx. 70 min*2
MOTION JPEG with picture quality set to [HD] Approx. 70 min*2
Exposure Parameters Exposure Program AE
Exposure Compensation 1/3 EV step, +/-2 EV
Backlight Compensation Yes (only in Intelligent AUTO mode)
Auto (AE) Bracketing +/- 1/3 EV ~1EV step, 3 frames
Light Metering Intelligent Multiple
ISO Sensitivity Auto / 80 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600

High Sensitivity (ISO 1600-6400)

Image ParametersVáš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Aspect Ratio 4:3 / 3:2 / 16:9
Still Picture Recording 4:3
4320×3240(14M) / 3648×2736(10M) / 3072×2304(7M)

/ 2560×1920(5M) / 2048X1536(3M) / 640X480(0.3M)

3:2
4320×2880 (12.5M) / 3648×2432 (9M) / 3072×2048 (6M) / 2560×1712 (4.5M) / 2048×1360 (2.5M) / 640×424 (0.3M)
16:9
4320×2432 (10.5M) / 3648×2056 (7.5M) / 3072×1728 (5.5M) / 2560×1440 (3.5M) / 1920×1080 (2M) / 640×360 (0.2M)

Image Quality Fine / Standard
White Balance Auto / Daylight / Cloudy / Shade / Halogen / White Set

(Selectable at Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Panorama Assist, Sports, Baby, Pet, High Sensitivity, Highspeed Burst, Pinhole, Photo Frame, High Dynamic)

Quick Menu Yes
Color Mode / Color Effect Standard, Vivid, Natural, Black & White, Sepia, Cool, Warm,

Happy (only in iA Mode)

Others Still Image with Audio Recording 5 sec
Real-time histogram Yes
Composition Guide line Yes (2 pattern)
Auto Review 1sec, 2sec, Hold
Optical Zoom in Motion Picture Yes
Macro Zoom Yes
Orientation Detector Yes
Scene Mode Help Screen Yes
Self Timer 2sec / 10sec
Focus Icon Select Yes (in Face Recognition only)
Playback Display Playback Mode Normal Playback, Slideshow, Category Playback,

Mode Playback, Favorites Playback

Thumbnails / Zoomed Playback 12,30-thumbnails / Max 16x
Calendar Display / Yes
Set Favorites Yes
Playback Still Images with Audio Yes
Playback Motion Picture Yes ( AVC HD Lite / Motion JPEG)
Slideshow Mode All / Still Images Only / Motion Picture Only / Category / Favorites

BGM Effect (Natural / Slow / Swing / Urban / OFF)

Show Histogram Yes
Delete Delete Image Single / Multi / All / All except Favorites
DPOF Print Setting / Set Protection Yes / Yes
Edit Resize / Trim / Leveling Yes / Yes / Yes
Copy / Title Edit / Text Stamp Yes / Yes / Yes
Cut Animation Yes
Video Divide Yes
PictBridge Support Single / Multi / All / Favorites / DPOF
Setup OSD language English,German,French,Italian,Spanish,Polish,Czech,Hungarian,Russian,

Chinese(Traditional),Chinese(Simplified), Netherlandic,Thai,Korean,

Turkish, Portuguese, Arabic, Persian, Japanese, Swedish, Danish, Finnish,Greek

Wind-Cut in Motion Picture Yes
Travel Date / World Time Yes / Yes
Others Monitor LCD Monitor 2.7" TFT Screen LCD Display (230K dots), AR Coat

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

Tough Water Proof 10.0m (IEC60529 IPX8 compliant)
Dust Proof Yes (IEC60529 IP6X compliant)
Freeze Proof -10.0?
Shock Proof 2.0m (MIL-STD810F Method 516.5-Shock compliant)
Flash Built-in-Flash Auto, Auto/Red-eye Reduction, Forced On, Slow Sync./Red-eye Reduction,

Forced Off

0.3 – 5.1m (Wide/ISO Auto), 0.3 – 2.8m (Tele/ISO Auto)
Media Recording Media Built-in Memory, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card
Built-in-Memory Approx. 40MB
Audio Microphone / Speaker Mono / Yes
Interface Interface AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), mini HDMI, USB2.0 High speed, DC Input(requires optional Multi Conversion Adapter)
Network Viera Link Yes
HDMI output Video: Auto / 1080i / 720p / 480p(576p for PAL)

Audio: Dolby® Digital Creator

Power Power ID-Security Li-ion Battery Pack (3.6V, Minimum: 940mAh) (Included)

AC Adaptor (Input: 110-240V AC) (Optional)

Battery Life (approx.) 360 pictures (CIPA Standard)*1

Praha, 4. března 2010 – Panasonic představuje nový fotoaparát LUMIX DMC-FT2, který je určen především příznivcům outdooru a extrémních sportů. Ti mají konečně k dispozici vysoce odolný fotoaparát pro focení v náročných podmínkách – je vodotěsný až do hloubky deseti metrů, přežije pád z dvoumetrové výšky, snese mrazy až do -10°C a neublíží mu ani prach a písek. Uvnitř robustního těla se skrývá nový výkonný procesor s integrovanou technologií Inteligentního Rozlišení a širokoúhlý 28mm objektiv, díky kterému se záběry pod vodní hladinou pořizují mnohem snadněji i tam, kde má fotograf omezené možnosti pohybu. Fotoaparát obstojně nahradí i videokameru a kvalitně pořídí videozáznam v HD rozlišení. Nechybí ani oblíbený režim iA (Inteligentní Auto), který fotografování a nahrávání videa maximálně usnadní. S vylepšeným optickým stabilizátorem POWER O.I.S. lze nafotit ostré snímky i v horších světelných podmínkách a na kvalitu fotografií nebude mít vliv ani chvějící se ruka na spoušti. Díky odolnosti a širokému výběru funkcí je DMC-FT2 ideálním fotoaparátem pro všechny outdoorové nadšence, kteří aktivně tráví volný čas.

1. Robustní tělo a 28mm širokoúhlý objektiv s 6x inteligentním zoomem

Model FT2 je osazen kvalitním 28mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 4,6násobným optickým zoomem1. Objektiv je složen z deseti prvků a hranolu v osmi skupinách, obsahuje 1 ED čočku a 5 asférických čoček se šesti asférickými plochami. Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování stejné kvality obrazu. K dispozici je i funkce extra optický zoom, která prodlouží rozsah zoomu až na hodnotu 9,8x (při rozlišení 3 megapixely) využitím výkonného 14,1megapixelového CCD snímače.

Robustní FT2 je vodotěsný až do hloubky deset metrů a odolný proti prachu (odpovídá standardům IPX8 a IP6X). Gumové vypodložení a zesílené skleněné a uhlíkové pryskyřice uvnitř fotoaparátu zajišťují odolnost při ponoření do vody a účinně brání vniknutí prachu i písku. LCD panel byl oproti předchozímu modelu FT1 zesílen tak, aby odolal tlaku vody až do hloubky deset metrů.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Jasné a ostré záběry je možné získat díky rychlému a výkonnému procesoru Venus Engine HD s novou technologií zpracování obrazu, která je označována jako Inteligentní Rozlišení. Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku – obrysy, detailně prokreslené oblasti a oblasti jemných přechodů (gradace) – a ty posléze zpracovat do jasnějšího a ostřejšího obrazu.

Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce i při aktivaci digitálního zoomu. U nastavení vysokých hodnot citlivosti ISO se někdy stává, že se při procesu redukce obrazového šumu ztrácí detaily snímku – technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.

Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a exponováním snímku je přibližně 0,005 sekundy, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování (AF Sonic Speed) dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,24 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,28 vteřiny (teleskopické zaměření). Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití akumulátory lze pořídit až 360 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa ve vysokém rozlišení HD a režim iA (Intelligent Auto)

Kromě videozáznamu v počítačovém formátu Motion JPEG dokáže model DMC-FT2 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je kompatibilní s televizory a dalšími výrobky spotřební elektroniky. Ve srovnání s Motion JPEG nabízí tento formát téměř dvojnásobnou délku záznamu. Model FT2 je rovněž vybaven funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i zvukový záznam ve vysoké kvalitě. I v režimu pro videozáznam je k dispozici výkonný 4,6násobný zoom a oblíbená funkce iA (Inteligentní Auto). Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení.

Nově přidaná funkce Střihu videa (Video Divide) umožňuje rozdělit záznam na dvě části a nechtěnou část ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrný filtr (Wind Cut), která účinně eliminuje rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Zdokonalená funkce stabilizace obrazu POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon – a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací, jako je například běžný třes lidského těla, takže oproti běžným přístrojům zachytí dramaticky větší množství ostrých fotografií. Model DMC-FT2 je vybaven vylepšenou funkcí Rozpoznání tváří (Face Detection). Pro přesnější detekci lze pro každou osobu registrovat tři snímky obličeje. Pokud se úhel pohledu změní na horizontální, tak se pootočí i zobrazované jméno, aby jej bylo možné snadno přečíst. Uživatel má dále k dispozici funkci inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů – Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.

Nová technologie Inteligentního Rozlišení se automaticky aktivuje v režimu iA, což zaručí jasnější a ostřejší obraz jak v režimu fotografie, tak v režimu videa. Díky Inteligentnímu zoomu dosahuje fotoaparát přiblížení srovnatelného s 6x optickým zoomem.

5. 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body

Fotoaparát FT2 má 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body s širokým zorným úhlem a antireflexní úpravou. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického ostření.

6. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. Nejčastěji používané outdoorové režimy si uživatel může jednoduše volit přímo pomocí ovladače na horní straně fotoaparátu. Nově je k dispozici režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí. Integrované LED nasvícení výrazně pomáhá fotografování ve tmě, silikonové pouzdro zase tlumí případné nárazy a chrání před poškrábáním.

K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCFT2) pro fotografování pod vodou – díky němu je fotoaparát použitelný až do 40metrové hloubky. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-FT2 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Model
DMC-FT2 je kompatibilní s Windows 7.

Informace o softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0

Součástí balení modelu DMC-FT2 je nejnovější verze oblíbeného softwaru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Software se rychle spouští a umožňuje zařazování a organizování nejen nejnovějších fotozáznamů, ale i těch, které jsou už uložené v počítači: Software je vybaven funkcí Rozpoznání obličeje, která rozezná tváře na záznamu a dokáže podle toho fotografie roztřídit, takže své záznamy nemusíte procházet snímek za snímkem. Uživatel má k dispozici prezentace s různými přechodovými efekty, přičemž jako hudbu do pozadí lze použít knihovnu z iTunes. Video sekvence lze přímo umístit na YouTube2 prostřednictvím integrovaného nástroje, a to dokonce i v kvalitě HD. Software umožňuje snadno vytvářet 360stupňová panoramata v MOV za pomoci režimu Panorama Assist. Software PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozřejmě kompatibilní se systémem Windows 73.

Lumix DMC-FT2 ve čtyřech barevných provedeních – oranžové, modré, žluté a stříbrné bude v prodeji již během března 2010 za doporučenou MOC 10 495 CZK.
DMC-FT2
Technické specifikace

Metrics Dimensions (W x H x D) 99.3 x 63.1 x 24.3 mm

(3.91 x 2.48 x 0.96 in)

Weight Approx. 188g with Battery and SD Memory Card (0.41 lb)

Approx. 167g without Battery and SD Memory Card (0.37 lb)

Optics Pixels Camera Effective Pixels 14.1 Megapixels
CCD Sensor Size / Total Pixels / Filter 1/2.33-inch / 14.5 Total Megapixels / Primary Color Filter
Lens Aperture F3.3 – 5.9/ 2-Step (F3.3 – 10 (W) / F5.9 – 18 (T))
Optical Zoom 4.6x
Focal Length f=4.9-22.8mm (28-128mm in 35mm equiv.)
Extra Optical Zoom (EZ) 5.5x (4:3 / 10M), 6.5x (4:3 / 7M), 7.8x (4:3 / 5M), 9.8x (under 3M)
Intelligent Zoom 6x
Lens LEICA DC VARIO-ELMAR
10 elements in 8 groups
(5 Aspherical Lenses / 6 Aspherical surfaces / 1 ED Lenses)
Optical Image Stabilizer Power O.I.S. (Off / Auto / Mode1 / Mode2)
Digital Zoom 4x
( Max. 18.6 x combined with Optical Zoom without Extra Optical Zoom )

(Max. 39.3 x combined with Extra Optical Zoom)

Focus Focusing Area Normal: Wide 30 cm – infinity / Tele 30 cm – infinity
Macro / Intelligent AUTO / Clipboard : Wide 5 cm – infinity / Tele 30cm – infinity
Focus Range Display Yes
AF Assist Lamp Yes
Focus Normal / Macro, Zoom Macro, Quick AF On/Off (On in Intelligent Auto), Continuous AF On/Off, AF Tracking
AF Metering Face / AF Tracking / 11pt / 1pt HS / 1pt / Spot
Shutter Shutter Speed Still: 8 – 1/2000 sec

Starry Sky Mode : 15, 30, 60sec.

Shutter Interval approx. 1.0 sec
Recording iA Face Recognition Photo
Optical Image Stabilizer Photo & Movie
Intelligent ISO Control Photo
Face Detection Photo & Movie
Intelligent Scene Selector Photo (Portrait, Scenery, Night Portrait, Night Scenery, Sunset, Macro)

& Movie (Portrait, Scenery, Low Light, Macro)

Intelligent Exposure Photo & Movie
AF Tracking Photo
Digital Red Eye Correction(Red-eye Removal) Photo
Intelligent Resolution Technology Photo & Movie
File File Format Still Image: JPEG(DCF/Exif2.21)

Image with Audio: JPEG (DCF / Exif2.21) + QuickTime,

Motion picture: AVCHD Lite / QuickTime Motion JPEG
AVCHD Lite REC NTSC / PAL (Depends on Region)
Interface Mode Switch [Recording] / [Playback]
One-Touch Movie Button Yes
Recording Modes Mode Dial / Mode Button Intelligent Auto, Normal Picture, Sports, Snow, Beach & Surf, SCN, Clipboard
Still Image Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Panorama Assist, Night Portrait, Night Scenery, Food, Party, Candle Light, Baby1, Baby2, Pet, Sunset, High sensitivity, Hi-Speed Burst, Flash Burst, Starry Sky, Fireworks, Aerial photo, Pinhole, Film Grain, High Dynamic(Standard, Art, B&W), Photo Frame, Underwater
Movie Scene Mode Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Scenery, Low Light, Food, Party, Candle Light, Sunset, Aerial, Pinhole, Film Grain, Underwater, High Sensitivity, High Dynamic(Standard, Art, B&W)

(Activated by selecting Still Picture Scene Mode then pressing movie button. Still Picture Scene Modes without corresponding Movie Scene Mode is recorded in Normal Mode)

Continuous Shooting Mode Full-Resolution Image, 1.8 frames/sec Max. 5 images (Standard mode),

Max 3 images (Fine Mode)

High-speed Burst Mode: approx. 5.0 frames/sec (image priority)

approx. 10 frames/sec (speed priority)

(recorded in 3M for 4:3, 2.5M for 3:2, 2M for 16:9)

Flash Burst Continuous Shooting Mode Max. 5 images (Standard mode)
Motion Picture Recording 4:3 :
16:9
HD Movie
Continuous recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] Approx. 110 min*2
MOTION JPEG with picture quality set to [HD] Approx. 110 min*2
Actual recordable time(motion pictures) AVCHD Lite with picture quality set to [SH] Approx. 70 min*2
MOTION JPEG with picture quality set to [HD] Approx. 70 min*2
Exposure Parameters Exposure Program AE
Exposure Compensation 1/3 EV step, +/-2 EV
Backlight Compensation Yes (only in Intelligent AUTO mode)
Auto (AE) Bracketing +/- 1/3 EV ~1EV step, 3 frames
Light Metering Intelligent Multiple
ISO Sensitivity Auto / 80 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600

High Sensitivity (ISO 1600-6400)

Image ParametersVáš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Aspect Ratio 4:3 / 3:2 / 16:9
Still Picture Recording 4:3
4320×3240(14M) / 3648×2736(10M) / 3072×2304(7M)

/ 2560×1920(5M) / 2048X1536(3M) / 640X480(0.3M)

3:2
4320×2880 (12.5M) / 3648×2432 (9M) / 3072×2048 (6M) / 2560×1712 (4.5M) / 2048×1360 (2.5M) / 640×424 (0.3M)
16:9
4320×2432 (10.5M) / 3648×2056 (7.5M) / 3072×1728 (5.5M) / 2560×1440 (3.5M) / 1920×1080 (2M) / 640×360 (0.2M)

Image Quality Fine / Standard
White Balance Auto / Daylight / Cloudy / Shade / Halogen / White Set

(Selectable at Portrait, Soft Skin, Transform, Self-Portrait, Panorama Assist, Sports, Baby, Pet, High Sensitivity, Highspeed Burst, Pinhole, Photo Frame, High Dynamic)

Quick Menu Yes
Color Mode / Color Effect Standard, Vivid, Natural, Black & White, Sepia, Cool, Warm,

Happy (only in iA Mode)

Others Still Image with Audio Recording 5 sec
Real-time histogram Yes
Composition Guide line Yes (2 pattern)
Auto Review 1sec, 2sec, Hold
Optical Zoom in Motion Picture Yes
Macro Zoom Yes
Orientation Detector Yes
Scene Mode Help Screen Yes
Self Timer 2sec / 10sec
Focus Icon Select Yes (in Face Recognition only)
Playback Display Playback Mode Normal Playback, Slideshow, Category Playback,

Mode Playback, Favorites Playback

Thumbnails / Zoomed Playback 12,30-thumbnails / Max 16x
Calendar Display / Yes
Set Favorites Yes
Playback Still Images with Audio Yes
Playback Motion Picture Yes ( AVC HD Lite / Motion JPEG)
Slideshow Mode All / Still Images Only / Motion Picture Only / Category / Favorites

BGM Effect (Natural / Slow / Swing / Urban / OFF)

Show Histogram Yes
Delete Delete Image Single / Multi / All / All except Favorites
DPOF Print Setting / Set Protection Yes / Yes
Edit Resize / Trim / Leveling Yes / Yes / Yes
Copy / Title Edit / Text Stamp Yes / Yes / Yes
Cut Animation Yes
Video Divide Yes
PictBridge Support Single / Multi / All / Favorites / DPOF
Setup OSD language English,German,French,Italian,Spanish,Polish,Czech,Hungarian,Russian,

Chinese(Traditional),Chinese(Simplified), Netherlandic,Thai,Korean,

Turkish, Portuguese, Arabic, Persian, Japanese, Swedish, Danish, Finnish,Greek

Wind-Cut in Motion Picture Yes
Travel Date / World Time Yes / Yes
Others Monitor LCD Monitor 2.7" TFT Screen LCD Display (230K dots), AR Coat

Field of View : approx. 100% Wide Viewing Angle

AUTO Power LCD mode, Power LCD mode

Tough Water Proof 10.0m (IEC60529 IPX8 compliant)
Dust Proof Yes (IEC60529 IP6X compliant)
Freeze Proof -10.0?
Shock Proof 2.0m (MIL-STD810F Method 516.5-Shock compliant)
Flash Built-in-Flash Auto, Auto/Red-eye Reduction, Forced On, Slow Sync./Red-eye Reduction,

Forced Off

0.3 – 5.1m (Wide/ISO Auto), 0.3 – 2.8m (Tele/ISO Auto)
Media Recording Media Built-in Memory, SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card
Built-in-Memory Approx. 40MB
Audio Microphone / Speaker Mono / Yes
Interface Interface AV Output (NTSC/PAL, NTSC only for N. America), mini HDMI, USB2.0 High speed, DC Input(requires optional Multi Conversion Adapter)
Network Viera Link Yes
HDMI output Video: Auto / 1080i / 720p / 480p(576p for PAL)

Audio: Dolby® Digital Creator

Power Power ID-Security Li-ion Battery Pack (3.6V, Minimum: 940mAh) (Included)

AC Adaptor (Input: 110-240V AC) (Optional)

Battery Life (approx.) 360 pictures (CIPA Standard)*1